Jump to content

Czy zamsz "musi" plamić/brudzić garderobę?


white raven

Recommended Posts

Witajcie!
 
Chciałabym zwrócić się do użytkowników forum z gorącą prośbą o informację na temat zamszu.
 
Do założenia tego wątku skłoniła mnie lektura opinii klientów, korzystających z oferty jednego z wysyłkowych sklepów z galanterią skórzaną, na internetowej witrynie, poświęconej ocenie konsumentów. Mianowicie, z pewną regularnością, co jakiś czas powtarzały się skargi klientów sklepu na fakt, że zamówiony towar  (konkretnie skórzane, zamszowe torebki) plami / farbuje / brudzi elementy garderoby kupujących, i zarazem na niektóre aroganckie odpowiedzi sprzedawcy, pytanego o wyjaśnienie lub reklamację, które streścić można do zdania: "Widziały gały, co brały (zamsz), reklamacji nie uwzględnia się." Słowem - zamsz zawsze farbuje, jesteście drodzy państwo nabywający sami sobie winni. Nie chciało mi się brnąć dalej w las ocen sklepu, czułam, że mam już dość, ale do rzeczy..
 
Nie jestem jedną z pokrzywdzonych klientek tego sklepu, jednak wpadł m,i w oko skórzany zamszowy plecak (sklep sprzedaje wyroby różnych marek, różne cenowo) i przyznaję, że negatywne opinie wstrzymały mnie przed zakupem.
 
I tutaj moje pytanie: Zamsz musi farbować? Sprzedawca ma rację? To jego oczywista, naturalna właściwość, której należy się spodziewać, której nie da się obejść, a przemieszczanie koloru i lądowanie na ubraniu to pewnik?.... Tak na chłopską logikę, kurczę, jaki jest sens w wydawaniu pieniędzy na skórzaną torbę, jeśli razem z jej nabyciem marnotrawi się stroje lawinowo i szafa jest do wymiany? 
 
W przypadku plecaka powierzchnia przylegania jest większa, temperatura ciała na plecach także jest wyższa niż ma to miejsce przy biodrze.
 
Chciałabym gorąco prosić Was o wypowiedzenie się w tym temacie.
:)
Link to comment
Share on other sites

Zamsz (w sumie nie tylko zamsz) dość często barwi. Zwłaszcza w kontakcie z wilgocią/potem. Wiele zależy od samej skóry. Jedne mniej, inne więcej, jeszcze inne pewnie w ogóle, ale generalnie barwienie jest tak powszechne, że są dedykowane środki by temu zapobiegać, czyli Color Stop przeciwko barwieniu skór

 

Dobrą praktyką jest przestrzeganie przed tym klientów w opisie na karcie zamszowych produktów lub/i w ulotce informacyjnej. Zwłaszcza przy sprzedaży toreb, czy plecaków, bo pół biedy jak kolor przenosi się na skarpety czy stopy, gorzej jak faktycznie na jakąś droższą garderobę. Zwróć uwagę, czy sprzedawca nie informował o tym fakcie. Raczej nie będziemy rozstrzygać tu reklamacji, ale tak to mniej/więcej wygląda. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.