Jump to content

Buty Haix Nepal Pro


Recommended Posts

Witam,

Przychodzę z problemem dotyczącego butów Haix Nepal Pro. Mianowicie podczas chodzenia we wcześniej wymienionych butach po górach, mam regularny problem z mocnymi obtarciami na piętach. Jako kompletny laik z tego zakresu chciałbym zapytać czym może być to spowodowane, oraz ewentualnie jakie stosować techniki by te obtarcia ograniczyć?

 

Link to comment
Share on other sites

Kwestia dopasowania butów do indywidualnych parametrów stopy. Mogą być, np. za duże, zbyt szerokie, kopyto może mieć kształt, który nie do końca odpowiada twojej stopie ... no różnie. Na szybko we własnym zakresie np. takie samoprzylepne zapiętki do butów lub/i wkładki mogą pomóc. Jak coś konkretniej, to najlepiej jak doświadczony szewc się temu przyjrzy offline i zadecyduje, jak zoptymalizować dopasowanie względem stopy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Haix nepal pro to dość spore obuwie. Po dłuższej chwili Twoja stopa się dopasuje do nich. Gorzej jeżeli są to buty do sporadycznej turystyki a na co dzień chodzisz w obuwiu sportowym lub casual. Wówczas ciężko aby Twoja stopa zaakceptowała takie buty. Spróbuj zakupić jakieś lepsze skarpetki z merino, może to by coś dało. Takie nepale sporo kosztują, więc szkoda byłoby odstawić je na półkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.