Skocz do zawartości

Serdeczna prośba o pomoc w naprawie


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Z góry przepraszam, że zawracam głowę, ale przyznam szczerze, że jestem już mocno zdenerwowany… Sytuacja wygląda następująco:

Do usuwania przebarwień na butach polecono mi SAPHIR Pommadier 78 Cognac Clair. Środek ten nie pokrywał wszystkiego idealnie, ale ogólnie było dosyć dobrze, myślę, że można uznać, że jest to najbardziej zbliżony kolor.      

Wszystko było dobrze, ale niestety przedobrzyłem. Na przedzie butów znajdowała się niewielka czarna plamka. Użyłem na niej tego środka, a po około 10 minutach zacząłem ostrożnie polerować. Plamka nie znikała i… Powtórzyłem czynność kilka razy. Efekt jest taki, że zamiast plamki, mam teraz plamę, której nie jestem w stanie, w żaden sposób się pozbyć. Niestety z pewnych powodów nie zająłem się tym pod koniec ostatniej zimy. Na domiar złego teraz, po wyjęciu butów z pudełka okazało się, że obok plamy pojawiło się uszkodzenie…

I tutaj pojawia się moja serdeczna prośba do Państwa. Czy mogę prosić was o pomoc w doradzeniu rozwiązania opisanych przeze mnie problemów?

Ile razy bym nie próbował, to SAPHIR Pommadier 78 nie jest w stanie przykryć tej czarnej plamy. Doradzono mi, żebym użył SAPHIR BDC Renovating Cream, który jednak nie ma odpowiednika koloru 78 – otrzymałem informację aby zmieszać ze sobą 2 kolory, tj. nr 10 koniak z kolorem nr 39 skóra naturalna, w proporcji 1:2 (więcej 39). Zanim dokonam zakupu chciałbym spytać o opinię w tej kwestii prawdziwych ekspertów, jakimi niewątpliwie Państwo jesteście. Dodam, że plama jest w rzeczywistości bardziej widoczna niż na zdjęciu. Drugą kwestią jest to paskudne zadrapanie… Tutaj jestem kompletnie w kropce. Będę naprawdę bardzo wdzięczny za pokierowanie jak sobie z tym poradzić. Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uświadomić sobie 1 sprawę. Krem do butów to nie farba. Nie jest jego zadaniem pokrywanie ciemnych plam czy niwelowanie tak konkretnych uszkodzeń. Jego celem jest odżywienie skóry i utrzymanie głębi oryginalnego koloru. Przy okazji często jest w stanie zniwelować niektóre odbarwienia, przebarwienia ... etc., ale co do zasady to nie jego działka. 

 

Moim zdaniem obie sprawy są dość problematyczne i bardzo ciężko komukolwiek będzie Ci doradzić ze 100% pewnością. Takie prace wymagają zazwyczaj wykonania kilku prób i dobrania optymalnych środków oraz kolorów. 

 

Problemem jest tuta przede wszystkim fakt, że zarówno plama, jak i uszkodzenie znajdują się w bardzo eksponowanym miejscu buta, które nie wybacza błędów. Osobiście próbowałbym najpierw usunąć plamę cleanerami (zaczynając od słabszych i przechodząc do mocniejszych w razie niepowodzenia), np.

 

https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-cleaning-lotion-125ml.html

https://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html

https://multirenowacja.pl/renomat-saphir-100-ml-plyn-czyszczacy.html

 

Jeżeli uda się usunąć plamkę to super, ale może to być problematyczne po tak długim czasie. Wtedy ciemne przebarwienie zostanie i jeżeli nie lubimy lub nie potrafimy bawić się w malowanie, przyciemnianie, zmianę koloru ... to raczej będzie przebijało. Zdarza się też tak, że w efekcie czyszczenia udaje się usunąć czarne razem z oryginalnym kolorem i zostaje jasne przebarwienie. To jest w sumie trochę lepsza opcja, bo z jasnego łatwiej wyciągnąć pożądany brąz niż z ciemnego. Ale to już jest dość zaawansowana zabawa z farbami ... etc. Raczej tylko dla tych, którzy się tym jarają :)

 

Renovating Cream na zadrapanie to dobry pomysł. Tu masz wiele przykładów:

 

 

Ale wiedzieć musisz, że wiele zależy nie od produktu, a od skóry i osoba która robotę wykonuje. Koloru przez internet też, nawet najlepszy fachowiec nie dobierze, bo jego monitor jest inaczej ustawiony niż Twój :)  Także proponuję ocenić samodzielnie, bo właśnie Tobie będzie najłatwiej, ale warto przygotować się też na mieszanie w razie potrzeby. Na szczęście nawet nie idealnie dobrany kolor często przynosi dobre efekty, bo pigment dość fajnie ze skórą reaguje.

 

No i to bardzo ważne:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności. 

 

Podsumowując, nie ma lekko, nie ma gwarancji, ale wyzwanie fajne :) Natomiast jeżeli jest to dla Ciebie z jakichkolwiek względów cenna para, a nie masz doświadczenia to chyba szukałbym jednak fachowca do takiej  roboty, np.

https://wielkishoe.com/

 

Przejrzyj sobie trochę realizacji od nich (z tego też wiele można się nauczyć):

https://wielkishoe.com/blog/news

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, naprawdę to doceniam. Zamówię w takim razie Renovating Cream, w dwóch kolorach. Byłoby super jeśli choć w części naprawiłby problem. Jeśli tylko nie zapomnę i znajdę czas, wrzucę tutaj zdjęcie rezultatów, aby inni użytkownicy mogli w przyszłości skorzystać z tej wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.