Jump to content

Brązowe plamy


Recommended Posts

Proponuje zastosować/spróbować o ile masz dostęp/można popytać w pralniach chemicznych o substancję czterochloroetylen, używany do chemicznego czyszczenia ubrań na “sucho” czy wywabiacz plam. Jest rakotwórczy, ale kilka razy uratował mi buty. Sprawdziłem, można go dostać na znanym portalu.

Edited by rurov
Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy do tego co to za plamy i jak to wygląda. Są takie bardzo silne odplamiacze do skór z linii AVEL HUSSARD i one często pomagają w przypadkach beznadziejnych. Ale po silnych preparatach możesz być zmuszony, by odnowić kolor całości, bo mogą pojawić się jasne przebarwienia. Wtedy stosujesz albo farby akrylowe do skór, albo barwniki do zamszu i nubuku.

 

Jeżeli odplamianie nie pomoże, wtedy opcją może być barwienie na ciemniejszy odcień. Wtedy działasz tymi samymi farbami i barwnikami. Tak można długo, bo wszystko zależy :) Dlatego tak istotne, by problem zobaczyć. Wielu rzeczy możesz nauczyć się z tego Bloga o Butach i Skórach.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałem czterochloroetylen do usuwania plam z zamszowych adidas-ów. Przebarwienia nie powstały, a efekt był nawet na "plus". Miejsca uprzednio zaplamione były bardziej czarne, tak że przeczyściłem całość żeby ożywić zamsz.

 

Edited by rurov
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.