Skocz do zawartości

Stary portfel


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam pewien stary, całkowicie już zniszczony portfel, który służył mi przez długie lata. Kupiony był w nieistniejącym już sklepie z galanterią i wyrobami skórzanymi sprowadzanymi bodajże z końcówek serii z za granicy; ponad 12 lat temu (przed rokiem 2008). Próbowałem poszukać informacji o producencie tego portfela, z nadzieją, że może uda mi się kupić podobny model, ale portfel nie ma żadnych oznaczeń (być może uległy zatarciu?), więc nie mam żadnego punktu zaczepienia. Nie jest to chyba produkt markowy, ale był wytrzymały, malutki, a jednocześnie bardzo "pojemny", z wieloma przegrodami i kieszonkami na karty, banknoty, itp. Odkąd zakończył posługę nie mogę znaleźć portfela o podobnych cechach.

 

Być może ktoś bardziej obeznany z produktami skórzanymi i galanterią byłby w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego portfela? Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, ewentualnie o namiary na jakiś model o podobnych specyfikacjach. Wymiary portfela to ok. 9,5 x 7 cm, po rozłożeniu ma ok. 20 cm wzdłuż. Poniżej zamieszczam zdjęcia produktu. Metalowe zatrzaski zostały wykonane przez włoską firmę FIMMA i to w zasadzie jedyna konkretna informacja, jaką mam.

 

Przepraszam za ten dość nietypowy post.

 

wallet2.thumb.jpg.a1c6dd18b32c8017545a8a8fd5839bab.jpg

wallet1.jpg

wallet3.jpg

wallet4.jpg

wallet5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę zbyt mocno, ale myślę, że niezłą opcją byłoby zlecenie uszycia analogicznego portfela jednemu ze "Skórorobów", którzy ręcznie często są w stanie zrealizować niemal każdy projekt. Nawet na naszym forum kilku takich magików powinieneś znaleźć w tym dziale:

https://www.wbutach.pl/forum/216-forum-dla-skórorobów-ręczna-robota-w-skórze/

 

Takie ręcznie szyte portfele mają duszę więc gorąco polecam :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.