Skocz do zawartości

Czy zamsz "musi" plamić/brudzić garderobę?


white raven

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
 
Chciałabym zwrócić się do użytkowników forum z gorącą prośbą o informację na temat zamszu.
 
Do założenia tego wątku skłoniła mnie lektura opinii klientów, korzystających z oferty jednego z wysyłkowych sklepów z galanterią skórzaną, na internetowej witrynie, poświęconej ocenie konsumentów. Mianowicie, z pewną regularnością, co jakiś czas powtarzały się skargi klientów sklepu na fakt, że zamówiony towar  (konkretnie skórzane, zamszowe torebki) plami / farbuje / brudzi elementy garderoby kupujących, i zarazem na niektóre aroganckie odpowiedzi sprzedawcy, pytanego o wyjaśnienie lub reklamację, które streścić można do zdania: "Widziały gały, co brały (zamsz), reklamacji nie uwzględnia się." Słowem - zamsz zawsze farbuje, jesteście drodzy państwo nabywający sami sobie winni. Nie chciało mi się brnąć dalej w las ocen sklepu, czułam, że mam już dość, ale do rzeczy..
 
Nie jestem jedną z pokrzywdzonych klientek tego sklepu, jednak wpadł m,i w oko skórzany zamszowy plecak (sklep sprzedaje wyroby różnych marek, różne cenowo) i przyznaję, że negatywne opinie wstrzymały mnie przed zakupem.
 
I tutaj moje pytanie: Zamsz musi farbować? Sprzedawca ma rację? To jego oczywista, naturalna właściwość, której należy się spodziewać, której nie da się obejść, a przemieszczanie koloru i lądowanie na ubraniu to pewnik?.... Tak na chłopską logikę, kurczę, jaki jest sens w wydawaniu pieniędzy na skórzaną torbę, jeśli razem z jej nabyciem marnotrawi się stroje lawinowo i szafa jest do wymiany? 
 
W przypadku plecaka powierzchnia przylegania jest większa, temperatura ciała na plecach także jest wyższa niż ma to miejsce przy biodrze.
 
Chciałabym gorąco prosić Was o wypowiedzenie się w tym temacie.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamsz (w sumie nie tylko zamsz) dość często barwi. Zwłaszcza w kontakcie z wilgocią/potem. Wiele zależy od samej skóry. Jedne mniej, inne więcej, jeszcze inne pewnie w ogóle, ale generalnie barwienie jest tak powszechne, że są dedykowane środki by temu zapobiegać, czyli Color Stop przeciwko barwieniu skór

 

Dobrą praktyką jest przestrzeganie przed tym klientów w opisie na karcie zamszowych produktów lub/i w ulotce informacyjnej. Zwłaszcza przy sprzedaży toreb, czy plecaków, bo pół biedy jak kolor przenosi się na skarpety czy stopy, gorzej jak faktycznie na jakąś droższą garderobę. Zwróć uwagę, czy sprzedawca nie informował o tym fakcie. Raczej nie będziemy rozstrzygać tu reklamacji, ale tak to mniej/więcej wygląda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.