Jump to content

Naprawa butów Church's


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Proszę o pomoc czy podpowiedź jak mogę doprowadzić do stanu używalności buty marki Church's model Chetwynd IV. Otóż obłożyna obuwia odkleiła się od wewnętrznej części buta. Dodatkowo obłożyna m.in. w okolicach kostki oraz na łączeniu z przyszwą jest niejako delikatnie przerwana w kilku miejscach, jak gdyby ktoś ją nieco naciął nożem. Wydaje mi się, że powinno się znaleźć jakiś sposób na naprawę skądinąd drogich i fajnych butów. Oczywiście byłem u rzekomo doświadczonego szewca (zakład prowadzi od 1987 r.). Niestety poza zelowaniem nie był w stanie prawidłowo dokleić obłożynę do jej wewnętrznej części. Na moje pytanie co z tymi "nacięciami" czy można to skleić, użyć kleju typu cyjanopan do połączeń elastycznych, stwierdził, że te uszkodzenia przykryją spodnie i próba naprawy obuwia w tym zakresie będzie cyt."bardzo zła", w domyśle z bardzo złym skutkiem. Nie pocieszył mnie tym stwierdzeniem, powinienem reklamować jego źle wykonaną pracę, za którą wziął wcale nie tak małe pieniądze ale lepiej niech on już nie rusza tych butów, nie skorzystam raczej z jego usług. Prośba o radę, buty są dobrej firmy i uważam, że warto je uratować (a nie zakrywać podartą skórę nogawkami spodni). Oczywiście proszę tylko o poważne odpowiedzi a nie złote rady w stylu reklamuj buty u producenta. Dziękuję bardzo za wsparcie

Link to comment
Share on other sites

Dobra marka, sentyment więc jak sam jesteś przekonany to warto ratować. Proponuję jednak wkleić zdjęcia obrazujące stan butów, wtedy może jakiś fachowiec podpowie konkretem lub zaoferuje się z pomocą.

 

Warto też wskazać, że dziś (w dobie szybkich i niedrogich wysyłek) można buty wysłać w celu renowacji do najlepszych zakładów znajdujących się na drugim krańcu Polski, np. Kielman:

https://blog.patine.pl/patine-x-kielman/

 

 Myślę, że ewentualnie tu można jeszcze zapytać:

https://wielkishoe.com/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem szewcem, także moje sugestie naprawkowe bierz z dystansem. Moim zdaniem podklejenie nie będzie problemem dla dobrego szewca. Natomiast rozerwanie to już mechanika - musiało pójść przy zbyt mocnym naciągnięciu :( Estetycznie we własnym zakresie próbowałbym to ewentualnie maskować /wzmacniać produktami:

 

https://multirenowacja.pl/tarrago-filling-paste-50ml.html

https://multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html

 

Jak trwale i estetycznie to naprawić? Może być ciężko, ale może ktoś coś jeszcze podpowie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Po niemal 2 miesiącach walki z szewcami udało się doprowadzić buty do stanu używalności. Cóż, firma z Mokotowa na "W" obsłużyła mnie na wysokim poziomie ale nie podjęła się naprawy. Kilku fachowców miało oglądać buty, stwierdzono, że buty przysłałem... "zbyt późno". Musztarda po obiedzie, teraz to już po ptakach i słowem...umarł w butach 😉 Natomiast plus za dobrą obsługę od strony formalnej i kontakt. Liczyłem natomiast bardzo na ich pomoc. W trzeciej miejscowości, co liczby ludności w tym kraju - mieście Łodzi również nikt nie chciał się podjąć naprawy. Tylko jeden szewc miał ledwie u siebie maszynę Singera i przeszył te buty w miejscach uszkodzenia, niewiele to pomogło ale chociaż spróbował i wziął za to dychę, cała wielka reszta wspaniałych fachowców mnie olała. No cóż, widocznie są mistrzami w przyklejaniu zelówek.

 

Byłem nawet w zakładzie, który konstruuje i szyje od podstaw buty przy jednej z najdłuższych ulic (zaczynającej się na literę "P") handlowych w Europie, rzekomo nie mieli odpowiednich "uchwytów" na maszynie do samej naprawy butów (mimo, że do zakresu ich usług również wchodzi naprawa obuwia), mogli tylko uszyć od nowa but, takie uchwyty akurat mieli. Natomiast nie chcę negatywnie oceniać, fachowiec decyduje czy podejmuje się danej czynności czy nie. Nikogo nie szkaluję, po prostu mówię jak rzeczywiście było i jak niewdzięczny jest los klienta (najgorszemu wrogowi nie życzę),  odsyłanie od Annasza do Kajfasza, modlitwy na niewiele się zdały. Zresztą jak Trójca Święta miałaby pomóc skoro w obecnej sytuacji (walka z pandemią koronawirusa - stan na marzec 2020 r.) rząd wprowadził zakaz zgromadzeń powyżej dwóch (sic!) osób. Trójca Święta zatem odpada 😉 Jakkolwiek nie poddałem się. Jak mówi Pismo: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam" 😉

 

Sprawę uratowała wysyłka butów na Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej do Daniela Farnika (Differ). Daniel zajął się tym "czarnym, sklonowanym, brytyjskim nieszczęściem" i naprawdę dał radę. Wklejam zdjęcia już po naprawie full brogsów. Podkleił, naszył lamówkę, usunął elementy, które powodowały rozrywanie skóry podczas nakładania obu butów i dodatkowo nieco je rozciągnął. Proste? Proste. Jak widać można było to zrobić, wystarczyło chcieć, mieć umiejętności no i pasję do swojej pracy. Dzięki wielkie, jestem naprawdę bardzo wdzięczny, klasyki uratowane!

20200327_141522 (Copy).jpg

20200327_141555 (Copy).jpg

20200327_141537 (Copy).jpg

20200327_141610 (Copy).jpg

20200327_141627 (Copy).jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.