Jump to content

Jak rozjaśnić kolor skóry ?


Recommended Posts

Kupiłam używaną torebkę ze skóry. Torebka miała przepiękny jasno-bezowo-karmelowy kolor. Posiadała sporo drobnych rysek i niewiele myśląc chwyciłam za wosk do skóry Coccine Grease for shoes. I tu popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy. Wpadłam oczywiście na pomysł, że wypadałoby zrobić test i sprawdziłam najpierw w środku torebki, ale jakoś mocno nie zweryfikowałam tego czy zachodzą jakieś niebezpieczne zmiany. A jeszcze żeby było weselej przed zastosowaniem wspomnianego powyżej produktu przetarłam całą torebkę chusteczką nawilżoną (sama woda bez żadnych dodatków). No więc przystąpiłam do dość solidnego wmasowywania tego produktu w skórę. Po czym zauważyłam, że w miejscach gdzie były największe rysy zostały ciemniejsze placki. Wpadłam w panikę i tu się zaczeła zabawa. Zaczełam to przecierać znowu chusteczkami nawilżonymi i znowu tym woskiem. Efekt jest taki, że kolor nie jest równomierny, choć nie ma już takich wyraźnych plam, jednak jest duuuużo ciemniejszy. Czy jest jakakolwiek szansa, że to zjaśnieje ? Co mogę zrobić z tym fantem? W torebce właśnie najbardziej podobał mi się jej kolor i trochę trudno mi jest się pogodzić z tym co zmalowałam. Będę wdzięczna za wszelkie rady. 

 

 

PS. produkt miałam wcześniej przetestowany na dwóch innych torebkach - jedna była czarna, druga z jasnej, takiej jakby surowej,  skóry. W tym drugim przypadku faktycznie skóra była po użyciu trochę ciemniejsza, ale byłam tak nakręcona, że o tym zapomniałam

Link to comment
Share on other sites

Z jasnymi skórami trzeba w ogóle ostrożnie. Łatwo je przyciemnić, w drugą stronę trudniej. Jeżeli złapała trochę substancji nawilżających i przez to przyciemniała, to jest szansa, że za jakiś czas w jakimś stopniu zacznie wracać do siebie. Można ewentualnie próbować czyścić dedykowanym cleanerem / mydłem do skór / może Renomatem Saphir, ale w zależności od skóry, może być różnie. Tu bardzo ciężko ze 100% pewnością coś doradzić, bo to wymaga prób. 

 

Tak w ciemno, to próbowałbym może jednym z tych produktów, ale to cały czas byłyby oczywiście próby:

https://multirenowacja.pl/mydlo-do-skor-regenerujace-100ml-avel.html

https://multirenowacja.pl/renomat-saphir-100-ml-plyn-czyszczacy.html

https://multirenowacja.pl/avel-lthr-hussard-stain-remover-spray-150ml.html

 

Są ewentualnie punkty, które zawodowo zajmują się takimi sprawami i tam można robotę zlecić, np.

http://www.skinmyway.com/

 

Link to comment
Share on other sites

Z całym szacunkiem ale mydło przyciemni jeszcze bardziej. Wosk coccine - dystrybutor Dakoma absolutnie tu nie można stosować. Spowodował trwałe uszkodzenia, nie usunie go Pani, renomat w przypadku półotwartej lub otwartej skóry jaką Pani ma dalej pogłębi plamy. W tym przypadku można zrobić wyłącznie renowacje pełną. Multirenowacja będzie mieć dobry balsam do takiej skóry ale już za późno. Ciekawy produkt robiony w Indiach na ochnik, można go bezpieczne stosować do takiej skóry jaka Pani ma, pogłębi kolor równomiernie, nawilży, zabezpieczy ale na to też już za późno. Moim zdaniem tylko renowacja. 

Pozdrawiam 

Mariusz Słowiński 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.