Jump to content

gdzie szukać szewca na praktyki kraków małopolska okolice


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum "wbutach" :) Jestem Sylwia, mam 22 lata :) Nie wiem od czego zacząć ponieważ z "szyciem" butów mam styczność tylko w teorii, czyli żadne! ? Tyle co sama mogłam zobaczyć, obejrzeć czy przeczytać w internecie. Wszelkie książki 'must have'  z których mogłabym skorzystać są obecnie dla mnie niedostępne z powodu po prostu (Rerutkiewicz, Rekwart) braku ich w sprzedaży. Czy ktoś wie gdzie oprócz kursu na stronie "sukcesedukacja" co zupełnie mi się wydaje absurdem, istnieją jeszcze inne kursy, bądź któryś zakład szewski poszukuje kogoś na praktyki w okolicy Krakowa - Małopolski?

1. Gdzie praktycznie można nauczyć się tego "zawodu" nie wyjeżdżając do mistrzów zza granicy i nie wydając przy tym tysięcy złoty na takie kursy? 

Interesuje się grafiką komputerową, sztuką i rekonstrukcją. To pierwsze mimo tego, że wymaga kreatywności i zmysłu artystycznego jest tylko "siedzeniem i robieniem".

2. Odkąd pamiętam  interesowałam się tradycyjnymi metodami wyrobu przedmiotów będąc sercem 100 lat wstecz. Rzeczy wykonywane przez takich rzemieślników lata temu były nie tylko porządne, do teraz jeśli się zachowały mają to "coś" taką iskrę... Rekonstrukcja jest dla mnie podróżą nie tylko historyczną, jest mnóstwo sylwetek które chciałabym odtworzyć do szczęścia brakuje mi tylko...butów ? Można kupić gotowe buty na stronach zza granicy, jednak nic wykonane "obecnie" po prostu mi się nie podoba.

3. Kilka lat temu zapłaciłam kilka tysięcy za buty...z których nie byłam zadowolona, tak to były buty na zamówienie. Jedno wielkie nieporozumienie...Chociaż Pan był bardzo miły (może ja za dużo wymagam?) Traktuję to śmiertelnie poważnie, nie chce by ktokolwiek potraktował mnie jako osobę "mam takie fanaberie to się nauczę i już...". Wiem, że to trudny fach, wymagający wielu lat nauki, poświęcenia..i chyba prawdziwej pasji. Co mogę zrobić w tym kierunku...? Jak zacząć? Proszę o wszelkie możliwe rady, Sylwia

Link to comment
Share on other sites

Tak na szybko:

https://allegro.pl/oferta/rerutkiewicz-technologia-szewstwa-7509513383

https://allegro.pl/oferta/cholewkarstwo-liszka-rerutkiewicz-uliasz-wawa-7659849110

 

 

Podobna historia, może coś wyciągniesz:

 

Może zacząć od renowacji, czyszczenia, pielęgnacji, customizacji, jeżeli nie znajdziesz lepszych opcji. To jest fajne i zawsze pierwszy krok do przodu:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam! Dziękuję bardzo za sugestie @nie_problem @qbeq dziś poszukam kogoś w małopolskim. Zadzwonię, popytam - może uda znaleźć się jakiś kurs by po prostu "zacząć". Początek związany z renowacją i customizacją też dobry pomysł :) Fajnie, że są również młodzi w temacie jak chłopak z posta. Ciekawe czy mu się udało? bo post był z 2013 (jednak jak czytałam miał dużo zapału i determinacji w poszukiwaniu mistrza). Też spróbuję, może coś dobrego z tego wyjdzie! Będę na bieżąco dzielić się spostrzeżeniami, jeszcze raz wielkie dzięki! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.