Skocz do zawartości

Buty halowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od razu mówię, że szukałem po necie różnych ocen/opinii ale nie mogłem znaleźć.

 

Chcę kupić buty na hale, znalazłem takie o:

http://1but.pl/Nike-5_ELASTICO-415131017-26925

 

Co o nich możecie powiedzieć? Wygodne? Dobrze trzymają piłkę?

Czy może są jakieś lepsze buty w tej cenie?

Poszukuje butów do ~200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Przede wszystkim - unikaj "plastiku" (materiałów sztucznych, syntetycznych, eco-skór). Zwłaszcza w obuwiu sportowym po intensywnym treningu, meczach wnętrze pływa, a syntetyki pachną okrutnie - może to być uciążliwe dla współmieszkańców. Nie tak łatwo nad tym zapanować.

 

Zatem moje pierwsze kryterium przy wyborze obuwia (również do piłki) to NATURALNA SKÓRA. Zupełnie inaczej się gra w obuwiu wykonanym z dobrej skóry, zdecydowanie dłużej będą w stanie użytkowym, jeżeli systematycznie o skórę będziesz dbał i łatwiej zapanować nad higieną.

 

Do 200 PLN jak dobrze poszukasz to powinieneś i ze skóry coś znaleźć, bo ceny Nike na portalach aukcyjnych są naprawdę niskie.

 

Nie jestem pewien (upewnij się zawsze u sprzedawcy), ale Nike Tiempo Mystic miało chyba coś wspólnego z naturalną skórą:

 

2968-BKORWH-L.jpg

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z marką, ale kilka osób siedzących w temacie reko[beeep]wało MUNICH - a są i tacy, którzy jednoznacznie twierdzą - NAJLEPSZE - zatem może zainteresuje:

 

munich-gresca-world-cup-ed.-02.png

 

Munich, hiszpańska marka firmy, założonej jeszcze przed II wojną światową przez rodzinę Berneda, nadal przez nią zarządzana, aktualnie już w trzecim pokoleniu. W naszym kraju największą popularnością cieszy się sportowe obuwie produkowane przez firmę Munich. Popularne „iksy” przebojem wdarły się przede wszystkim na piłkarskie boiska w hali. To właśnie buty Municha do futsalu czyli popularnej halówki są w Polsce najbardziej rozpowszechnione. Buty halowe produkowane przez firmę Munich uznawane są za jedne z najlepszych na świecie ale na pewno są jedynymi produkowanymi od początku do końca na kontynencie europejskim, w Hiszpanii. Munich oferuje szeroką gamę butów, zarówno pod względem modelowym jak i kolorystycznym. Istotą jest jednak jakość, zarówno wykonania jak i użytych do produkcji materiałów. Większość modeli produkowanych jest z zastosowaniem najwyższej jakości skóry naturalnej, także cielęcej oraz kangurzej. Ponadto Munich w obuwiu sportowym korzysta z najnowszych technologii i materiałów syntetycznych takich jak podeszwy Vibram, siatki MESH czy Microfibry. W propozycjach modelowych Municha znajdziemy obuwie sportowe nawet z elementami jeansu. Wszystko to powoduje, że popularne „iksy” wyróżnia wyjątkowa trwałość w stosunku do innych butów sportowych, masowo produkowanych w Azji. Docenili to zawodnicy zarówno profesjonalnie grający w futsal jak i amatorzy tej najpopularniejszej obecnie wśród grających, odmiany futbolu, jakim jest halówka. Szeroka gama sportowych produktów firmy Munich obejmuje również buty typowo piłkarskie, buty sportowe codziennego użytku czy akcesoria sportowe.

 

 

 

 

 

 

I nie tylko do piłki:

 

http://www.youtube.com/watch?v=t_0HBAUu2sQ

 

 

http://www.munichsport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie jeszcze o najwygodniejszych butach halowych jakie miałem :)

W opinii znajomych i nieznajomych najbrzydsze buty na półce - nikt ich nie chciał kupić przez 2 sezony i skończyły z bajecznie niską ceną 69 PLN :)

 

Wziąłem, bo szybko potrzebowałem a w portfelu echo :)

 

Gdybym jeszcze grywał halowo, nie zastanawiałbym się - Puma Futsala pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie mogę już namierzyć mojej wersji, bo to kilka lat wstecz było - ale wyglądały mniej, więcej tak (inna kolorystyka):

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawrócił mi kolega w głowie tymi piłkarskimi butami :)

 

Jak Nike to warto się jeszcze zastanowić nad modelem Gato - myślę, że w granicach 200 PLN coś się znajdzie ze skóry naturalnej.

