Jump to content

Jak usunąć renowator z trampek


Recommended Posts

Witajcie!

Zmagam się z takim zagadnieniem - po praniu (ręcznym) na moich białych tenisówkach zostały lekko żółte ślady. Kupiłam specjalny produkt Bama renowator  - to taka biała farbka z aplikatorem gąbkowym. Produkt bardzo dokładnie przylgnął do materiału, zachowuje się nieco jak impregnat, i nie da się go zmyć (szorowałam szczoteczką). Próbowałam też acetonem, ale nic z tego. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, czym to potraktować?

 

Pozdrawiam

Natalia

Link to comment
Share on other sites

Te zażółcenia to niestety problem przy praniu białych trampek, robią się bardzo często (mnóstwo jest o to pytań w internecie), trochę eksperymentuję i chyba już wiem, jak do nich nie dopuścić - ale to pewnie temat na inny wątek.

Odnośnie tej farbki, to może coś źle zrobiłam? Aceton, którego użyłam to taki do paznokci, nie techniczny, i oczywiście nie moczyłam butów, tylko nalałam rozpuszczalnik na patyczek i pocierałam. Może trzeba na jakiś czas obłożyć zafarbowane miejsca, żeby rozpuszczalnik miał czas zadziałać?

Myślę też nad użyciem benzyny ekstrakcyjnej, bo co mi szkodzi. I napisałam do producenta, nawet się zainteresowali, zobaczę co ich dział jakości mi doradzi. Jak dostanę odpowiedź, to się podzielę.

 

Z czego oni robią te specyfiki..? 😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.