Skocz do zawartości

Jaki to rodzaj skóry? - pomoc w przyszłej pielęgnacji


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Kupiłem te oto buty: https://ccc.eu/pl/meskie/buty/trzewiki/lasocki-for-men-mb-arezzo-01-10.

Byłem pewien, że to skóra licowa, jednak jak widać w opisie jest tam też nubuk. Kontaktowałem się ze producentem i oni to w sumie nie wiedzą, która część tego buta to skóra licowa, a która to nubuk i żebym poszedł do sklepu się spytać.

 

Tak też zrobię, ale czas nagli i dziś muszę je zanieść do renowacji choć są praktycznie nowe. Założyłem je ledwie kilka razy, ale ktoś mnie w autobusie kopnął w tył i powstało brzydkie zniszczenie. Zapoznałem się z wieloma wątkami w internecie jak i również na tym forum, jednak obecnie nie mam czasu sam się tym zająć w celu naprawy, ale na pewno w przyszłości mniejsze naprawy chcę wykonywać sam.

 

Problem jest taki, że podejrzewam iż producent ukrył w tym bucie nubuk pod woskiem przez co nie mogłem go rozpoznać i w sumie dalej za bardzo nie potrafię. Myślę, że jest w miejscu zniszczenia obuwia, ale może być też w innych. Moje pytanie dotyczy jakich środków używać do pielęgnacji takiego obuwia.

 

Nawet jak uda mi się ogarnąć, która część obuwia to skóra licowa, a która to nubuk to czy muszę kupować preparaty do dwóch różnych skór (wiem, że są też uniwersalne, ale i tak myślę, że to będzie trudne do aplikowania).

 

Zamieszczę zdjęcia, bo może ktoś się wyzna z nich jaki to rodzaj skóry (jeśli będzie potrzebnych więcej to też wrzucę, bo te zrobiłem wcześniej, a wiem, że przydałyby się jeszcze z boku, ale na razie takich nie mam, więc daję te co mam). Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

DSCN1108.JPG

DSCN1102.JPG

DSCN1096.JPG

DSCN1095.JPG

DSCN1089.JPG

DSCN1083.JPG

Edytowane przez Ratenson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak producent sam nie wie z czego robi buty, to my na odległość możemy się tylko domyślać ;) 

O tych materiałach Lasockiego to już różne teorie słyszałem: nubuk, nubuk olejowany, anilina, semianilina, a może dwoina ...  co by to nie było, wydaje mi się, że tego typu otarcia powinno dać się dość łatwo zniwelować. Próbowałbym produktami do nubuku olejowanego, które nie powinny zmienić koloru materiału:

 

https://multirenowacja.pl/product/search?query=oil+tanned

https://multirenowacja.pl/balsam-ochronny-do-skor-gladkich-i-naoliwionego-nubuku-onguent-saphir.html

 

Pewności nie mam, ale obstawiam, że po czyszczeniu, potraktowaniu butów tym balsamem + lekkiej polerce struktura i kolor powinien się w miarę wyrównać. Balsamem można traktować również licówki, a starczy go na długo, bo jest bardzo wydajny. 

 

Oczywiście zawsze pamiętaj o złotej zasadzie:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.