Skocz do zawartości

Kalosze, Kaloszki ...


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przedstawione w innym wątku kalosze Hunter spotkałem ostatnio na pewnej Pani w szpitalnej izbie przyjęć :)

Przyznać muszę, że niewątpliwie zwracają uwagę i budzą emocje. W poczekalni Pani w Hunterach stała się tematem nr 1 :)

 

kalosze-hunter-83570_4.jpg

 

Spojrzałem szybko do sieci .... o ludzie :)

 

Tych kaloszków miliony :)

Strasznie to modne musi być ;)

 

Tysiące kolorów i wzorów, a myślałby jeden z drugim, że kalosze to na ryby tylko ;)

 

 

0,0,99,17327,520,389,ef384376.jpg

 

rain-boot1.jpg

 

mosaic9963888.jpg

 

boot_multi_04.jpg

 

777898_f260.jpg

 

Burberry-Heart-Rain-Boots.jpg

 

burberry-rain-boot-2.jpg

 

burberry-brit-check-rain-boots.jpg

 

Kozaki Relax wróciły do łask, kalosze też ... co dalej ? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spotykasz się z takimi reakcjami?

 

Tak sobie pomyślałem, że właśnie tego nie da się nie słyszeć :) Z drugiej strony może to być miłe. Kwestia podejścia do tematu. Pani generalnie bardzo fajnie usposobiona była i uśmiechnięta. Spływało po niej to co wokół jak woda po "hunterach" :)

 

A ja tylko wewnętrznie biłem się z myślami "A może to purse?" :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kalosze z obuwia wykorzystywanego na grzybach, rybach itp. stały się bardzo modnym dodatkiem do garderoby deszczowych dni.

Ich projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych wzorów różniących się już nie tylko kolorystyką, ale wzornictwem, krojem, czy tez materiałami wykorzystanymi do ich wyprodukowania.

post-122-0-25491700-1322146827_thumb.jpg

post-122-0-16050800-1322146841_thumb.jpg

post-122-0-26507800-1322146857_thumb.jpg

post-122-0-46494100-1322146870_thumb.jpg

post-122-0-72318500-1322146895_thumb.jpg

post-122-0-06713200-1322147060_thumb.jpg

post-122-0-33660900-1322147073_thumb.jpg

post-122-0-17500900-1322147082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Niedawno o Hunterach czytałem spory materiał, bodaj na Onecie, ale niestety nie mogę znaleźć, bo bym wkleił. W Hunterach chodzi (oczywiście w określonych okolicznościach), rodzina królewska. Gumiory te wyewoluowały z butów oficerskich, tak przynajmniej czytałem. Proszę się nie obrazić i nie odebrać tego personalnie, ale dla mnie łażenie po mieście w gumiorach to szczyt modowej wiochy i taniego lansu. Może ktoś powinien paniom w końcu uświadomić, że nogi w tym dziwactwie wyglądają żałośnie? Jak to widzę, to mam wrażenie, jakbym spotkał na ulicy zagubioną pracownicę PGR albo PRL-owskiej budowy. Może jestem za stary, ale to naprawdę tragedia. Tylko szpileczki!

Edytowane przez marakesch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych czarnych hunterów, dodałbym exkluzywne widły obsypane np. kryształkami swarovskiego w formie laski, coś jak pejczyk do konnego stroju, torebkę z płótna workowego przetykaną złotą nitką a jak! no i oczywiście uwaga producenci hicior! berecik z antenką!

 

Jeśli tak ma wyglądać przyszłość to zwijam interes, klientów odeśle do wulkanizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne odczucia :)

 

Ja już się nauczyłem - jak kolega prowadzący sklep obuwniczy pyta mnie, czy podobają mi się te konkretne buty?

Odpowiadam "dla mnie bomba".

On na to "to zamawiam".

Wtedy dodaję "powiedziałem, że mi się podobają, nie powiedziałem, że będą się sprzedawały" :)

 

I tak to Panowie jest ... lata lecą, a my coraz mniej rozumiemy :)

Obawiam się, że trendu jednak nie odwrócimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna, ale szczerze przyznam, że kalosze nie robią na mnie zbyt dobrego wrażenia.

Kojarzy mi się to ze wsią i zwykłymi filcakami po 5 złotych :D

Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię wieś, i praktycznie co wakacje staram się żyć właśnie w zgodzie z taką naturą.

Także bez urazy, ale mi się one nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem, to nie było na Onecie, tekst "Waterloo bitwa szewców" pojawił się w dodatku Ale Historia w GW.

 

W skrócie, skąd się wzięły huntery." - Buty brytyjskiego wodza spod Waterloo (tzw. wellingtony) stały się wzorem dla Henryego Lee Huntera, producenta kaloszy. Ten amerykański przedsiębiorca w połowie XIX wieku zaczął produkować w Szkocji gumowe buty o wzorze oficerek Wellingtona. Stały się tak popularne, że w Wielkiej Brytanii nie ma chyba dziś rodziny, w której nie używano by hunterów (lub inaczej - wellingtonów) Zamawiając kalosze hunter, warto wybrać o numer mniejsze, to naprawdę ogromne buty - czytamy w GW.

Sto lat później pojawił się ulubiony przez brytyjską rodzinę królewską klasyczny wzór zielonych kaloszy."

 

No i to tyle o gumiorach. U nas lans, a w GB ma je każda rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huntery widze cieszą się ogromną sławą:-) Ja niedawno znalazłem na profilu FB i blogu dziennikarza GW, ktory zajmuje się sprawami konsumenckimi, wpis dotyczący kaloszy Hubntera właśnie, a właściwie problemów z ich zakupem w pewnym sklepie.

 

Nie narażaj się kobiecie, która kupuje buty

 

W tym przypadku kalosze Huntera za ponad 400 zł. W PROMOCJI

Tak też mi się wydaje że 400 zl. za kalosze to dużo. Ale się nie znam, więc nie komentuje.

Pani Karolina zakupiła kalosze 4 lipca w www.schaffashoes.pl. A co było później?

 

O tym można przeczytac na blogu, wnioski sa dość zaskakujące

http://supermarket.blox.pl/2011/09/Nie-narazaj-sie-kobiecie-ktora-kupuje-buty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość DRATEWKA975

Do tych czarnych hunterów, dodałbym exkluzywne widły obsypane np. kryształkami swarovskiego w formie laski, coś jak pejczyk do konnego stroju, torebkę z płótna workowego przetykaną złotą nitką a jak! no i oczywiście uwaga producenci hicior! berecik z antenką!

 

Jeśli tak ma wyglądać przyszłość to zwijam interes, klientów odeśle do wulkanizatora.

niepanikuj kolego kalosze to jeszcze nie MATRIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

O cholera :) Jak gumowe Martensy :)

A może to faktycznie Martensy?  :blushing:

 

Cały dzień stopy trzymać w gumie ... to może być ciężkie.

Naturalna, dobrej jakości skóra to jednak optimum.

 

Wyglądają co najmniej ciekawie ;-) Chodzi bardziej o to, czy one się nadają żeby wyjść w nich na miasto, czy raczej przejść z domu do autobusu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.