Jump to content

Jordan Max Aura problem


ksmilof

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem nie dawno buty Jordan Max Aura w Sizzerze i panie dorzuciły mi preparat do ochrony butów firmy empire, po spsikaniu butów tak jak było na instrukcji czyli 20-30 cm od buta psikać potem odczekac około 1 do 2 godzin ( stały całą noc w temperaturze pokojowej ) 

Po 2 dniach od tego zabiegu zwróciłem uwagę na to, że w miejscu, gdzie są szwy pojawiły się białe plamy od razu wziąłem szmateczkę i przetarłem wodą, ale po upływie 20 minut pojawiło się to znowu

Poszedłem do sklepu sizzer by to zgłosić, ale panie powiedziały bym wysłał to na gwarancje bo mieli już taki przypadek, ale problem w tym, że nie chce czekać 14 dni na decyzje od sklepu bo nie ukrywam nie jest już zbyt ciepło rankami a w butach siatkowanych ciężko będzie i czy jest jakaś sprawdzona opcja do przeczyszczenia tego czegoś ? 

Od razu mówię, że gąbeczka woda i mydło nic nie pomogło ( pojawiło się ponownie jak wstałem rano ) 

 

Dziękuje za pomoc 

Edited by ksmilof
Link to comment
Share on other sites

Być może mydło w reakcji z impregnatem wydziela się w ten sposób. Zostaw mydło do twarzy, a buty czyść środkami do butów :)

 

Próbowałbym to wszystko wyczyścić teraz dedykowanym cleanerem, np. Tarrago Suede Nubuck Cleaner. I na razie nie zabezpieczać, by sprawdzić czy problem ustąpił. Jeżeli zabezpieczać to raczej sprawdzony i pewnym Nano Protectorem. Ale właściwie przy każdym środku trzeba zachować czujność, bo materiały i skóry są bardzo różne, i różnie mogą reagować. Zawsze można trafić w te 2%, które reagują dziwnie, tak jak w przypadku 1 partii Helly Hansenów. Super buty, fajne skóry, ale białą wysypką reagowały z każdym aerozolem. Ludzie myśleli, że to odbarwienie skóry, bo faktycznie tak to wyglądało. Na szczęście to był tylko biały nalot, który dość łatwo usuwało się kremem do butów lub balsamem do skór. Dlatego lepiej najpierw próba na małym skrawku, a po upewnieniu się już po całości. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.