Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry. Wiem, że był taki wątek, ale mi umknął i nie mogę go odnaleźć. Mam Red Wings’y Blacksmith w kolorze copper rough, traktuję je foczym tłuszczem i oczywiście ściemniały. Mam ostatnio ochotę na przywrócenie pierwotnego koloru i nie wiem czym to potraktować. Tak właśnie brzmi moje pytanie; czym ściągnąć to co już jest na bucie i co nałożyć?

Pozdrawiam. 
Bartek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć! Moim zdaniem nie sensu z tym walczyć, jeżeli już to zrobiłeś. Bardzo ciężko jest odwrócić ten proces po potraktowaniu butów tłuszczem. Z czasem powinny stopniowo wracać do siebie. W przyszłości, jeżeli chcesz tego uniknąć stosuj środki, które natłuszczają, ale nie zmieniają koloru skóry, np. Balsam do skór Saphir Onguent. Zawsze rób też próbę na skrawku przed użyciem, by ocenić czy efekt będzie ci na pewno odpowiadał. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy, nie walcząc specjalnie z tematem, ale jednocześnie chcąc zdjąć jak najwięcej nałożonego już tłuszczu, potraktować je renomatem , czy wystarczy Tarragon Oil Tanned?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prędzej Renomat, ale przed użyciem koniecznie zrób próbę np. na języku (w niewidocznym miejscu), by ocenić jak skóra reaguje. To dość silny cleaner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.