Skocz do zawartości

Renowacja Martensów


Mark

Rekomendowane odpowiedzi

Buty wykonane z skóry pokrytej folia nie są wdzięcznym tematem do renowacji. Zdecydowanie nie polecamy takich prac. W tym przypadku renowacja Martensów była tez „poprawką” po niezbyt udanym samodzielnym malowaniu. Całą poprzednia farbę trzeba było usnąć a żółte nici zabrudzone podczas poprzednich prac, zostały oczyszczone. Efekt końcowy był całkiem zadawalający.

renowacja_butow_martens_001.jpg

renowacja_martensow_002.jpg

renowacja_butow_martens_003.jpg

renowacja_martensow_003.jpg

renowacja_butow_martens_004.jpg

renowacja_martensow_006.jpg

renowacja_butow_martens_005.jpg

renowacja_martensow_005.jpg

renowacja_butow_martens_010.jpg

renowacja_martensow_012.jpg

renowacja_butow_martens_012.jpg

renowacja_martensow_014.jpg

renowacja_butow_martens_014.jpg

renowacja_martensow_018.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Mark napisał:

Hmmm,   emocje i sentyment wygrały w przypadku tych butów  .I niech tak zostanie 😄.

Oczywiście.

Jednocześnie właścicielce robiłem renowacje kozaków i torby. Pani mieszka w Anglii. Podrzuci coś jeszcze. A Martens ja absolutnie nie chciałem robić. Ja buty maluje dla przyjemności. Choć koło 250 par rocznie. Ale nie jest to żaden główny dochód. Pani stwierdziła, że na Martens będzie patrzeć. Zdarzało mi się już. W kozakach może chodzić 😊

IMG_20210215_134451.jpg

IMG_20210217_143647.jpg

IMG_20210217_143708.jpg

IMG_20210217_143735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.02.2023 o 19:19, Danuta napisał:

A czy podejmie się ktoś renowacji czerwonych lakierowanych Martensów 1460 gdzie w kilku miejscach zeszła lakierowana powłoka?

Martens nie jest lakierowany. To jest skóra foliowana. Pęknieć się nie naprawi. Folia może również pękać dalej. Wielokrotnie malowałem takie buty ale nigdy nie mogłem powiedzieć, że pod warstwą farb i lakierów folia dalej nie pęknie. Malowanie skóry foliowaniem nie jest proste i nie zawsze ma sens 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.