Jump to content

Caterpillar colorado 2.0


Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem buty Caterpillar colorado 2.0 , miodowe z nubuku. Zapłaciłem za nie mniej - przed wysyłką poinformowano mnie że jeden ma trochę inny odcień. Buty przyszły,  różnica jest widoczna na tyle , że mnie to drażni. Tego jaśniejszego

( obstawiam że stał na wystawie ) potraktowałem bezbarwnym  sprayem do nubuku gino rossi , ale efektu nie ma żadnego. 

 

Jest jakaś możliwość przyciemnienia jaśniejszego buta ? 

Z góry dzięki za pomocne uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Standard, kiedy jeden but stoi na wystawie. W takich przypadkach z reguły najlepszy efekt przynosi dokładne wyczyszczenie obu butów dedykowanym cleanerem, np. TARRAGO Nubuck Suede Cleaner. I po wyschnięciu oraz rozczesaniu praca nad kolorem. Ale nie za pomocą bezbarwnych produktów, bo one raczej odcienia nie wyrównają. Tu musiałbyś zastosować dobry barwnik do zamszu i nubuku w odcieniu choćby nieco ciemniejszym niż ciemniejszy but. Najlepiej w aerozolu, bo łatwo będzie ci równomiernie i szybko sprawę załatwić. Ważne, byś dobrze zabezpieczył taśmą elementy, których nie chcesz barwić, np. midsole, bo jak guma złapie silny barwnik to może być bardzo trudno to usunąć. 

 

Tu jest cały wątek poświęcony tego typu butom i zagadnieniom:

 

Link to comment
Share on other sites

Tak. Barwniki do zamszu i nubuku to albo Suede Renovatory w aerozolu, albo barwniki z aplikatorem jak Nubuck Suuede Color, albo w formie płynnej do aplikacji pędzelkiem, jak Nubuck Suede Dye. Każdy z nich służy praktycznie do tego samego - do regeneracji koloru lub zmiany koloru na ciemniejszy. Różnica tkwi w sposobie aplikacji. 

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłem dwa kolory z tarrago. Nr 8 ochre,  i nr 20 Brown sugar - sam nie wiem którego użyje.  Czy mam psikać dosłownie całego buta ? Oczywiście bok podeszwy i język zakleję,  ale co z białymi przeszyciami itp ? 

Ps. Po tym jak tego jasnego psiknąłem bezbarwnym renowatorem którego miałem pod ręką, trochę ściemniał i różnica już jest mniejsza niż na początku:)

20230102_202355.jpg

Edited by Fifarafa
Link to comment
Share on other sites

Niektóre szwy chłoną pigment, inne nie. Niezależnie od tego, chyba lepiej zakleić, bo tam masz bezpośrednio spody przecież. Więc jak już się zakleja to cały element. Tu masz podstawy tak zwanego "tapingu" (może się przyda):

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na tym jaśniejszym bucie włos jest jakby krótszy, i wytarty. Nie jestem przekonany co do renowatora w miodowym kolorze ? Są jakieś inne sposoby co by wyrównać ich kolor ? Może tego ciemniejszego jakoś rozjaśnić? 

Edited by Fifarafa
Link to comment
Share on other sites

Stał na półce to kurz się na nim zbierał, ludzie dotykali więc pot i to wszystko na tym zalega. Stąd pewnie efekt. Po czyszczeniu i wyczesaniu powinno być lepiej. Rozjaśniać zamiast barwnikiem wyrównywać kolor? :) Moim zdaniem duże wyzwanie :) Jak użyjesz dostatecznie silnego cleanera to pewnie nieco rozjaśnisz, ale wyrównać w ten sposób kolor jednego buta do drugiego to nie mam pojęcia czy się da. Nie słyszałem o takich technikach :) Moim zdaniem oba buty należy potraktować tak samo, czyli oba wyczyścić i następnie użyć barwnika. Ewentualnie oba wyczyścić i jeżeli ich stan będzie zbliżony to można na tym poprzestać. 

Link to comment
Share on other sites

Optymalnie kolor dobrać na etapie próby na skrawku, ale domyślam się, że nie masz takiej możliwości obecnie więc pozostaje ci dopytać w MULTIRENOWACJI. Oni tam doradzają w takich sprawach na bieżąco. Pamiętaj jednak, by mieć do tego dystans i zawsze robić próbę przed zastosowaniem, bo ten sam but na 2 różnych monitorach może się drastycznie różnić odcieniami.

Link to comment
Share on other sites

Zabieram się do tego dość długo... ale wkońcu wyczyściłem buty dokładnie i będę malował :) Co do koloru to już sklep multirenowacja mi doradził. 

Jedyna rzecz której się obawiam , to gdy zakleję przeszycia ( z białych nici ) czy aby później nie będzie widocznej różnicy w miejscach gdzie była taśma? 

 

 

 

Edited by Fifarafa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.