Jump to content

Paul Smith


nie_problem

Recommended Posts

0000U1E2R7OT58OT-C102.jpg

 

Paul Smith to marka globalna - kolekcje sprzedawane są w 75 krajach oraz w 17 butikach w Anglii. Paul jest osobiście zaangażowany w projektowanie ubrań, wybór tkanin, akceptowanie lokalizacji butików i doglądanie rozwoju firmy.

 

Kiedy Paul miał 16 lat jego ojciec nakłonił go do pracy na stanowisku pomocnika w lokalnym magazynie tekstylnym, w rodzinnym mieście Nottingham. Sportowa pasja i ambicja Paula, by zostać profesjonalnym cyklistą wyścigowym, legnie w gruzach, gdy w wieku 17 lat ulegnie poważnemu wypadkowi rowerowemu. W ciągu sześciu miesięcy spędzonych w szpitalu, Paul zaprzyjaźnia się z wieloma osobami, po zakończonej rekonwalescencji umawiają się na spotkanie.

 

Przypadkowo miejscem spotkania był pub, gdzie spotykali się studenci z lokalnej szkoły sztuk pięknych. Rozmawiali o malarstwie Mondriana, Warhola, Kokoshki, Bailey'a, słuchali muzyki Rolling Stones, Milesa Davisa i innych. To wtedy Paul zdecydował, że chce być częścią tego świata, pełnego kolorów i idei.

 

Przez kolejne dwa lata Paul zarządza własnym butikiem w Nottingham, a zachęcany przez swoją przyjaciółkę Pauline Denyer (dziś żonę), w 1970 r. otwiera niewielki sklep. Rozpoczął wieczorowo naukę krawiectwa i z pomocą Pauline (absolwentki RCA Fashion) wreszcie udaje mu się stworzyć, to o czym marzył... W 1976 r. Paul pokazuje w Paryżu pierwszą kolekcję męską pod marką Paul Smith.

 

W branży od ponad 30 lat, Paul Smith uznawany jest za wiodącego brytyjskiego designera. W modzie udaje mu się przekazać wrodzone poczucie humoru ze szczyptą intrygi i dużą dozą miłości do tradycji i klasyki.

 

Dziś marka Paul Smith to aż 13 różnych kolekcji:

 

- Paul Smith Mainline dla kobiet i dla mężczyzn,

 

- PS by Paul Smith,

 

- Paul Smith Jeans,

 

- Paul Smith London,

 

- R.Newbold (na rynku japońskim),

 

- Paul Smith Black,

 

- Paul by Paul Smith,

 

- Paul Smith Accessories,

 

- Paul Smith Shoe,

 

- Paul Smith Fragrance,

 

- Paul Smith Watches

 

- Paul Smith meble i "przedmioty"

 

Butiki Paul Smith odzwierciedlają charakter projektanta i jego designu: bezbłędna angielskość - z intrygującą domieszką nieoczekiwanego... Każdy sklep Paul Smith jest inny, od szokująco różowego budynku zdobionego stylizacją filmową na Melrose Avenue w Los Angeles, po japoński ogród w sercu galerii Jingumae w Tokio. Każdy butik jest zarazem witryną dla wyjątkowych i ekscentrycznych przedmiotów dopełniających kolekcje ubrań, z ogromnym wyborem biżuterii, książek, sztuki i antyków.

 

Paul Smith wyjaśnia swoją eklektyczną estetykę: "Jesteśmy wiodącą i wyłącznie brytyjską marką. Łączymy niepowtarzalne antyki z wysokiej jakości krawiectwem: krzesło, na którym siedzisz mierząc kostium jest na sprzedaż, możemy zapakować kostium, a krzesło będzie czekało na Ciebie, gdy wrócisz do domu".

 

Paul Smith to marka globalna - kolekcje sprzedawane są w 75 krajach oraz w 17 butikach w Anglii. Paul jest osobiście zaangażowany w projektowanie ubrań, wybór tkanin, akceptowanie lokalizacji butików i doglądanie rozwoju firmy. Marka Paul Smith posiada imponujące i wyjątkowe showroom'y w Londynie, Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku, w Tokio.

 

Paul Smith od początku jest integralną "częścią" firmy: designer i szef zarazem, jest stale zaangażowany w każdy aspekt jej funkcjonowania, dzięki czemu Paul Smith Limited zachowała element osobisty, indywidualny, często utracony w firmach podobnego formatu.

 

źródło:

http://www.styl.pl/moda/projektanci/projektant-paul-smith,dId,351

 

 

 

paul-smith-womens-2103v26-186383-42554_zoom.jpg

http://www.vanmildert.com/womens-2/bags-94/paul-smith-womens-2103v26-186383.htm

 

paul-smith-shoes3.jpg?w=350&h=350

 

paul-smith-shoes1.jpg?w=300&h=400

 

paul-smith-shoes2.jpg?w=300&h=300

 

More Details

 

Main color: multicolor

Materials: leather

Heel: 3”

Price: $513

 

http://mynextshoes.net/2008/11/04/paul-smith-optical-shoe-art/

 

 

Jak wiadomo Paul to niespełniony kolarz, zatem do kompletu:

Paul-Smith-x-Kashimax-01.jpg

 

Paul-Smith-x-Kashimax-02.jpg

 

http://viacomit.net/2009/11/25/paul-smith-x-kashimax/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.