Jump to content

Jak/gdzie naprawić gumę (otok) na noskach butów?


Recommended Posts

Witam,

 

pytałem u kilku szewców, nie tylko we Wrocławiu, czy mogliby wymienić popękaną gumę (nie wiem, czy można ją nazwać otokiem) z przodu butów. Niestety nikt się nie chce tego podjąć. Jedyny zakład, który stwierdził, że mógłby spróbować, to "Szewc24.pl", ale podali dość wysoką ewentualną cenę. Nie dość, że musiałbym wysyłać, to koszt naprawy zapewne minimum 200 zł.

 

O naprawie myślę, gdyż są to dosyć wyjątkowe Merrele na Vibramie, z dosyć otwartą konstrukcją ze skóry zamszowej. Genialnie wygodne i przewiewne. Mają już z 7 lat, może więcej.  I jak na tyle, to wyglądają i sprawują się świetnie... Gdyby nie właśnie ta guma.

 

Próbowałem samemu coś zaradzić, pokrywając tę część "płynną gumą" (materiał używany do zabezpieczania dachów), ale średnio działa i krótkoterminowo.

 

Chciałbym zatem poradzić się, czy mógłbym na to samemu przykleić jakąś gumę lub otok, aby poprawić wygląd lub ewentualnie co innego zrobić i gdzie kupić materiały?

 

Albo czy zna ktoś dobry zakład, który w ogóle podjąłby się wymiany tej całej części gumowej w jakiejś rozsądnej cenie? Na moje "nieszewskie" oko jest to guma naklejona na materiał, na górze przyszyta, wklejona lekko podpodeszwę. Lekko popękała też siateczka z przodu buta od jego zginania.

 

Zdjęcia spękań (obecnie są nieco mocniejsze), a na końcu zdjęcia nowych butów:

DSC00294m.jpg.279803dc2dccb7a0e1e8375275dc77c8.jpg

 

DSC00302m.jpg.0dab3d7fe0947194f36663ace21932fd.jpg

DSC00308m.jpg.1457a0e1b305b5adfab69919d4f322ab.jpg

 

DSC00298m.jpg.79734bccdc240a32463e809e08bfcb2a.jpg

 

 

Tak wyglądały nowe:

 

ab20bbbd11ab623887efa248d901fab9.jpg

 

i-merrell-chameleon-4-cyclone-j38339-spo

Edited by Vendeur
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Vendeur napisał:

Hanzel nie wykonuje napraw.

 

A to jestem zaskoczony. Ja u nich naprawiałem, ale to było kilka lat temu.

 

Bez przesady, że nie ma nic na rynku takiego jak te Merrele. Zobacz ofertę niskich butów trekkingowych Salomona. Mam Salomon Hatos i jestem bardzo zadowolony. Niskie, skóra, szare, dużo siatki, tylko wkładkę trzeba było wymienić bo oryginalna słabo odprowadzała pot. Przeżyły ponad dwa lata bardzo intensywnego użytkowania. Wiadomo, że to nie taka trwałość jak buty produkowane kiedyś, ale mamy co mamy, raz na 2 lata jestem w stanie odżałować te 200 zł na nową parę.

Edited by Ivan
Link to comment
Share on other sites

Salomo to syf, jedne mi się rozlazły i rozkleiły po 2 sezonach, nigdy więcej nie kupię. Poza tym, czy tam jest tylko cienka siatka, przez którą "widać" (mam tu na myśli sytuację, w której np. patrzysz przez but ustawiony bokiem na lampę i widzisz źródło światła wyraźnie)? Bo mało jest takich butów.

Link to comment
Share on other sites

Jest siatka, ale nie aż taka rzadka jak w tych Merrelach. To znaczy przepuszcza powietrze, ale nie widać jakiego koloru masz skarpety. Dla mnie to zaleta.

Salomon już nie robi takich mocnych butów jak kiedyś, ale ich buty turystyczne trzymają jako-taki poziom. Powiedziałbym, że taki jak Merrel. Mam jakieś tam porównanie, bo żona chodzi w Merrelach a ja w Salomonach. Chodziłem też w Salomonach XA Pro 3D Ultra - czyli biegowo trialowych - ale tu porażka z trwałością. Turystyczne Salomony są ok, choć też wolałbym chodzić 5 lat a nie 2. Niestety, teraz w każdej fabryce jest inżynier, który dba, by buty się zepsuły kilka miesięcy po końcu gwarancji. 2 sezony to obecnie standard. Żaden interes robić trwałe buty! Ma być szybko, ładnie, przetrzymać okres gwarancji a potem klient ma kupić nowe.

Edited by Ivan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.