Skocz do zawartości

Buty z nubuku - jaki to nubuk? jak pielęgnować ?


dejw9219

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprosić Was o radę , przejrzałem już wpisy na temat pielęgnacji butów z nubuku jednak chciałbym się upewnić co do postępowania w przypadku czyszczenia takiego obuwia:

 

Buty według producenta wykonane są z nubuku i tutaj moje pytania.

1. Zastanawiam się czy to nubuk czy może nubuk olejowany?

2. Do czyszczenia używać lepiej Tarrago Universal Cleaner czy Saphir Omnidaim?

https://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html

3. W temacie szczotkowania( czy do tego rodzaju nubuku) ,  po normalnym użytkowaniu butów i delikatnych zabrudzeniach wystarczy tylko szczotkować buty drucianą częścią czy może używać szczotki typu Crepa? 

4. Z tego co wyczytałem renowator przyda się w późniejszym okresie zastanawiam się nad SAPHIR BDC Suede Renovetine 200ml lub TARRAGO Nubuck & Suede Color 75ml.

 

Zależy mi na poradzie w jaki sposób po prostu o te buty zadbać przy codziennym użytkowaniu, po zakupie zostały spryskane Nano protectorem

 

Bardzo dziękuję z góry za wszystkie sugestie i rady..

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnego rodzaju to słuchaj producenta/sprzedawcy - on powinien wiedzieć co dokładnie sprzedaje. Jak się myli to będzie na niego :)

 

Ad1. Skoro mówią, że nubuck to miejmy dajmy im wiarę :)

Ad2. Oba środki się sprawdzą. Jeżeli Omniadaim, to rozcieńczaj z wodą, bo to koncentrat.

Ad3. Jak nie ma jakichś większych spraw to szczotkuj sobie na razie zwykłą szczotką ze średnim lub twardszym włosiem. Do usunięcia kurzu i tradycyjnych zabrudzeń w zupełności wystarczy, a w użyciu jest bezpieczniejsza. Szczotkami drucianymi mniej obeznani czasem przez nadmiar siły robią sobie problemy. Szczotkę z crepy używaj do usuwania bardziej uporczywych zabrudzeń.

Ad4. Oba wymienione renowatory dadzą radę. Tarrago jest świetny. Saphir to jeszcze wyższa półka. Twój wybór, ale pierwsza konieczność użycia renowatora z reguły występuje po sezonie, czasem dwóch-trzech, gdy oryginalny kolor zaczyna słabnąć - naturalne dla zamszu i nubuku wyblaknięcia.

 

Nano to bardzo dobra opcja. 

 

P.S.

Całkiem fajny i przyjemny model. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MOD napisał:

Co do konkretnego rodzaju to słuchaj producenta/sprzedawcy - on powinien wiedzieć co dokładnie sprzedaje. Jak się myli to będzie na niego :)

 

Ad1. Skoro mówią, że nubuck to miejmy dajmy im wiarę :)

Ad2. Oba środki się sprawdzą. Jeżeli Omniadaim, to rozcieńczaj z wodą, bo to koncentrat.

Ad3. Jak nie ma jakichś większych spraw to szczotkuj sobie na razie zwykłą szczotką ze średnim lub twardszym włosiem. Do usunięcia kurzu i tradycyjnych zabrudzeń w zupełności wystarczy, a w użyciu jest bezpieczniejsza. Szczotkami drucianymi mniej obeznani czasem przez nadmiar siły robią sobie problemy. Szczotkę z crepy używaj do usuwania bardziej uporczywych zabrudzeń.

Ad4. Oba wymienione renowatory dadzą radę. Tarrago jest świetny. Saphir to jeszcze wyższa półka. Twój wybór, ale pierwsza konieczność użycia renowatora z reguły występuje po sezonie, czasem dwóch-trzech, gdy oryginalny kolor zaczyna słabnąć - naturalne dla zamszu i nubuku wyblaknięcia.

 

Nano to bardzo dobra opcja. 

 

P.S.

Całkiem fajny i przyjemny model. Gratulacje!

Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź  , skorzystam z rad , jeśli chodzi o tą szczotkę , to mówimy o takiej szczotce

(podsyłam link bo taką akurat mam w domu  )

https://www.rylko.com/akcesoria/szczotka-duza,p-21680
czy masz na myśli coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.