Jump to content
nie_problem

Rysy, zadrapania i co z tym zrobić - renowacja lica, odnowienie koloru skór

Recommended Posts

Witam

jestem tu nowy i proszę o pomoc w naprawie obuwia skóra cielęca botki rysy w ty skóra zadarta . Może ktoś pomoże  w naprawie. Jestem z Lublina.

Jest już taki wątek. Tam na pewno znajdziesz trochę podpowiedzi, ale pamiętaj, że każdy przypadek jest dość indywidualny. Kiedyś znajoma zapowiedziała, że podejdzie z parą, na których ma "ryskę", a okazało się, że to bardzo głębokie cięcie :)

Post ląduje w dedykowanym wątku:

Wygląda to tak jak poniżej skóra w jednym miejscu jest zdarta dodatkowo są rysy. Jeśli nie sam to kogo polecacie do wykonania tej renowacji. Pozdrawiam i dziękuję

IMG_20181229_100745[1].jpg

IMG_20181229_100753[1].jpg

Nie jest to mała ryska, lecz już niestety uszkodzenie. Nie wiem czy bez doświadczenia zdołasz to wyprowadzić. Jeżeli próbować to raczej z pomocą Saphir Renovating Cream.

Cześć :)

Niestety porysowałem jedne ze swoich ulubionych butów... Rysy nie są głębokie ale jednak nie dają mi spokoju. Chciałbym coś z nimi zrobić ;) 

Czy Saphir Pommadier wystarczy na takie ryski? Skóra jest ciemnogranatowa więc pewnie wybrałbym kolor Navy blue, który jest chyba jeszcze ciemniejszy ale jeśli buty zrobią się odrobinę ciemniejsze to przeżyję...

Podsumowując warto zacząć od Pommadiera czy jednak od czegoś innego? Będę wdzięczny za wskazówki :) 

DSCN7217.thumb.JPG.6afbcf92d5afcf07a01e9c3e4e55f043.JPGDSCN7215.thumb.JPG.697210e05cb1cd1c728701c74f5b5e66.JPG

Edited by ichris

Nie wydaje się dramatycznie. Pommadier zawiera również woski, także śmiało próbowałbym nim właśnie + energiczna polerka. Ewentualnie po nim pastę woskową. Chyba nic mocniejszego nie będzie potrzebne. 

Dzięki za szybką odpowiedź :) Nie mam doświadczenia z tym środkiem. Planuje nałożyć cienką warstwę i później polerka. Jeśli efekt nie będzie do końca zadowalający do jest sens położyć drugą warstwę np. następnego dnia?

PS. Jaką pastę woskową polecasz?

Edited by ichris

Tak zrobię :) A jakby sam Pommadier nie dał rady to dokupię jeszcze SAPHIR BDC Pate de Luxe (jest też w granacie), choć akurat w tych butach na połysku aż tak bardzo mi nie zależy... także liczę przede wszystkim na Pommadiera.

Edited by ichris

Mam jeszcze takie pytanie: inny pacjent to czarne buty skórzane z licówki z goretex - czy mogę używać pommadiera do butów z membrana czy zostaje mi tylko pasta woskowa? 

32 minuty temu, MOD napisał:

Krem nie powinien im zaszkodzić. 

Dzięki z odp :) A może jednak Nano Leather Wax będzie "bezpieczniejszy" w tym przypadku zamiast Pommadiera? Ten środek oficjalnie można stosować do butów z licówki + Gore-Tex.

Edited by ichris

Myślę, że w obu przypadkach możesz być spokojny, ale faktycznie w tym drugim przypadku masz pewność, że producent pod takim właśnie kątem środek tworzył.