Jump to content

Buty halowe


Guest
 Share

Recommended Posts

Witaj!

 

Przede wszystkim - unikaj "plastiku" (materiałów sztucznych, syntetycznych, eco-skór). Zwłaszcza w obuwiu sportowym po intensywnym treningu, meczach wnętrze pływa, a syntetyki pachną okrutnie - może to być uciążliwe dla współmieszkańców. Nie tak łatwo nad tym zapanować.

 

Zatem moje pierwsze kryterium przy wyborze obuwia (również do piłki) to NATURALNA SKÓRA. Zupełnie inaczej się gra w obuwiu wykonanym z dobrej skóry, zdecydowanie dłużej będą w stanie użytkowym, jeżeli systematycznie o skórę będziesz dbał i łatwiej zapanować nad higieną.

 

Do 200 PLN jak dobrze poszukasz to powinieneś i ze skóry coś znaleźć, bo ceny Nike na portalach aukcyjnych są naprawdę niskie.

 

Nie jestem pewien (upewnij się zawsze u sprzedawcy), ale Nike Tiempo Mystic miało chyba coś wspólnego z naturalną skórą:

 

2968-BKORWH-L.jpg

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie mam doświadczenia z marką, ale kilka osób siedzących w temacie reko[beeep]wało MUNICH - a są i tacy, którzy jednoznacznie twierdzą - NAJLEPSZE - zatem może zainteresuje:

 

munich-gresca-world-cup-ed.-02.png

 

Munich, hiszpańska marka firmy, założonej jeszcze przed II wojną światową przez rodzinę Berneda, nadal przez nią zarządzana, aktualnie już w trzecim pokoleniu. W naszym kraju największą popularnością cieszy się sportowe obuwie produkowane przez firmę Munich. Popularne „iksy” przebojem wdarły się przede wszystkim na piłkarskie boiska w hali. To właśnie buty Municha do futsalu czyli popularnej halówki są w Polsce najbardziej rozpowszechnione. Buty halowe produkowane przez firmę Munich uznawane są za jedne z najlepszych na świecie ale na pewno są jedynymi produkowanymi od początku do końca na kontynencie europejskim, w Hiszpanii. Munich oferuje szeroką gamę butów, zarówno pod względem modelowym jak i kolorystycznym. Istotą jest jednak jakość, zarówno wykonania jak i użytych do produkcji materiałów. Większość modeli produkowanych jest z zastosowaniem najwyższej jakości skóry naturalnej, także cielęcej oraz kangurzej. Ponadto Munich w obuwiu sportowym korzysta z najnowszych technologii i materiałów syntetycznych takich jak podeszwy Vibram, siatki MESH czy Microfibry. W propozycjach modelowych Municha znajdziemy obuwie sportowe nawet z elementami jeansu. Wszystko to powoduje, że popularne „iksy” wyróżnia wyjątkowa trwałość w stosunku do innych butów sportowych, masowo produkowanych w Azji. Docenili to zawodnicy zarówno profesjonalnie grający w futsal jak i amatorzy tej najpopularniejszej obecnie wśród grających, odmiany futbolu, jakim jest halówka. Szeroka gama sportowych produktów firmy Munich obejmuje również buty typowo piłkarskie, buty sportowe codziennego użytku czy akcesoria sportowe.

 

 

 

 

 

 

I nie tylko do piłki:

 

http://www.youtube.com/watch?v=t_0HBAUu2sQ

 

 

http://www.munichsport.pl

Link to comment
Share on other sites

Przypomniałem sobie jeszcze o najwygodniejszych butach halowych jakie miałem :)

W opinii znajomych i nieznajomych najbrzydsze buty na półce - nikt ich nie chciał kupić przez 2 sezony i skończyły z bajecznie niską ceną 69 PLN :)

 

Wziąłem, bo szybko potrzebowałem a w portfelu echo :)

 

Gdybym jeszcze grywał halowo, nie zastanawiałbym się - Puma Futsala pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie mogę już namierzyć mojej wersji, bo to kilka lat wstecz było - ale wyglądały mniej, więcej tak (inna kolorystyka):

 

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No zawrócił mi kolega w głowie tymi piłkarskimi butami :)

 

Jak Nike to warto się jeszcze zastanowić nad modelem Gato - myślę, że w granicach 200 PLN coś się znajdzie ze skóry naturalnej.

