Skocz do zawartości

Pielęgnacja kurtki ze skóry owczej/jagnięcej


Ala

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kurtkę skórzaną firmy Each Other Paris zdobytą w TkMaxx w mega przecenie (ponoć oryginalnie kosztowała 4k). Chciałam do niej zakupić odpowiednie środki do pielęgnacji ale nie jestem w stanie ocenić co to za skóra. Na metce mam info "Cuir veritable / Real leather: Agneau / Sheep". Po angielsku oznacza to skórę owczą a po francusku jagnięcą, i trochę zgłupiałam. Do posta załączyłam zdjęcie faktury skóry.

Skóra w dotyku jest miękka ale nie lejąca, dosyć sztywna (trzyma fason), mięsista ale nie wygląda na bardzo grubą. Barwiona chyba tylko powierzchownie, bo już zdążyłam ją przetrzeć przy zamku (szłam z opartym o brzuch pudłem kartonowym) - jest widoczne na zdjęciu, na dole kurtki, przy samym zamku.

 

1. Mam prośbę o pomoc w identyfikacji tej skóry, bo z tego co widzę, to ta informacja jest istotna przy wyborze produktów pielęgnacyjnych (często jest rozróżnienie dla produktów ze skóry jagnięcej i owczej).

2. Chciałabym naprawić to przetarcie. Czy Juvacuir będzie OK?

3. Potrzebuję czegoś do codziennej pielęgnacji, niekoniecznie koloryzującego. Mam na stanie Saphir Lotion (https://multirenowacja.pl/balsam-do-skory-delikatnej-125ml-saphir-medaille-d-or.html) kupiony kiedyś do starej torebki z grubej skóry, ale patrząc po jego opisie nie mam pojęcia czy nada się też do tej kurtki bo nie wiem z czego ona jest zrobiona (do jagnięcej ponoć się nie nadaje). Myślałam jeszcze o Creme Delicate. Co możecie polecić do takiej skóry? Nie przywiązuję się do tego co mam w domu, mogę spokojnie dokupić inny produkt jeśli może być lepszy.

4. Przy każdym produkcie Saphira jest info, żeby sprawdzić najpierw działanie na fragmencie i ocenić czy jest OK. Ale po czym zauważę, że dany produkt nadaje się bądź nie? Szczególnie, że na czarnej skórze nie widać ew. przyciemnienia po użyciu środka.

5. Czym "grozi" stosowanie zbyt mocnego czy zbyt słabego środka do danej skóry?

 

20210429_234715.jpg

20210429_234749.jpg

20210429_234656.jpg

20210429_234844.jpg

20210429_234803.jpg

20210429_234820.jpg

Edytowane przez Ala
korekta treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

Na metce mam info "Cuir veritable / Real leather: Agneau / Sheep". Po angielsku oznacza to skórę owczą a po francusku jagnięcą, i trochę zgłupiałam.

Wynik wyszukiwania na słowo "jagnię" :)

https://www.google.com/search?q=jagnię&sxsrf=ALeKk00FKjAw7wkFHmBRr7dMWZD-DIJxKg:1620381539924&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiYrNnQp7fwAhVNAxAIHX6IC-QQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=937

 

W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

2. Chciałabym naprawić to przetarcie. Czy Juvacuir będzie OK?

Kwestia próby, bo ze zdjęć nigdy nie jest łatwo wnioskować. W większości przypadków ten produkt jest bardzo OK.

 

W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

3. Potrzebuję czegoś do codziennej pielęgnacji, niekoniecznie koloryzującego. Mam na stanie Saphir Lotion (https://multirenowacja.pl/balsam-do-skory-delikatnej-125ml-saphir-medaille-d-or.html) kupiony kiedyś do starej torebki z grubej skóry, ale patrząc po jego opisie nie mam pojęcia czy nada się też do tej kurtki bo nie wiem z czego ona jest zrobiona (do jagnięcej ponoć się nie nadaje). Myślałam jeszcze o Creme Delicate.

Myślę, że spokojnie się nada, ale zawsze pamiętaj o weryfikacji próbą, niezależnie od tego, czego używasz.

 

W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

4. Przy każdym produkcie Saphira jest info, żeby sprawdzić najpierw działanie na fragmencie i ocenić czy jest OK. Ale po czym zauważę, że dany produkt nadaje się bądź nie? Szczególnie, że na czarnej skórze nie widać ew. przyciemnienia po użyciu środka.

