Skocz do zawartości

Rysy, zadrapania i co z tym zrobić - renowacja lica, odnowienie koloru skór


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka ciekawych przykładów renowacji lica skóry w obuwiu eleganckim z wyższej półki.



W użyciu w większości przypadków Saphir Juvacuir i Saphir Renovating Cream

 

Do wykończenia zazwyczaj Saphir Pommadier i/lub Saphir Pate de Luxe

 


 

Alt Wien, Cap Toe

 

Przed

alt_wien_wien_001.jpg

 

W trakcie i po:

alt_wien_wien_002.jpg

 

 

 

Crockett & Jones Drummond

 

Przed

crockett_jones_drummond_black_restore_002.jpg

 

Po

crockett_jones_drummond_black_restore_005.jpg

 

 

Crockett & Jones, Westbourne

 

Przed

crockett_jones_westbourne_8-5_001.jpg

 

Po

crockett_jones_westbourne_8-5_006.jpg

 

 

 

Crockett & Jones, Westfield

 

Przed

crockett-jones-westfield_001.jpg

 

Po

crockett-jones-westfield_004.jpg

 

Santoni

 

Przed

santoni_9f_schwarz_kratzer_002.jpg

 

Po

santoni_9f_schwarz_kratzer_004.jpg

 

 

 

 

Crockett & Jones Radstock

 

Przed

crockett_jones_redstock_002.jpg

 

Po

crockett_jones_redstock_004.jpg

 

 

 

Więcej prac, pełne fotorelacje wraz z opisami na blogu:

http://shoeshinecoach.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W wykonaniu widziałbym to trochę inaczej, ale Pani która fotki udostępniła jest bardzo zadowolona, zatem gitarka :)

 

... jestem po renowacji obuwia i musze powiedzieć,

że efekt jest spektakularny i jestem bardzo zadowolona ...

 

... zdjęcia przed renowacją, ostatnie jest z butami po renowacji, ale ... nie wyszło niestety zbyt dobrze bo lampa rzuca jakieś cienie i wychodzi jakby plamy miały, a nie mam możliwości zrobienia w świetle dziennym.

Nie wiem, więc czy się przydadzą, ale wysyłam mimo wszystko.

 

 

Wykorzystano:

  1. Renomat SAPHIR 100 ml płyn czyszczący
  2. Krem do renowacji z pigmentem 25ml - Renovating Cream SAPHIR (10 - koniak / cognac)
  3. SAPHIR Pommadier 50ml - KREM DO OBUWIA BUTÓW (10 - koniak / cognac)

 

Prze/Po

przed.jpgpo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor Renovating Cream nieco za ciemny, ale uwydatnia to lampa (na żywo wygląda zdecydowanie lepiej). Właścicielka zachwycona.

 

Zastosowano:

  1. Renomat SAPHIR 100 ml płyn czyszczący
  2. Krem do renowacji z pigmentem 25ml - Renovating Cream SAPHIR
  3. Saphir Canadian- krem regenerujący

Przed/Po

IMG_9415.JPGIMG_9437.JPG

IMG_9416.JPGIMG_9433.JPG

IMG_9418.JPGIMG_9448.JPG

IMG_9420.JPGIMG_9442.JPG

IMG_9421.JPGIMG_9444.JPG

 


 

Po kolei

IMG_9415.JPGIMG_9416.JPGIMG_9418.JPGIMG_9419.JPGIMG_9420.JPGIMG_9421.JPGIMG_9423.JPGIMG_9425.JPGIMG_9426.JPGIMG_9427.JPGIMG_9428.JPGIMG_9430.JPGIMG_9431.JPGIMG_9432.JPGIMG_9433.JPGIMG_9434.JPGIMG_9435.JPGIMG_9436.JPGIMG_9437.JPGIMG_9442.JPGIMG_9443.JPGIMG_9444.JPGIMG_9445.JPGIMG_9448.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Renovating Cream Saphir na rysy i zadrapania na skórach - przykład z życia udostępniony za zgodą autora pracy:

 

Przed robotą i po robocie:

przed.jpgpo.jpg



 

