Jump to content

Stary portfel


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Mam pewien stary, całkowicie już zniszczony portfel, który służył mi przez długie lata. Kupiony był w nieistniejącym już sklepie z galanterią i wyrobami skórzanymi sprowadzanymi bodajże z końcówek serii z za granicy; ponad 12 lat temu (przed rokiem 2008). Próbowałem poszukać informacji o producencie tego portfela, z nadzieją, że może uda mi się kupić podobny model, ale portfel nie ma żadnych oznaczeń (być może uległy zatarciu?), więc nie mam żadnego punktu zaczepienia. Nie jest to chyba produkt markowy, ale był wytrzymały, malutki, a jednocześnie bardzo "pojemny", z wieloma przegrodami i kieszonkami na karty, banknoty, itp. Odkąd zakończył posługę nie mogę znaleźć portfela o podobnych cechach.

 

Być może ktoś bardziej obeznany z produktami skórzanymi i galanterią byłby w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego portfela? Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, ewentualnie o namiary na jakiś model o podobnych specyfikacjach. Wymiary portfela to ok. 9,5 x 7 cm, po rozłożeniu ma ok. 20 cm wzdłuż. Poniżej zamieszczam zdjęcia produktu. Metalowe zatrzaski zostały wykonane przez włoską firmę FIMMA i to w zasadzie jedyna konkretna informacja, jaką mam.

 

Przepraszam za ten dość nietypowy post.

 

wallet2.thumb.jpg.a1c6dd18b32c8017545a8a8fd5839bab.jpg

wallet1.jpg

wallet3.jpg

wallet4.jpg

wallet5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie pomogę zbyt mocno, ale myślę, że niezłą opcją byłoby zlecenie uszycia analogicznego portfela jednemu ze "Skórorobów", którzy ręcznie często są w stanie zrealizować niemal każdy projekt. Nawet na naszym forum kilku takich magików powinieneś znaleźć w tym dziale:

https://www.wbutach.pl/forum/216-forum-dla-skórorobów-ręczna-robota-w-skórze/

 

Takie ręcznie szyte portfele mają duszę więc gorąco polecam :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.