Skocz do zawartości

Takie buty szyte na miarę? Jakie mogą być koszty?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę wam pokazać najpiękniejsze buty na świecie i trochę ponarzekać, że w Polsce się takich nie kupi...nie kupi się nawet w Europie i jednocześnie zapytać o ich ewentualny koszt jeśli się zamówi u szewca? Wie ktoś jakie to mogą być ceny? Podam nazwę buta i link. Chodzi mi o model 08130 firmy Red Wing. Buty robotnicze. Buty

 

To co mi się w tych butach najbardziej podoba to ich górna część. Nie wiem jak to nazwać, ale one się nad stopą zwężają i tworzą "komin" koło kostki i nad kostką. Widac też wyraźnie zarysowaną piętę i to jest w tym najpiękniejsze:). Są to buty z USA wzorowane na obuwiu robotniczym z lat 90. Inne firmy z USA też takie buty robią. Niestety u nas nikt. Są nawet na alibabie podróbki ale w Europie nie ma chyba żadnej firmy która tworzy but o podobnym fasonie, co mnie szokuje. Te buty kosztują 1400 zł i są kupowane na całym świecie. Japonia, Niemcy itd...są już po prostu kultowe, no ale u nas rządzą kościołówki, pantofelki i garniturówki.

 

Więc powtarzam pytanie o ewentualny koszt kogoś kto się na tym zna, ale też zapraszam do dyskusji na temat naszego gównianego gustu. Ja nie rozumiem czemu nikt w Europie nie oferuje czegoś podobnego. U nas jest Adam Kuty, który robi nuty inspirowane stylem robotniczym ,ale chyba z lat 20 tych...niestety w moim odczuciu jego buty to bardziej rekwizyty i nie mają wartości dla codziennego funkcjonowania, ale jego buty w jakimś stopniu przypominają fasonem buty zalinkowane. Czemu nikt nie chce na tym zarobić? Przecież są już firmy które oferują ręcznie robione, dopasowane buty o różnych fasonach. Jednak nawet takie firmy nie oferują modelu, który jest w zasadzie kultowy. Chyba wszystkie firmy obuwnicze z USA oferujące obuwie Heritage są rozchwytywane i ich buty są sprzedawane także w Europie. Czy to jest zabronione inspirować się czymś i stworzyć coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Red Wing. Na miarę takie buty na pewno byłby w stanie uszyć dla Ciebie Kielman ... być może Kamiński, Januszkiewicz, ale to będzie koszt zdecydowanie wyższy niż kupowane ze strony, bo w ogóle każde buty na miarę będą zdecydowanie droższe :) Dziś koszt butów szytych na miarę to (strzelam, bo dawno nie monitorowałem) 2500 PLN wzwyż. Dlaczego w sklepach jest chłam? Prawdopodobnie większość ma taki właśnie gust. Na półkach jest to, co kupuje większość. Gdyby nie schodziło, gwarantuję że szybko producenci przestawiliby się na coś ładniejszego :) Rynku nie oszukasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja o rynku włąśnie mówię. Wystarczy spojrzeć na Ebay czy Amazon z Niemiec czy GB. Tam ludzie przecież sprzedają używane modele i to jest rozchwytywane. Są różne firmy, jest wiele państw w Europie, ale na razie nikomu nie przyszło do głowy zaproponować podobnego buta. To nawet nie musi być taki ciężki robotniczy od razu....ale niech będzie z jakims charakterem. A u nas sa same "smukłe" gładkie takie za proszeniem piuzdu....wate. Przecież ten biznes też chyba polega na tym, że się oferuje coś innego niż inni i coś czego ludzie jednocześnie chcą. Chińczycy na alibabie sprzedają takie buty to komu oni je sprzedają? No nam...a nawet stamtąd te ih podróbki chodzą za 300-400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nisze:)? Ja  musze powiedzieć że nie znam się  na butach, nie jestem buciarzem, że się tak brzydko wyrażę, ale przypadkowo wpadły mi w oko buty, które zalinkowałem i zaraz potem refleksja, że to są w zasadzie pierwsze buty jakie mi w oko wpadły i nie pamiętam, żeby coś takiego się wcześniej wydarzyło. Zacząłem szukać w necie, znalazłem Red Wing  i zaraz za nią znalazłem Chippewa, znalazłem Wolverine, znalazłem Thorogood które to firmy też robią podobne modele do zalinkowanego. Chodzi o linie heritage....no i nie moge wyjść z podziwu, że opłaca się coś robić w USA ręcznie, opłaca się to importować. Ludzie kupują z Amazona USA,  a nie opłaca się zrobić czegoś podobnego w Europie? No nic na to nie poradzę, że jak patrzę na Europejskie wyroby to widze buty, nie widzę pięknych butów i w zasadzie nigdy nie mam takiego uczucia "o...takie buty musze mieć"....Pan Kuty ma buty inspirowane stylem robotniczym lat 20-tych, ale jak wyglądały buty lat 50 ych? Czegoś takiego u nas niestety brak.

 

No właśnie to mnie dziwi, ale też przyznam irytuje, bo mnie po prostu na takie buty nie stać, a z Chiń kupować to trochę przypał, choć czytałem że te niby USA formy i tak dużą część produkcji mają w Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.