Pierwsza próba przyniosła efekt przeciętny. Miałem dość duże opory przed traktowaniem buta papierem ściernym i zeszlifowałem skórę zbyt delikatnie. Pozostał wyraźny ślad uszkodzenia, aczkolwiek zaczernienie zeszlifowanej skóry i uzyskany 'poler' zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Kiedy zaopatrzyłem się w nowe buty, a uszkodzoną parę spisałem już na straty, bez wahania zeszlifowałem równomiernie cały front buta sprężystą kostką ścierną (a la 'gąbka') i papierem ściernym o gradacji 1200. Następnie odkurzanie czystą szczotką i kolejne 3 warstwy specyfiku w odstępach 10 min. Na koniec uniwersalny krem nawilżający (już na całym bucie) i po 20 minutach wosk i polerka. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale zarówno kostka ścierna i papier były wcześniej używane do innych celów, więc nie były bardzo 'ostre'.

źródło:
http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1712-mała-renowacja/?p=113058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przeczytaniu setek postów oraz zaopatrzeniu się w niezbędne środki postanowiłem zmierzyć się z moimi zapomnianymi 
5-letnimi Clarksami.

Buty po wstępnej inspekcji prezentowały się tak:

s5eytj9w9c7g.jpg

46omjys1t81a.jpg

Brudne, popękane, wysuszone...ale nie takie rzeczy na shoeshinecoach widziałem, więc zabrałem się do pracy. Zestaw roboczy obejmował:

- universal cleaner,

- dubbin,

- renovating cream,

- pommadier,

- pasta :)

Po kilkukrotnym umyciu butów mydłem, cleanerem oraz użyciu tłuszczu buty prezentowały się tak:

14qkzcl1n1pr.jpg

wnohy2bkiaqe.jpg

Skóra odzyskała miękkość, odżyła także można było się zabrać do usuwania rys.

Na pierwszy ogień poszedł papier ścierny o gradacji 220, potem 600 i na końcu 1200. Dalej czyszczenie oraz nakładanie za pomocą pędzelka renovating cream'u.

Skończyło się na dwóch warstwach, potem pommadier i na koniec pasta. Gotowa całość prezentuje się tak:

jqn2uw8a9xyq.jpg

hzuyg9ed7gba.jpg

Jestem zadowolony z przebiegu prac, większość niedoskonałości udało się usunąć, buty wyraźnie odżyły, skóa stała się przyjemna w dotyku. Mogę tylko żałować, że wcześniej nie trafiłem na to forum  ;)

Jedna rzecz, której nie udało się przeskoczyć to pęknięcie na jedym z butów:

i0qg6njfqjo3.jpg

Jakieś sugestie?

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie :)

Dzięki za fotorelację!

 

 


Brudne, popękane, wysuszone...ale nie takie rzeczy na shoeshinecoach widziałem

A napisz coś więcej o tych shoeshinecoachach :)

 

 

 


Jakieś sugestie?

Renovating Cream aplikuj zaraz po oczyszczeniu i odtłuszczeniu butów.
Pojechałeś najpierw dubbinem, a tłustego niewiele się trzyma.

Po oczyszczeniu sugerowałbym najpierw Renovating Cream, a dopiero dalej tłuszcze, kremy, pasty.

Na takie większe uszkodzenia można próbować Renovating Cream w wielu warstwach ... aż do pokrycia. Jednak nie jest łatwo to wykonać i nie na każdej skórze efekt jest dobry.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A napisz coś więcej o tych shoeshinecoachach

chodziło mi o Panów z http://www.shoe-shine-coach.de/ i cuda jakie niekiedy dokonują z butami ;)

 

 


Renovating Cream aplikuj zaraz po oczyszczeniu i odtłuszczeniu butów.
Pojechałeś najpierw dubbinem, a tłustego niewiele się trzyma.
Po oczyszczeniu sugerowałbym najpierw Renovating Cream, a dopiero dalej tłuszcze, kremy, pasty.
Na takie większe uszkodzenia można próbować Renovating Cream w wielu warstwach ... aż do pokrycia. Jednak nie jest łatwo to wykonać i nie na każdej skórze efekt jest dobry.

a widzisz, zawsze się czegoś człowiek uczy, muszę w takim razie zaopatrzyć się w Renomat, odtłuścić ten fragment i pobawić się Renovating Cream'em

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Renovating Cream Saphir na rysy i zadrapania na skórach - przykład z życia udostępniony za zgodą autora pracy:

 

Przed robotą i po robocie: (...)

