Skocz do zawartości

Jak rozjaśnić kolor skóry ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam używaną torebkę ze skóry. Torebka miała przepiękny jasno-bezowo-karmelowy kolor. Posiadała sporo drobnych rysek i niewiele myśląc chwyciłam za wosk do skóry Coccine Grease for shoes. I tu popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy. Wpadłam oczywiście na pomysł, że wypadałoby zrobić test i sprawdziłam najpierw w środku torebki, ale jakoś mocno nie zweryfikowałam tego czy zachodzą jakieś niebezpieczne zmiany. A jeszcze żeby było weselej przed zastosowaniem wspomnianego powyżej produktu przetarłam całą torebkę chusteczką nawilżoną (sama woda bez żadnych dodatków). No więc przystąpiłam do dość solidnego wmasowywania tego produktu w skórę. Po czym zauważyłam, że w miejscach gdzie były największe rysy zostały ciemniejsze placki. Wpadłam w panikę i tu się zaczeła zabawa. Zaczełam to przecierać znowu chusteczkami nawilżonymi i znowu tym woskiem. Efekt jest taki, że kolor nie jest równomierny, choć nie ma już takich wyraźnych plam, jednak jest duuuużo ciemniejszy. Czy jest jakakolwiek szansa, że to zjaśnieje ? Co mogę zrobić z tym fantem? W torebce właśnie najbardziej podobał mi się jej kolor i trochę trudno mi jest się pogodzić z tym co zmalowałam. Będę wdzięczna za wszelkie rady. 

 

 

PS. produkt miałam wcześniej przetestowany na dwóch innych torebkach - jedna była czarna, druga z jasnej, takiej jakby surowej,  skóry. W tym drugim przypadku faktycznie skóra była po użyciu trochę ciemniejsza, ale byłam tak nakręcona, że o tym zapomniałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jasnymi skórami trzeba w ogóle ostrożnie. Łatwo je przyciemnić, w drugą stronę trudniej. Jeżeli złapała trochę substancji nawilżających i przez to przyciemniała, to jest szansa, że za jakiś czas w jakimś stopniu zacznie wracać do siebie. Można ewentualnie próbować czyścić dedykowanym cleanerem / mydłem do skór / może Renomatem Saphir, ale w zależności od skóry, może być różnie. Tu bardzo ciężko ze 100% pewnością coś doradzić, bo to wymaga prób. 

 

Tak w ciemno, to próbowałbym może jednym z tych produktów, ale to cały czas byłyby oczywiście próby:

https://multirenowacja.pl/mydlo-do-skor-regenerujace-100ml-avel.html

https://multirenowacja.pl/renomat-saphir-100-ml-plyn-czyszczacy.html

https://multirenowacja.pl/avel-lthr-hussard-stain-remover-spray-150ml.html

 

Są ewentualnie punkty, które zawodowo zajmują się takimi sprawami i tam można robotę zlecić, np.

http://www.skinmyway.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale mydło przyciemni jeszcze bardziej. Wosk coccine - dystrybutor Dakoma absolutnie tu nie można stosować. Spowodował trwałe uszkodzenia, nie usunie go Pani, renomat w przypadku półotwartej lub otwartej skóry jaką Pani ma dalej pogłębi plamy. W tym przypadku można zrobić wyłącznie renowacje pełną. Multirenowacja będzie mieć dobry balsam do takiej skóry ale już za późno. Ciekawy produkt robiony w Indiach na ochnik, można go bezpieczne stosować do takiej skóry jaka Pani ma, pogłębi kolor równomiernie, nawilży, zabezpieczy ale na to też już za późno. Moim zdaniem tylko renowacja. 

Pozdrawiam 

Mariusz Słowiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.