Jump to content

Rozcięcie podeszwy w trzewikach Ryłko


Recommended Posts

Witam, posiadam trzewiki Ryłko, zakupione przeze mnie bodaj 3 lata wstecz, sporadycznie noszone. Niedawno większość par butów wziąłem ‘na warsztat’ (czyszczenie, impregnacja itp.) i zauważyłem w owych trzewikach takie rozcięcie. Lekkie zdziwienie, ale to całkiem możliwe, bo kilka dni wstecz 2 razy zabrałem je na dłuższy spacer po dróżkach z ostrymi kamieniami. Czy to od nich czy nie, da się z tym coś zrobić, jakoś podzelować i czy poradzi sobie z czymś takim większość szewców, czy prawdziwa fachura będzie wymagana? Dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

IMG_4665.JPG

IMG_4668.JPG

IMG_4669.JPG

IMG_4670.JPG

IMG_4671.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tak na nos, to wydaje się, że uszkodzeniu uległa tylko wierzchnia część i szewc powinien sobie z tym poradzić. Oczywiście lepiej dobry, z doświadczeniem, a nie taki, co to tylko fleki bije. Myślę, że jak podjedziesz do warsztatu to w pierwszych oględzinach szewc dokładnie zdiagnozuje skalę obrażeń i możliwości. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naprawić się da, a nawet trzeba. Konstrukcja tego spodu,  jak to się u nas  mówi  "pusta w środku" . W obrębie zelówki, wewnątrz zapewne występują poprzeczne ,faliste elementy między którymi nic nie ma oprócz powietrza. Prawdopodobnie kilka z nich uległo załamaniu, odkształceniu, co doprowadziło w efekcie do przetarcia. Trzeba zrobić nowe zelówki, a w miejscach przetartych, zastosowałbym jeszcze wstawki z odpowiedniej gumy, aby wzmocnić konstrukcje spodu. Przetarcia są w miejcach gdzie spód pracuje podczas zginania stopy, więc warto przed naklejeniem zelówki, wypełnić te newralgiczne miejsca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.