 

415123_001_Nike5_Gato_LTR_Black_zm.jpg

 

I nieźle prezentuje się model na twarde nawierzchnie (betonowe, asfaltowe)

 

Gato Street:

 

nike_gato_street_2_955_detail.jpg

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img26.jpg

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img14.jpg

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img13.jpg

 

 

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img13.jpg

 

 

 

Fajny kolor:

nike5-street-gato-premium-sneakers-06.jpg

 

29684+%25281%2529.jpg

 

29684.jpg

 

 

I trochę popisówek na koniec ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Spodobał mi się temat, to dorzucam kolejny kamyczek :)

 

Wielu profesjonalistów grywa w obuwiu marki KELME

 

Topowy model Kelme star 360:

 

999.jpg

 

kelme-michelin_star_360_1108_ccd.jpg

 

Ale są i modele w bardziej przystępnych cenach.

 

Kelme jest rodzinną firmą hiszpańską, powstałą w 1963 roku (jednak pod nazwą Kelme firma działa dopiero od 1977 roku). Zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości obuwia oraz odzieży sportowej. W 1979 Kelme wchodzi na rynki zagraniczne, z tak dobrym skutkiem, że rok później buduje wielkie centrum sportowe z boiskami piłkarskimi, halami do futsalu oraz kortami tenisowymi. Wstęp gratis. Jeszcze w roku 1979 firma tworzy właną grupę kolarską, która działa do dziś i jest najstarszą spośród istniejących.

 

Z biegiem czasu Kelme rozszerza działalność na innych rynkach, m.in. nawiązuje współpracę z ZSRR, a następnie po jego rozpadzie z kilkoma byłymi republikami radzieckimi na gruncie wybudowania kilku fabryk, głównie w Azji. Kelme rozpoczyna również produkcję butów piłkarskich oraz prezentuje rewolucyjny Flot System, który pozwala absorbować część energii oddziałującej na stopę oraz wyraźnie zmniejszyć wagę buta. Rok 1992 upłynął w Hiszpanii pod znakiem firmy Kelme. Stało się to w głownej mierze dzięki temu, że sportowcy hiszpańscy uczestniczący w Igrzyskach Olimpijskich startowali właśnie w ubiorach firmy Kelme, natomiast sama firma została uhonorowana Nagrodą Sportowych Wartości przez hiszpański komitet olimpijski. Rok później kolejnym rynkiem eksportowym staje się Japonia a dwa kolejne zagraniczne oddziały firmy powstają w Niemczech (Brunszwik) oraz we Włoszech (Turyn). W uznaniu zasług firmy Kelme dla hiszpańskiego sportu region Walencji honoruje Kelme nagrodą Nova To The Internationallity w 1994 roku.

 

W ciągu kilku kolejnych lat Kelme gwałtownie sie rozwija, powstają m.in. oddziały w Belgii i Brazyli oraz dwie fabryki w Białorusi zatrudniające ok. 500 osób. Firma otrzymuje kolejne nagrody: Nova Total Quality, Sports Sponsoring oraz AEPD. W 1998 roku wprowadzony zostaje System Switch, pozwalający grać w butach piłkarskich na różnych rodzajach nawierzchni, wymieniając jedynie sześć zacisków. Rok później słynny piłkarz chilijski rozpoczyna współpracę z Kelme w Chile. W 2001 roku Kelme prezentuje swoja linię strojów piłkarskich dla włoskiej drużyny z Wenecji, rozpoczyna również produkcję okularów i perfum własnej marki.

 

źródło:

http://kevinstar.w.interia.pl/kelme.htm

 

 

http://www.youtube.com/kelmesports#p/a/u/0/6jCnMaFag2s

 

 

Cekawostki:

 

Kelme + Swarovski:

 

zafiro.jpeg

 

rubi-1.jpeg

 

azabache-1.jpeg

 

Kelme ze skóry rekina:

 

imgp2067.JPeG

 

 

źródło:

http://www.footy-boots.com/kelme-swarovski-football-boots-4028/

 

 

 

http://www.kelmestar360.com

http://www.kelme.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.