Jump to content

Skóra Jucht


AXE316
 Share

Recommended Posts

Skóry juchtowe są najczęściej wyprawiane ze skór bydlęcych.

Garbowane metodą satynowo-roślinną lub chromowo-roślinną .

Wykańczane od strony lica w kolorze naturalnym ,ale bywają wykańczane i od strony mizdry i wtedy nazywane są juchtami mizdrowymi ,dawniej falderami.

 

Skóry juchtowe licowe i mizdrowe są mocno natłuszczane 16-20% tłuszczu ,a dzięki temu odporne na działanie wody tym samym odporne na rozciąganie.

 

Grubość skór juchtowych 1,6-2,5mm

 

Najczęściej stosowane są do produkcji obuwia roboczego i turystycznego.

 

Na skóry juchtowe oprócz całych skór ,są wyprawiane boki i karki bydlęce .

 

Do grupy skór typu jucht zaliczane są też skóry sandałowe. Garbowane metoda roślinną lub chromowo roślinną .Wykazują one mniejszą zawartość tłuszczu czyli około 8%,wykańczane w kolorze naturalnym ,najczęściej produkowane właśnie z karków bydlęcych i boków.

Link to comment
Share on other sites

Prawda ma jeszcze drugie dno .

Firmy które wyposażają pracowników mają na naszym rynku pracy w poważaniu głębokim całościową sprawność pracownika (co przekłada się na wydajność ) oszczędzając tylko pozornie na wydatkach - co nie przeszkadza im na wyposażanie pracowników administracji w np laptopy z przerostem mocy ,czy tez telefony z funkcjami i w cenach które nie wykorzystują nawet ćwierci potencjału - cóż - live .

Ja w ciągu dnia zmieniam czasami 4 pary rękawic i nikt nawet słowa nie powie - w innych pracownik otrzyma jedną na tydzień :(

Link to comment
Share on other sites

co prawda to prawda, ale z drugiej strony patrząc - nie dba się o rzeczy firmowe / służbowe. Samochody wyglądają jak graty, a sprzęt po krótkim użytkowaniu jest ciężko przechodzony. Mam 30 współpracowników, gdzie są osoby, które biorą do domu rolki papieru toaletowego, nożyczki nie mówiąc o zeszytach, rękawiczkach jednorazowy, ręcznikach papierowych, pronto czy płynie do naczyń. itp. O oszczędzaniu prądu wolę się nie rozpisywać... I jak tu kupować rzeczy wysokiej jakości...

Ja jako pracownik za to nie płacę, ale mam poczucie, że to z nieba nie spadło, ale u mnie to kwestia wychowania.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz rację - na pociechę dzieje się tak wszędzie niestety i zwiedzając Europę poznałem wiele takich przypadków - ta dolegliwość nie dotyczy tylko polaków niestety.

 

w Ameryce "podobno" ksero najczęściej psuje po próbie kopiowania pośladków :)

Link to comment
Share on other sites

Chyba wszyscy musimy na to zwracać uwagę. Sam się czasem łapię na marnotrawieniu tego i owego, choć szacunek do ludzi i pracy miałem zawsze. O młodym pokoleniu nie wspomnę, bo szlag trafia :(

 

 

byś się zdziwił jak "stare" pokolenie wynosi... od razu przypomina mi się sytuacja - dziennikarz pyta chłopca gdzie z mamą kupuje art szkolne, na co chłopczyk odpowiada, że mama nie musi nic kupować, bo babcia wszystko przynosi z pracy :)

Link to comment
Share on other sites

haha :) Kiedyś oszukiwało się ułomny system i "dobro wspólne" - specjalnie nikt przez to nie płakał. Co poniektórym weszło w krew i nie mogą przestać, jak widać ;). Tyle tylko, że teraz babcia, wujek czy syn wyniesie, a firma z przyczyn niewiadomych nie może związać końca z końcem ;(

 

No, ale nie można uogólniać - trochę optymizmu i wiary w ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Guest 3BUTY

to szacuję, że jesteś w 5% grupie szczęściarz, reszta pomyka w takich za 50zł, bo nie spotkałam się z firmą, która rozpieszcza pracowników :)

 

 

Rzeczywiście rzadko spotyka się firmy, które inwestują w wysokiej jakości buty robocze, a szkoda, ponieważ w wygodnych specjalistycznych butach zancznie zwiększa się komfort pracy, stopa oddycha i jest lepiej chroniona.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

A taka definicja z bloga mi się nawinęła podczas penetracji sieci :)

 

skóry juchtowe – najdroższe ze skór i najbardziej szlachetne. Niemalowane o naturalnym kolorze piasku. Porównywane do surowego drewna – z czasem nabierają lekko cieplejszego koloru, potem stają się miodowe, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeją się powoli i nierzadko służą kilku pokoleniom, gdyż są dosyć wytrzymałe.

Z racji swoich walorów są jednak znacznie droższe od skór licowych. Ich jedyną wadą jest to, że na początku łatwo mogą „złapać” brud – ślady długopisu czy soku niestety są potem praktycznie nie do usunięcia! Dlatego też nie poleca się ich dzieciom.

Bardziej praktyczną wersją juchtu jest tak zwane buffalo – skóra ta pokryta jest już delikatną warstwą wosku, która częściowo chroni przed zabrudzeniami.

 

 

http://blog.artleder.pl/

Link to comment
Share on other sites

Akurat dyskutowałem z Hiszpanami na temat pielęgnacji juchtu - oto ich sugestie:

 

Przy pielęgnacji skór juchtowych poleca się podobne zestawy kosmetyków, jak przy delikatniejszych licówkach.

Tarrago dla przykładu rekomenduje do juchtu:

 

Do czyszczenia: - delikatny Gel Cream Tarrago

 

Odżywienie skóry: - Shoe Cream Tarrago lub Nano Cream Tarrago

 

Impregnacja, zabezpieczenie: - Nano Protector Tarrago

 

Pamiętając oczywiście o próbie na niewidocznym skrawku przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja zawsze się zastanawiam czym najlepiej zabezpieczyć gotowy produkt wykonany z tego typu skóry przed wodą. Tutaj sie pojawia moje pytanie. Ciekawy jestem czy można zastosować nano cream jako rodzaj apretury tak jak stosuje się tan kote czy acrylic resolane z Fiebings'a? Próbowałem raz nałożyć nano cream na warstwe tan kotu ale zaczęło sie dziwnie to kleić i straciło aksamitny połysk nadany przez tan kote. Z acrylic jeszcze nie kombinowałem.

Link to comment
Share on other sites

Skalpel, jeśli chodzi o wodoodporność to polecam Ci wosk PALC. Stosujesz to już po nałożeniu finishu, można stosować też bez finishu chociaż jeśli farbujemy sami skórę to nie polecam. Skórę niefarbowaną lekko przyciemni (nie wiem jak z czasem będzie wyglądała bo zawsze farbuję skórę, podejrzewam że będzie naturalnie ciemniała).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.