Skocz do zawartości

Tutorial - COLT Navy 1851


koifishleather

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał: Jucht 2,5 mm na wyściełanie, krupon kark 4 - 4,5 mm na zewnątrz /ale może być jucht z boków 3,5 4 mm/, slam 1 mm do szycia, mazidło akrylowe na zabezpieczenie wnętrza, mazidło akrylowe brązowe na krawędzie, neatsfoot oil do impregnacji zewnętrznej. Materiały można modyfikować dowolnie.

 

1. Wzorowałem się na oryginalnych kaburach Slim Jim i California. Przygotowałem szablon, wyznaczyłem dziurki tak aby zgadzały się z dziurkami na uchu na którym będzie kabura wisiała. Przypiąłem ją do korkowej tablicy, to bardzo ułatwia odrysowywanie i wyznaczanie otworów.

 

 

ct1q.jpg

 

ct2y.jpg

 

2. Zaznaczamy szydłem miejsca w których pobiegnie szew. górną i dolną linię możemy przekłuć prostopadle do powierzchni ...

 

ct3eec.jpg

 

... boczne krawędzie przekłuwać warto pod kątem 45 stopni co pozwoli na lepsze dopasowanie się krawędzi względem siebie w trakcie zszywania. Mniej więcej tak

 

gr1o.jpg

 

3. Po tym zabiegu krawędzie fazujemy i otrzymujemy coś takiego /Proszę użyć wyobraźni /

 

gr2f.jpg

 

4. Ucho przebijamy w miejscu dziurkowania prostopadle, wykańczamy krawędzie / jeśli robicie na gotowo to róbcie to bardzo starannie tzn. nie tak jak ja - jeśli używacie koloru może być nieco brudnawo i tak zniknie pod warstwą farby, ważne żeby było gładkie/ i doszywamy do całej reszty.

Następna operacja to podklejenie wnętrza drugą warstwą cieńszej skóry. Efekt tych trzech operacji na zdjęciach poniżej.

 

ct5q.jpg

 

ct7c.jpg

 

ct9je.jpg

 

5. Wklejka ma dosyć spory zapas. Ja do obcinania użyłem zakrzywionego ostrza skalpela ale nadaje się równie dobrze nóż do tapet /skalpel tego kształtu ma tą zaletę że pięknie wchodzi w zakręty - uwaga przy zacięciu najpierw swędzi a dopiero po chwili orientujesz się że wszystko pływa we krwi/

 

ct10.jpg

 

6. Zszywam dół /zakańczam/ i górę / nie zakańczam, tymi samymi nitkami będę szył dalej.

 

ct11r.jpg

 

7. Wykańczam dolną i górną krawędź.

 

ct12.jpg

 

8. Zabieram się za szycie boków. Wcześniej fazuję doklejony płat wewnętrznego materiału.

 

ct14.jpg

 

9. Krawędź zaraz po zszyciu

 

ct13.jpg

 

10. ... i po wygładzeniu pod malowanie.

 

ct15l.jpg

 

11. Natłuściłem z zewnątrz i gotowe.

 

ct16.jpg

 

Mam nadzieję, że się komuś przyda.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.