Skocz do zawartości

Renowacja butów ze skóry licowej


Madleen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

poszukuję kogoś kto podejmie się renowacji moich ukochanych sztybletów (Kazar). Po prześledzeniu wpisów na forum już wiem, że zniszczyłam je pastami nabłyszczającymi i kiepskimi produktami. Nigdy też nie ściągałam z nich poprzednio nałożonych warstw kosmetyków...

 

Buty wyglądają jakby skóra była popękana - mama nadzieję, że tak nie jest i da się to odratować.

 

Poniżej kilka zdjęć. Buty mogę wysłać kurierem lub dostarczyć gdzieś na terenie trójmiasta. Czy ktoś może pomóc?

 

Pozdrawiam

 

 

20190316_193400.jpg

20190316_193425.jpg

20190316_193503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to skóra lakierowana (bo okrutnie i nienaturalnie się błyszczy), a połysk wynika z nabłyszczaczy, o których wspomniałaś to pielęgnacja klasyczna dla licówek. Przykłady:

 

Opcja SAPHIR BDC

  1. Czyszczenie i regeneracja skóry - Saphir Cleaning Lotion
  2. Głębia kolory, natłuszczenie, półpołysk - krem do butów Saphir Pommadier
  3. Dodatkowe zabezpieczeni + połysk na noskach i piętach (opcjonalnie) - pasta do butów Saphir BDC Pate de Luxe

 

Opcja TARRAGO

  1. Czyszczenie i regeneracja skóry - Tarrago Universal Cleaner (praktycznie do wszystkich skór, zamszu, nubucku i tekstyliów, prócz lakierowanych powierzchni)
  2. Głębia kolory, natłuszczenie, połysk - krem do butów Tarrago
  3. Tradycyjna pasta do butów (opcjonalnie) lub teraz weszły nowe pasty do butów w ekologicznej formule (ciekawa sprawa) - Tarrago Premium Shoe Polish.

 

Jak chcesz mieć po prostu zadbane buty na dłużej to raczej wystarczy. Jak chcesz się trochę bardziej uzależnić i czerpać przyjemność z pielęgnacji skór to możesz zacząć wkręcać się w temat np. od lektury tego poradnika:

http://pastadobutow.pl/

 

Baw się dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich na tym mądrym forum. Często tu zaglądam lecz rzadko pisze. Skupiam się na pracy. 

Ale ponieważ otrzymałem buty od użytkowniczki Madleen https://www.wbutach.pl/profile/6290-madleen/

za co jestem jej wdzięczny chciałbym pokazać efekt finalny z poszczególnymi etapami prac. Choć butów maluję koło 200 par rocznie to nie jest to oczywiście główne zajęcie a zdecydowanie bardziej większa forma relaksu w pracy. 

Zdjęcia pokazują poszczególne etapy tej pracy choć klientka jeszcze nie otrzymała swoich butów. Została jeszcze konserwacja. 

 

IMG_20190926_175741.jpg

IMG_20190927_162347.jpg

IMG_20190927_162412.jpg

IMG_20190927_165435.jpg

IMG_20190927_173807.jpg

IMG_20190927_173050.jpg

IMG_20190927_173156.jpg

IMG_20190927_173016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.