 

415123_001_Nike5_Gato_LTR_Black_zm.jpg

 

I nieźle prezentuje się model na twarde nawierzchnie (betonowe, asfaltowe)

 

Gato Street:

 

nike_gato_street_2_955_detail.jpg

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img26.jpg

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img14.jpg

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img13.jpg

 

 

 

SB_5F00_bootarticle_5F00_Nike5_5F00_Gato_5F00_Street_5F00_Img13.jpg

 

 

 

Fajny kolor:

nike5-street-gato-premium-sneakers-06.jpg

 

29684+%25281%2529.jpg

 

29684.jpg

 

 

I trochę popisówek na koniec ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się temat, to dorzucam kolejny kamyczek :)

 

Wielu profesjonalistów grywa w obuwiu marki KELME

 

Topowy model Kelme star 360:

 

999.jpg

 

kelme-michelin_star_360_1108_ccd.jpg

 

Ale są i modele w bardziej przystępnych cenach.

 

Kelme jest rodzinną firmą hiszpańską, powstałą w 1963 roku (jednak pod nazwą Kelme firma działa dopiero od 1977 roku). Zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości obuwia oraz odzieży sportowej. W 1979 Kelme wchodzi na rynki zagraniczne, z tak dobrym skutkiem, że rok później buduje wielkie centrum sportowe z boiskami piłkarskimi, halami do futsalu oraz kortami tenisowymi. Wstęp gratis. Jeszcze w roku 1979 firma tworzy właną grupę kolarską, która działa do dziś i jest najstarszą spośród istniejących.

 

Z biegiem czasu Kelme rozszerza działalność na innych rynkach, m.in. nawiązuje współpracę z ZSRR, a następnie po jego rozpadzie z kilkoma byłymi republikami radzieckimi na gruncie wybudowania kilku fabryk, głównie w Azji. Kelme rozpoczyna również produkcję butów piłkarskich oraz prezentuje rewolucyjny Flot System, który pozwala absorbować część energii oddziałującej na stopę oraz wyraźnie zmniejszyć wagę buta. Rok 1992 upłynął w Hiszpanii pod znakiem firmy Kelme. Stało się to w głownej mierze dzięki temu, że sportowcy hiszpańscy uczestniczący w Igrzyskach Olimpijskich startowali właśnie w ubiorach firmy Kelme, natomiast sama firma została uhonorowana Nagrodą Sportowych Wartości przez hiszpański komitet olimpijski. Rok później kolejnym rynkiem eksportowym staje się Japonia a dwa kolejne zagraniczne oddziały firmy powstają w Niemczech (Brunszwik) oraz we Włoszech (Turyn). W uznaniu zasług firmy Kelme dla hiszpańskiego sportu region Walencji honoruje Kelme nagrodą Nova To The Internationallity w 1994 roku.

 

W ciągu kilku kolejnych lat Kelme gwałtownie sie rozwija, powstają m.in. oddziały w Belgii i Brazyli oraz dwie fabryki w Białorusi zatrudniające ok. 500 osób. Firma otrzymuje kolejne nagrody: Nova Total Quality, Sports Sponsoring oraz AEPD. W 1998 roku wprowadzony zostaje System Switch, pozwalający grać w butach piłkarskich na różnych rodzajach nawierzchni, wymieniając jedynie sześć zacisków. Rok później słynny piłkarz chilijski rozpoczyna współpracę z Kelme w Chile. W 2001 roku Kelme prezentuje swoja linię strojów piłkarskich dla włoskiej drużyny z Wenecji, rozpoczyna również produkcję okularów i perfum własnej marki.

 

źródło:

http://kevinstar.w.interia.pl/kelme.htm

 

 

http://www.youtube.com/kelmesports#p/a/u/0/6jCnMaFag2s

 

 

Cekawostki:

 

Kelme + Swarovski:

 

zafiro.jpeg

 

rubi-1.jpeg

 

azabache-1.jpeg

 

Kelme ze skóry rekina:

 

imgp2067.JPeG

 

 

źródło:

http://www.footy-boots.com/kelme-swarovski-football-boots-4028/

 

 

 

http://www.kelmestar360.com

http://www.kelme.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.