Jump to content

Naprawa butów NIKE AIR MAX z tworzywa sztucznego


Recommended Posts

Witam, posiadam buty NIKE AIR MAX 1 ULTRA MOIRE "PHANTOM WHITE". Po około roku czasu sztuczne tworzywo zaczęło pękać. Wysłałem buty do sklepu w którym je kupiłem w celu reklamacji ale niestety jak to bywa, buty wróciły z odpowiedzią, iż to niby moja wina. Zdjęcia uszkodzeń zamieszam poniżej.

Jest na forum ktoś kto podołałby to naprawić bądź zamaskować?

 

28461512_1742802845778886_1002083039_o.jpg

28461547_1742802815778889_1703872739_o.jpg

28504847_1742802812445556_1994537154_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem na ile te zdjęcia makro wyolbrzymiają problem, ale tak na czuja to wygląda tak, jakbyś w jednym miejscu faktycznie wyhaczył, a w pozostałych faktycznie standardowe pęknięcia plus małe odklejenie. Należałoby lekko podkleić i zamaskować farbami do sneakersów Tarrago Sneakers Paint lub Angelus. Na końcu finisher w macie:

 

Farby:

https://multirenowacja.pl/product/search?query=Sneakers+Paint

https://multirenowacja.pl/product/search?query=acrylic+paint

 

Jedyny słuszny matowy lakier wykończeniowy:

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-matt-maker.html

 

Jak nie lubisz się bawić w takie sprawy lub masz obawy, to jest trochę firm, które na co dzień takie rzeczy ze sneakersami robią:

https://obuwnik.pl/

http://sneakerboyz.com.pl/

https://wielkishoe.com/

https://www.facebook.com/PimpMyShoesOfficial/

https://www.facebook.com/Drshoespl/

Link to comment
Share on other sites

Kontaktowałem się już pewien czas temu z 3 firmami co wymieniłeś i żadna się tego nie podejmie. Napisałem przed chwilką więc do dwóch pozostałych, wolałbym aby ktoś to zrobił porządnie. Możliwe, że renowacja przez fachowców będzie oscylowała w podobnej kwocie co zakup farb. Jeżeli nikt się tego nie podejmie to wtedy będę sam kombinował. Głupi byłem bo kupowałem buty oczami kierując się wyglądem a nie rozumiem. Jeżeli trzeba to mogę pyknąć fotkę całych butów. 

Link to comment
Share on other sites

No to jak fachowcy odmówili to warto się zastanowić czy jest co ratować :( 

Mi się wydaje, że buty jak nowe nie będą już wyglądały, ale można tam coś poprawić. Czy to ma sens? Mogę się oczywiście mylić. Ostateczna decyzja musi być twoja.

Link to comment
Share on other sites

Może pokaż je w całości w naturalnym świetle dziennym, np. foto na balkonie, bo takie zbliżenia często wprowadzają w błąd. Podejrzewam, że domowymi to średnio, bo tam masz i pęknięcia, i uszkodzenia i ubytki więc minimum jakaś farbka by się zdała, albo chociaż pasta z dobrym pigmnetem, np. Super White:

 

https://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-super-white-75ml-biala-mocno-kryjaca.html

 

Jak opcja ekonomiczna to chyba na taką pastę kryjącą chociaż bym postawił, bo wykorzystasz ją do wielu butów. Rodzina przy okazji skorzysta :)  No, a w malowanie farbami nie każdy lubi się bawić. 

 

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, mogę się mylić, ale czy te uszkodzone elementy nie są przypadkiem ... nie wiem jak to się fachowo nazywa - "gumowane"? Na żywo bardziej to przypomina gumę niż skórę? Jeżeli tak, to faktycznie rozumiem dlaczego nikt się w to nie chce bawić. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jednak spróbuje sam je naprawić. Kwota za którą jedna z firm podjęłaby się lekkiemu zatuszowaniu i customu butów równa się ceny za którą mógłbym sobie kupić drugie takie same.

Jaki klej polecacie do podklejenia tych ubytków? Farby jakie kupię to angelus, zastanawiam się tylko nad kolorami bo jak wiadomo same podklejenie butów tam gdzie trzeba nic nie da i muszę jakoś odwrócić kolorami uwagę. 

Edited by sauber94
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.