Skocz do zawartości

Conversy z nubuku Ratunku😥


Kotkipieski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Otóż dopiero co kupiłam nowiutkie conversy z nubuku w pięknym kolorze pudrowego różu i odrazu wzięłam się do impregnacji coccine nano strong. Wszystko szło dobrze ale zrobiłam babola chciałam buty zdezynfekować w środku, wiecie covid, i popryskałam je dość rzetelnie preparatem mediseptol, etanol 72g, i po pewnej chwili pojawiły się na butach plamy, jakby farba od wewnątrz wytracają się na zewnątrz.Próbowala już buty ratować soda z mlekiem, mydłem bhp szarym mydłem z woda i nic jest tylko gorzej. Czy da się te butki jakoś uratować czy zostaje tylko zafarbowanie i czy farba pokryje te plamy? Czekam na Waszą pomoc z góry dziekuje

E1CE5DCA-AD37-43C2-93AA-65157CE9100D.jpeg

B4BE41A5-FB6D-4100-B9DF-0081531076C2.jpeg

758FACB8-36AB-42C5-A59A-9DF7415A2614.jpeg

D70EC600-1739-49F4-BC9F-DD2768AC19C2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym mlekiem i innym miodem czy majonezem? Jakaś plaga znowu! Nie wiem kto promuje tak destrukcyjne patenty, ale więcej go nie słuchaj! 

 

Nie wiem jak zareaguje ta skóra po tym wszystkim, ale ja próbowałbym dedykowanym cleanerem do zamszu i nubuku. Powtarzając proces nawet kilkukrotnie, za każdym razem czekając do wyschnięcia. Jeżeli ciemniejsze przebarwienia pozostaną, wtedy malowałbym te buty farbą do zamszu i nubuku na odcień zbliżony do najciemniejszego przebarwienia lub na czarno :) 

 

P.S. Jeżeli jakiś mocniejszy cleaner do skór szorstkich, wtedy ewentualnie koncentrat Omnidaim Saphir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 18:08, MOD napisał:

Co wy z tym mlekiem i innym miodem czy majonezem? Jakaś plaga znowu! Nie wiem kto promuje tak destrukcyjne patenty, ale więcej go nie słuchaj! 

 

Nie wiem jak zareaguje ta skóra po tym wszystkim, ale ja próbowałbym dedykowanym cleanerem do zamszu i nubuku. Powtarzając proces nawet kilkukrotnie, za każdym razem czekając do wyschnięcia. Jeżeli ciemniejsze przebarwienia pozostaną, wtedy malowałbym te buty farbą do zamszu i nubuku na odcień zbliżony do najciemniejszego przebarwienia lub na czarno :) 

 

P.S. Jeżeli jakiś mocniejszy cleaner do skór szorstkich, wtedy ewentualnie koncentrat Omnidaim Saphir.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za radę wypróbuje SAPHIR BDC Suede Nubuck Cleaner Omnidaim 100ml. A czy dobrym pomysłem gdyby cleaner nie pomógł  byłoby po prostu  zapastowane woskiem pszczelim czy wosk ukrył by te plamy, chciałabym uniknąć malowania farbka bo obawiam się ze nie znajdę odpowiedniego koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie SAPHIR BDC Suede Nubuck Cleaner Omnidaim nie pomógł, skóra zaczęła delikatnie pękać a ciemne plamy zostały za to reszta powierzchni butów wyblakła od czyszczenia. Czyli muszę zafarbować i moje pytanie czy Farba do Zamszu Nubuku ANGELUS 88,7ml 060 burgund pokryje te ciemne plamy? Czy może będzie lepsza SAPHIR BDC Teinture Francaise 50ml i ile ml.na dwa buty? Dziekuje za odp😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkoloryzowanie przy silnym czyszczeniu to pewien standard, także tu się nie ma co martwić. Natomiast nie spotkałem się z sytuacją, by skóra zaczęła pękać po czyszczeniu :) Obawiam się, że ewentualnie ujawniły się po czyszczeniu jakieś uszkodzenia. Mniejsza o większość. Co do doboru kolorów to najlepiej pytać obsługę w sklepie. Tam mają w takich sprawach doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.