Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Proszę o pomoc czy podpowiedź jak mogę doprowadzić do stanu używalności buty marki Church's model Chetwynd IV. Otóż obłożyna obuwia odkleiła się od wewnętrznej części buta. Dodatkowo obłożyna m.in. w okolicach kostki oraz na łączeniu z przyszwą jest niejako delikatnie przerwana w kilku miejscach, jak gdyby ktoś ją nieco naciął nożem. Wydaje mi się, że powinno się znaleźć jakiś sposób na naprawę skądinąd drogich i fajnych butów. Oczywiście byłem u rzekomo doświadczonego szewca (zakład prowadzi od 1987 r.). Niestety poza zelowaniem nie był w stanie prawidłowo dokleić obłożynę do jej wewnętrznej części. Na moje pytanie co z tymi "nacięciami" czy można to skleić, użyć kleju typu cyjanopan do połączeń elastycznych, stwierdził, że te uszkodzenia przykryją spodnie i próba naprawy obuwia w tym zakresie będzie cyt."bardzo zła", w domyśle z bardzo złym skutkiem. Nie pocieszył mnie tym stwierdzeniem, powinienem reklamować jego źle wykonaną pracę, za którą wziął wcale nie tak małe pieniądze ale lepiej niech on już nie rusza tych butów, nie skorzystam raczej z jego usług. Prośba o radę, buty są dobrej firmy i uważam, że warto je uratować (a nie zakrywać podartą skórę nogawkami spodni). Oczywiście proszę tylko o poważne odpowiedzi a nie złote rady w stylu reklamuj buty u producenta. Dziękuję bardzo za wsparcie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra marka, sentyment więc jak sam jesteś przekonany to warto ratować. Proponuję jednak wkleić zdjęcia obrazujące stan butów, wtedy może jakiś fachowiec podpowie konkretem lub zaoferuje się z pomocą.

 

Warto też wskazać, że dziś (w dobie szybkich i niedrogich wysyłek) można buty wysłać w celu renowacji do najlepszych zakładów znajdujących się na drugim krańcu Polski, np. Kielman:

https://blog.patine.pl/patine-x-kielman/

 

 Myślę, że ewentualnie tu można jeszcze zapytać:

https://wielkishoe.com/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 28.01.2020 o 09:35, MOD napisał:

Dzięki MOD Oczywiście byłbym idiotą gdybym nie próbował dodać zdjęć - próbowałem ale chyba trzeba mieć do tego studia IT bo tak pod górkę nie miałem jeszcze na żadnym forum Będę próbował dalej, tymczasem dzięki za info

 

 

DSC_0008.JPG

DSC_0010.JPG

DSC_0013.JPG

DSC_0014.JPG

DSC_0016.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem szewcem, także moje sugestie naprawkowe bierz z dystansem. Moim zdaniem podklejenie nie będzie problemem dla dobrego szewca. Natomiast rozerwanie to już mechanika - musiało pójść przy zbyt mocnym naciągnięciu :( Estetycznie we własnym zakresie próbowałbym to ewentualnie maskować /wzmacniać produktami:

 

https://multirenowacja.pl/tarrago-filling-paste-50ml.html

https://multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html

 

Jak trwale i estetycznie to naprawić? Może być ciężko, ale może ktoś coś jeszcze podpowie. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Futrówkę podkleić przeszyć, na obrzeże popękane naszyć lamówkę i tyle.

 

szukaj na forum "Rarytas do naprawy".

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.