I to jest przewaga czarnych skór nad jasnymi :) Próba na skrawku to absolutnie bardzo dobry zwyczaj, który warto wbić sobie do głowy. Pozwala na uniknięcie problemów w wielu sytuacjach, np. kiedy pomylimy się i weźmiemy coś z ciemnym pigmentem do jasnej skór, kiedy trafimy na skórę ze słabym wykończeniem, która odbarwia się nawet pod dość delikatnymi cleaneremi, kiedy kolor jest nie do końca odpowiedni, kiedy zależy nam na wykończeniu matowym, a produkt daje półmat, połysk lub wysoki połysk ... etc. Przy tej skórze nie spodziewałbym się problemów, ale nigdy nie wiadomo.

 

W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

5. Czym "grozi" stosowanie zbyt mocnego czy zbyt słabego środka do danej skóry?

Zbyt mocny to odbarwienia, przebarwienia, naruszenie wykończenia ... Zbyt słaby to niedoczyszczona powierzchnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 12:06, MOD napisał:
W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

Na metce mam info "Cuir veritable / Real leather: Agneau / Sheep". Po angielsku oznacza to skórę owczą a po francusku jagnięcą, i trochę zgłupiałam.

Wynik wyszukiwania na słowo "jagnię" :)

https://www.google.com/search?q=jagnię&sxsrf=ALeKk00FKjAw7wkFHmBRr7dMWZD-DIJxKg:1620381539924&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiYrNnQp7fwAhVNAxAIHX6IC-QQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=937

 

Nie rozumiem odpowiedzi. Nadal nie wiem czy mam kurtkę z owczej czy jagnięcej, a Saphir to rozróżnia bo ma różne produkty dedykowane do każdej z nich.

 

W dniu 7.05.2021 o 12:06, MOD napisał:

 

W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

3. Potrzebuję czegoś do codziennej pielęgnacji, niekoniecznie koloryzującego. Mam na stanie Saphir Lotion (https://multirenowacja.pl/balsam-do-skory-delikatnej-125ml-saphir-medaille-d-or.html) kupiony kiedyś do starej torebki z grubej skóry, ale patrząc po jego opisie nie mam pojęcia czy nada się też do tej kurtki bo nie wiem z czego ona jest zrobiona (do jagnięcej ponoć się nie nadaje). Myślałam jeszcze o Creme Delicate.

Myślę, że spokojnie się nada, ale zawsze pamiętaj o weryfikacji próbą, niezależnie od tego, czego używasz.

 

Nada się Lotion czy Creme Delicate?

 

Jaki może być skutek negatywny takiej weryfikacji środkiem ochronnym na czarnej skórze? Po czym zobaczę, że coś jest nie tak?

 

 

W dniu 7.05.2021 o 12:06, MOD napisał:
W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

5. Czym "grozi" stosowanie zbyt mocnego czy zbyt słabego środka do danej skóry?

Zbyt mocny to odbarwienia, przebarwienia, naruszenie wykończenia ... Zbyt słaby to niedoczyszczona powierzchnia. 

 

W przypadku środków czyszczących to oczywiste, ale zastanawia mnie to w przypadku środków pielęgnujących/ochronnych i do tego bezbarwnych (kremy, balsamy), szczególnie stosowanych na czarnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ala napisał:

Nie rozumiem odpowiedzi. Nadal nie wiem czy mam kurtkę z owczej czy jagnięcej,

Jagnię – młoda owca przed osiągnięciem dojrzałości płciowej w wieku kilku miesięcy do jednego roku (zależnie od rasy). Jeżeli chcesz mieć większą pewność, czy twoja owca jest młoda czy starsza, pisz do producenta kurtki. W aspekcie pielęgnacji przy czarnym kolorze skóry, podejrzewam że nie będzie to miało większego znaczenia.

 

 

19 godzin temu, Ala napisał:

Nada się Lotion czy Creme Delicate?

Moim zdaniem oba się sprawdzą. 

 

 

19 godzin temu, Ala napisał:

Jaki może być skutek negatywny takiej weryfikacji środkiem ochronnym na czarnej skórze? Po czym zobaczę, że coś jest nie tak?

Negatywny sygnał to niepożądana reakcja skóry - odbarwienie, przebarwienie, przyciemnienie, wysypka ... coś co może niepokoić.

 

19 godzin temu, Ala napisał:

W przypadku środków czyszczących to oczywiste, ale zastanawia mnie to w przypadku środków pielęgnujących/ochronnych i do tego bezbarwnych (kremy, balsamy), szczególnie stosowanych na czarnej skórze.

Jak wyżej. Dodatkowo na czarnych skórach preparaty z większą ilością wosków mogą wytrącać się na biało, zwłaszcza kiedy są aplikowane w nadmiarze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.