Mam pytanie co do stosowania "Renovating Creamu". Na takie zadrapanie jak na załączonym zdjęciu wystarczy tylko ciapnąć tego produktu i już? Czy najpierw oszlifować okolicę papierem ściernym (papier "wodny" 2500, 2000, 1500 się nadaje? podaję takie najdelikatniejsze w trosce o skórę) dopiero potem pokryć "Renovating Creamem" i prowadzić dalsze czynności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do stosowania "Renovating Creamu". Na takie zadrapanie jak na załączonym zdjęciu wystarczy tylko ciapnąć tego produktu i już? Czy najpierw oszlifować okolicę papierem ściernym (papier "wodny" 2500, 2000, 1500 się nadaje? podaję takie najdelikatniejsze w trosce o skórę) dopiero potem pokryć "Renovating Creamem" i prowadzić dalsze czynności?

Autor zdjęć dość dokładnie opisał jak uzyskał efekt:

 

Miałem dość duże opory przed traktowaniem buta papierem ściernym i zeszlifowałem skórę zbyt delikatnie. Pozostał wyraźny ślad uszkodzenia, aczkolwiek zaczernienie zeszlifowanej skóry i uzyskany 'poler' zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Kiedy zaopatrzyłem się w nowe buty, a uszkodzoną parę spisałem już na straty, bez wahania zeszlifowałem równomiernie cały front buta sprężystą kostką ścierną (a la 'gąbka') i papierem ściernym o gradacji 1200. Następnie odkurzanie czystą szczotką i kolejne 3 warstwy specyfiku w odstępach 10 min. Na koniec uniwersalny krem nawilżający (już na całym bucie) i po 20 minutach wosk i polerka. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale zarówno kostka ścierna i papier były wcześniej używane do innych celów, więc nie były bardzo 'ostre'.

 

Podsumowując:

  1. Odtłuszczamy skórę, np. Renomatem lub Mydłem do skór
  2. Wyrównujemy powierzchnię, jeżeli rysa jest głęboka, uszkodzenie o nierówne ... papier ścierny może się przydać (jak w opisie)
  3. Nakładamy Krem do renowacji skór starając się uzyskać jak najgładszą powierzchnię
  4. Polerujemy i dobrze jest wykończyć całość Pommadierem oraz woskiem , dzięki czemu odżywiamy skórę, odświeżamy i wyrównujemy jej kolor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś buty Bexley Carnegie. Rozmiar jest idealny ale mam wysokie podbicie. Po krótkim spacerku na końcu rozcięcia przyszwy widać malutką białą kreskę. Jakby przy zakładaniu lub zdejmowaniu lekko rozerwała się skóra. To możliwe? Jeśli tak to czy może się pogłebić i całkowicie zniszczyć buta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie oferujemy obecnie usług, ale czasem ktoś nam przystawi pistolet do głowy smile.png

Szybka renowacja Lodingów.

 

W użyciu 3 produkty:

 

- Renomat / Czyszczenie

- Renovateur Cream / niwelacja rys i zadrapań

- Pommadier Cream / regeneracja, odżywienie skóry i wykończenie

 

Jeszcze na koniec będzie Pate de Luxe i lustro na życzenie klienta

 

 

Właściwie na fotkach wszystko widać, zatem bez komentarza:

 

P1060018.JPG

P1060019.JPG

P1060020.JPG

P1060021.JPG

P1060022.JPG

P1060023.JPG

P1060024.JPG

P1060025.JPG

P1060026.JPG

P1060027.JPG

P1060028.JPG

P1060029.JPG

P1060030.JPG

P1060031.JPG

P1060032.JPG

P1060033.JPG

P1060034.JPG

P1060035.JPG

P1060036.JPG

P1060037.JPG

P1060038.JPG

P1060039.JPG

P1060040.JPG

P1060041.JPG

P1060042.JPG

P1060043.JPG

P1060044.JPG

P1060045.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.