Jump to content

Reebok Classic Leather 2267


adad90
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

W lutym obecnego roku zakupiłem za pośrednictwem portalu allegro, od wydaje się renomowanego sprzedawcy, buty marki Reebok model Classic Leather 2267.

Już po przyjściu wydawały się dziwne, skóra jakaś miękka, cienka oraz na wkładce w bucie brakowało charakterystycznego napisu Reebok. Zdziwiło mnie to, ponieważ od lat chodzę w butach tej marki i spodziewałem się czegoś bardziej solidnego.

Sprzedawca zarzekał się, że buty są oryginalne, zakupione bezpośrednio u producenta. Stwierdziłem, ok pożyjemy zobaczymy.

 

Po około 2 miesiącach niezbyt intensywnego chodzenia (wiadomo epidemia) buty wyglądają jak, na zdjęciach. Szok i niedowierzanie. Dosłownie każde otarcie kończy się rozerwaniem „skóry”.

Na zdjęciach tego nie widać, ale buty są całe w takich mikro rozerwaniach.

 

Tak jak już wcześniej pisałem, od lat chodzę w butach CL Reeboka i obecnie mam jeszcze kilka znoszonych par, w których np. remontuje, zrzucam węgiel do piwnicy, pracuję wokół domu itp. i żadnymi nic takiego się nie stało.

 

Przechodząc do sedna, czy jest możliwe żeby naturalna skóra zachowywała się w taki sposób, że lekkie otarcie rozrywa ją na strzępy, czy może ta skóra to nie skóra, a jakiś skaj?

 

20200515-042511.jpg
20200515-042556.jpg
20200515-042525.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W takich butach niezmiernie rzadko stosuje się dobrej jakości surowce. Niezależnie od tego czy to będzie naturalna skóra czy syntetyczna przy kontakcie z ostrymi/twardymi krawędziami mechanicznie można ją właśnie tak uszkodzić. Nie winiłbym w tym przypadku butów. Po wyrównaniu powierzchni i odtłuszczeniu można to ewentualnie próbować maskować, np. farbą akrylową do sneakersów:

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-paint-standard-colors.html

 

Albo tym produktem, który potrafi zadziwić i jest łatwy w użyciu:

https://multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html

 

Ale jak buty do "tyrania" to nie wiem czy jest sens, czy zwyczajnie wypada dobijać dalej :) To musisz już sam ocenić. Zwróć uwagę, że jak wybierasz buty do takich zadań do w istocie warto zwrócić uwagę na twardsze wykończenia, czyli raczej słabej jakości surowce, które są bardziej odporne niż te miękkie. Albo zwyczajnie glany i można się na budowie bawić do woli :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.