Jump to content

Buty pustynne


Recommended Posts

Cześć

 

Chciał bym się dowiedzieć jakie środki stosować do butów pustynnych (np. Meindl Deset Fox albo M92 armii holenderskiej). To jest chyba jakiś rodzaj zamszu - są bardzo 'włochate'. Mam takie buciory już parę lat i zauważam że skóra zesztywniała i zaczyna pękać. Czym to uelastycznić/zregenerować? 

Link to comment
Share on other sites

Z zamszakami jest problem, bo generalnie ich się raczej nie natłuszcza. Zwłaszcza jasne pod wpływem tłuszczu ciemnieją, a same włoski mogą się kleić .. itd. Proponowałbym ewentualnie spróbować ten Suede Renovator - poza tym, że ożywi kolor to zawiera olej z migdała i może tę skórę nieco uelastyczni:

https://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupiłem Tarrago Suede Colo. Podobnie jak Tarrago Suede renovator do wyboru jest odpowiedni kolor preparatu. Czym się rożni Color od renovatora? Opis obu produktów jest praktycznie to samo. No i jeszcze ciekawi mnie do czego służą te produkty o barwie neutralnej skoro mają odnawiać kolor zamszu?

Link to comment
Share on other sites

Oba produkty służą do regeneracji koloru zamszu i nubuku. Różnica tkwi w sposobie aplikacji: aerozol vs gąbka. Aerozolem łatwiej traktować większe powierzchnie lub całego buta. Gąbką łatwiej traktować poszczególne elementy buta, gdzie masz na przykład łączenie skór. Co kto woli. Bezbarwny wydobywa z oryginalnej skóry głębię, regeneruje włókna i wzmacnia odporność skóry na wilgoć. Niektóre Suede Renovatory (np. SAPHIR Renovetine) zawierają dodatkowo olej z migdała, który poza efektem wizualnym robi skórze i włóknom jeszcze lepiej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.