Skocz do zawartości

Rysy, zadrapania i co z tym zrobić - renowacja lica, odnowienie koloru skór


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Jest już taki wątek. Tam na pewno znajdziesz trochę podpowiedzi, ale pamiętaj, że każdy przypadek jest dość indywidualny. Kiedyś znajoma zapowiedziała, że podejdzie z parą, na których ma "ryskę", a okazało się, że to bardzo głębokie cięcie :)

 

Post ląduje w dedykowanym wątku:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć :)

 

Niestety porysowałem jedne ze swoich ulubionych butów... Rysy nie są głębokie ale jednak nie dają mi spokoju. Chciałbym coś z nimi zrobić ;) 

 

Czy Saphir Pommadier wystarczy na takie ryski? Skóra jest ciemnogranatowa więc pewnie wybrałbym kolor Navy blue, który jest chyba jeszcze ciemniejszy ale jeśli buty zrobią się odrobinę ciemniejsze to przeżyję...

 

Podsumowując warto zacząć od Pommadiera czy jednak od czegoś innego? Będę wdzięczny za wskazówki :) 

 

DSCN7217.thumb.JPG.6afbcf92d5afcf07a01e9c3e4e55f043.JPGDSCN7215.thumb.JPG.697210e05cb1cd1c728701c74f5b5e66.JPG

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) Nie mam doświadczenia z tym środkiem. Planuje nałożyć cienką warstwę i później polerka. Jeśli efekt nie będzie do końca zadowalający do jest sens położyć drugą warstwę np. następnego dnia?

 

PS. Jaką pastę woskową polecasz?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MOD napisał:

Krem nie powinien im zaszkodzić. 

 

Dzięki z odp :) A może jednak Nano Leather Wax będzie "bezpieczniejszy" w tym przypadku zamiast Pommadiera? Ten środek oficjalnie można stosować do butów z licówki + Gore-Tex.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze nie zamówiłem ale zamierzem to zrobić bo już się zaczyna jesienna aura :) Musze zdecdyowac co będzie lepsze do moich Clarksów z Gore-Tex, o takich: https://clarksonline.pl/sklep/meskie-buty-clarks-ashcombe-bay-gtx-261354007?gclid=CjwKCAjwxOvsBRAjEiwAuY7L8koXXRX9YrJ5twJ3Wb3vdZRtLtcuUKTtTBS2qO4uTcqy_7fZPJ1U8BoCfkYQAvD_BwE

 

- SAPHIR BDC Baume 1789 50ml

czy

- TARRAGO Nano Leather Wax 75ml

 

Zamówienie złożę w multirenowacji -  w tym sklepie doradzo mi takie dwa środki to wyboru więc pewnie obydwa są dobre ale chciałbym wybrac lepszy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MOD napisał:

Oba są bardzo OK i powinny fajnie współpracować z tą licówką , ale jeżeli lepszy to marka Saphir na pewno stoi na wyższej półce niż Tarrago.

 

 

A jednak w multirenowacji sugerują SAPHIR Onguent do tych Clarksów. Podobno zdjęcia sugerują, że to skóra olejowana. Jak uważasz?

 

http://www.xtables.de/clarks-ashcombe-bay-sneaker-low-herren-billig-shops-schwarz-p-4632.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy na które zdjęcie się spojrzy :) Ja już kupowałem buty z licówki, a przylatywały z olejowanej i odwrotnie. Natomiast Onguent nadaje się zarówno do licówek, jak i olejowanych. Jego zaletą jest to, że nie wybłyszcza i zachowuje oryginalny efekt skóry. To ma wartość zwłaszcza przy skórach olejowanych, które z definicji są matowe, ale wielu ceni sobie to również przy licówkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.