Skocz do zawartości

gdzie szukać szewca na praktyki kraków małopolska okolice


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum "wbutach" :) Jestem Sylwia, mam 22 lata :) Nie wiem od czego zacząć ponieważ z "szyciem" butów mam styczność tylko w teorii, czyli żadne! ? Tyle co sama mogłam zobaczyć, obejrzeć czy przeczytać w internecie. Wszelkie książki 'must have'  z których mogłabym skorzystać są obecnie dla mnie niedostępne z powodu po prostu (Rerutkiewicz, Rekwart) braku ich w sprzedaży. Czy ktoś wie gdzie oprócz kursu na stronie "sukcesedukacja" co zupełnie mi się wydaje absurdem, istnieją jeszcze inne kursy, bądź któryś zakład szewski poszukuje kogoś na praktyki w okolicy Krakowa - Małopolski?

1. Gdzie praktycznie można nauczyć się tego "zawodu" nie wyjeżdżając do mistrzów zza granicy i nie wydając przy tym tysięcy złoty na takie kursy? 

Interesuje się grafiką komputerową, sztuką i rekonstrukcją. To pierwsze mimo tego, że wymaga kreatywności i zmysłu artystycznego jest tylko "siedzeniem i robieniem".

2. Odkąd pamiętam  interesowałam się tradycyjnymi metodami wyrobu przedmiotów będąc sercem 100 lat wstecz. Rzeczy wykonywane przez takich rzemieślników lata temu były nie tylko porządne, do teraz jeśli się zachowały mają to "coś" taką iskrę... Rekonstrukcja jest dla mnie podróżą nie tylko historyczną, jest mnóstwo sylwetek które chciałabym odtworzyć do szczęścia brakuje mi tylko...butów ? Można kupić gotowe buty na stronach zza granicy, jednak nic wykonane "obecnie" po prostu mi się nie podoba.

3. Kilka lat temu zapłaciłam kilka tysięcy za buty...z których nie byłam zadowolona, tak to były buty na zamówienie. Jedno wielkie nieporozumienie...Chociaż Pan był bardzo miły (może ja za dużo wymagam?) Traktuję to śmiertelnie poważnie, nie chce by ktokolwiek potraktował mnie jako osobę "mam takie fanaberie to się nauczę i już...". Wiem, że to trudny fach, wymagający wielu lat nauki, poświęcenia..i chyba prawdziwej pasji. Co mogę zrobić w tym kierunku...? Jak zacząć? Proszę o wszelkie możliwe rady, Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

https://allegro.pl/oferta/rerutkiewicz-technologia-szewstwa-7509513383

https://allegro.pl/oferta/cholewkarstwo-liszka-rerutkiewicz-uliasz-wawa-7659849110

 

 

Podobna historia, może coś wyciągniesz:

 

Może zacząć od renowacji, czyszczenia, pielęgnacji, customizacji, jeżeli nie znajdziesz lepszych opcji. To jest fajne i zawsze pierwszy krok do przodu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję bardzo za sugestie @nie_problem @qbeq dziś poszukam kogoś w małopolskim. Zadzwonię, popytam - może uda znaleźć się jakiś kurs by po prostu "zacząć". Początek związany z renowacją i customizacją też dobry pomysł :) Fajnie, że są również młodzi w temacie jak chłopak z posta. Ciekawe czy mu się udało? bo post był z 2013 (jednak jak czytałam miał dużo zapału i determinacji w poszukiwaniu mistrza). Też spróbuję, może coś dobrego z tego wyjdzie! Będę na bieżąco dzielić się spostrzeżeniami, jeszcze raz wielkie dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.