Jump to content

Buty jak na zdjęciach


kuba560x

Recommended Posts

Widzę, że lubisz trudne sprawy :) 

Sam JUVACUIR to zła droga. Na pierwszy rzut oka możesz osiągnąć zamierzony efekt, ale z czasem to wizualnie może być tragicznie, kiedy w pracujących miejscach cholewki zacznie przebijać ciemniejsze wykończenie. Tego typu buty maluje się farbami penetrującymi na bazie alkoholu. Zmiana koloru całych butów tego typu w ogóle nie jest łatwym tematem, a malowanie na jaśniejszy kolor to już w ogóle wyzwanie. Wiele zależy od samej skóry. Jeżeli jest wysokiej jakości, to być może uda się zerwać oryginalne wykończenie i coś zadziałać. Jeżeli skóra jest kiepskiej jakości to można buty zepsuć. Jeżeli już próbować to należałoby zastosować ewentualnie taki program:

 

  1. Silnym zmywaczem do skór usunąć oryginalne wykończenie (wielu wspomaga się papierem ściernym o odpowiedniej gradacji)
  2. Farbą alkoholową do skór zabarwić cholewkę - SAPHIR Teinture lub TARRAGO Penetrating Dye
  3. Wykończyć dobrym kremem do butów lub/i właśnie Juvacuirem 
  4. Finish ostateczny z reguły pastą woskową, ale i bez niej jest już OK.

 

Problem z tym, że trudno przewidzieć jak zachowa się akurat ta skóra i może się np. okazać, że buty po robocie będą ciemniejsze, a nie jaśniejsze. Tam dochodzi zabawa z kolorami. Malowanie na skórze bez wykończenie to zupełnie inna bajka niż malowanie akrylami. Tam czasem, by osiągnąć jasny brąz maluje się na niemal żółto. Taka pomalowana skóra nabiera właściwego koloru dopiero po nałożeniu kremów i wosków. To trzeba przerobić, przepracować, przewidzieć by wiedzieć co się robi i po co. Bez doświadczenia w tym temacie możesz nie osiągnąć zamierzonego efektu, a efekt który będzie niespodzianką :) Pytasz, więc widać że nie masz doświadczenia w takich sprawach. Najlepiej je łapać na butach własnych, rodziny i znajomych, a nie na butach klientów :) 

 

No, ale to taka dygresja. Wracając do tematu, w tym wątku masz pierwszą robotę krok po kroku i w kolejnych wątkach inne przykłady:

 

Jeżeli masz do czynienia z dobrą skórą, to może ona reagować właśnie tak, jak w powyższym wątku. Zauważ, że najczęściej w tych przykładach maluje się raczej na kolor ciemniejszy niż pierwotny. Nie bez powodu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.