Skocz do zawartości

Jordan Max Aura problem


ksmilof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem nie dawno buty Jordan Max Aura w Sizzerze i panie dorzuciły mi preparat do ochrony butów firmy empire, po spsikaniu butów tak jak było na instrukcji czyli 20-30 cm od buta psikać potem odczekac około 1 do 2 godzin ( stały całą noc w temperaturze pokojowej ) 

Po 2 dniach od tego zabiegu zwróciłem uwagę na to, że w miejscu, gdzie są szwy pojawiły się białe plamy od razu wziąłem szmateczkę i przetarłem wodą, ale po upływie 20 minut pojawiło się to znowu

Poszedłem do sklepu sizzer by to zgłosić, ale panie powiedziały bym wysłał to na gwarancje bo mieli już taki przypadek, ale problem w tym, że nie chce czekać 14 dni na decyzje od sklepu bo nie ukrywam nie jest już zbyt ciepło rankami a w butach siatkowanych ciężko będzie i czy jest jakaś sprawdzona opcja do przeczyszczenia tego czegoś ? 

Od razu mówię, że gąbeczka woda i mydło nic nie pomogło ( pojawiło się ponownie jak wstałem rano ) 

 

Dziękuje za pomoc 

Edytowane przez ksmilof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mydło w reakcji z impregnatem wydziela się w ten sposób. Zostaw mydło do twarzy, a buty czyść środkami do butów :)

 

Próbowałbym to wszystko wyczyścić teraz dedykowanym cleanerem, np. Tarrago Suede Nubuck Cleaner. I na razie nie zabezpieczać, by sprawdzić czy problem ustąpił. Jeżeli zabezpieczać to raczej sprawdzony i pewnym Nano Protectorem. Ale właściwie przy każdym środku trzeba zachować czujność, bo materiały i skóry są bardzo różne, i różnie mogą reagować. Zawsze można trafić w te 2%, które reagują dziwnie, tak jak w przypadku 1 partii Helly Hansenów. Super buty, fajne skóry, ale białą wysypką reagowały z każdym aerozolem. Ludzie myśleli, że to odbarwienie skóry, bo faktycznie tak to wyglądało. Na szczęście to był tylko biały nalot, który dość łatwo usuwało się kremem do butów lub balsamem do skór. Dlatego lepiej najpierw próba na małym skrawku, a po upewnieniu się już po całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.