Jump to content

Skórzana torebka - przed pierwszym użyciem


Recommended Posts

Cześć, kupiłam skórzaną torebkę marki Fossil, skóra gładka, nie lakierowana. Proszę o radę czy przed pierwszym użyciem powinnam ją czymś zabezpieczyć? Mam w domu bezbarwny tłuszcz do skór Tarrago, nano protector i olej rycynowy (ponoć też się nadaje). 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli tłuszcz, to w minimalnych ilościach o ile to czarny kolor skóry, bo jaśniejsze mogą od tłuszczu ciemnieć. Do torebek generalnie stosuje się raczej delikatniejsze kremy czy balsamy, np.

https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-cleaning-lotion-125ml.html

https://multirenowacja.pl/delicate-cream-50ml-szmatka-krem-do-skor-delikatnych-saphir.html

 

Chodzi przede wszystkim o utrzymanie w dobrej kondycji skóry.

 

Nano protectorem można oczywiście zabezpieczyć ją przed deszczem i zabrudzeniami. 

Link to comment
Share on other sites

OK, dzięki za odpowiedź. Torebka jest w takim brązowo - bordowym kolorze. Ale głównie chodziło mi o to czy muszę zabezpieczać czymś torebkę czy na razie nosić i później przy pierwszym czyszczeniu coś nałożyć? Trochę boję się tego Nano protektora, trudno mi operować takimi produktami w spreju, zawsze boję się, że w jednym miejscu napryskam za mocno i będą plamy 😅

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie. Impregnaty w aerozolu są bardziej istotne przy skórach zamszowych i nubukowych oraz tekstyliach. Licówki same w sobie są dość odporne. Przy licówkach istotniejsze jest odżywienie skóry i niedopuszczenie do przesuszenia lub przemoczenia. Także spokojnie możesz sobie odpuścić aerozole, a przy pierwszej potrzebie czyszczenia użyć właśnie balsamy czy kremu. 

Link to comment
Share on other sites

Tu nie pomogę, bo wychodzę z założenia, że do skór na których mi zależy warto stosować produkty dedykowane, stworzone specjalnie w tym celu. Babcine patenty traktuję z szacunkiem i łezką w oku, ale niekoniecznie się do nich stosuję :) Jak chcesz próbować to koniecznie próba na skrawku przed właściwym użyciem. To pomaga w unikaniu błędów i to procedura, którą generalnie warto stosować przy użyciu czegokolwiek do skór. Jest ich obecnie na rynku tyle, ich jakość i specyfika jest tak różna, że naprawdę ciężko uogólniać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.