Skocz do zawartości
kuba560x

Zgniecenia i zmarszczki na obuwiu ze skóry licowej.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim:) 

Sytuacja wygląda następująco - jestem kelnerem, co weekend korzystam z tych o to butów. Buty kupiłem w sieciówce za 120 zł.

Moim celem jest odnowienie tych butów tak jak w tym poradniku http://pastadobutow.pl/04_podstawy-pielegnacji-butow.html . 

Od razu zaznaczę że moim celem jest nauczenie się tego, w jaki sposób powinno się regenerować obuwie skórzane. Dlatego też chcę zacząć od tego typu obuwia aby zdobyć wiedzę na ten temat.

Oraz ja jako kelner muszę się dobrze prezentować ;) 

Czym jest wyzwanie? Poza samym odnowieniem skóry, natłuszczeniem, nadaniem jej połysku i zabezpieczeniu, chcę usunąć zniekształcenia które powstały na powierzchni obuwia. Wyzwanie tkwi

w usunięciu zniekształceń skóry i usunięciu zmarszczek na skórze.  

Zniekształcenia skóry mogę usunąć poprzez zastosowaniu prawideł z gazety ;) ale nie jestem pewien w jaki sposób mogę usunąć zmarszczki na obuwiu. Zastanawiam się czy zastosowanie TARRAGO Shoe Stretch pozwoli "rozluźnić" skórę na tyle aby ta wróciła do swojej poprzedniej, gładkiej formy.

Proszę Was o wskazówki na temat przywracania butom ich pierwotnego kształtu i wyglądu. 

Pozdrawiam:) 

IMG_20180918_130157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawidła to podstawa, nie gazety. Jak chcesz cieszyć się butami, powinno się dać odpocząć butom jeden dzień, najlepiej mieć dwie pary butów i chodzić na zmianę. Co do zagnieceń to wydaj mi się że ich nie usuniesz. Taki rodzaj skóry.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie walcz z zagnieceniami, polub je :) Oczywiście na skórach słabszych będą one prezentowały się gorzej - plastikowo/papierowo. Na skórach lepszych bardziej naturalnie. Nie należy doprowadzać rzecz jasna do nadmiernych deformacji także natłuszczanie co jakiś czas dobrym kremem + prawidła i jest, jak powinno być. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę że jutro paczka z Multirenowacji przyjedzie do mnie:) Prawidła jak i odpowiednie środki do renowacji są w środku:) 

Postaram się dodać tutaj fotorelację z zabiegu:) 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tej jakości skóra na wiele raczej nie pozwoli, ale powinno być zdecydowanie lepiej niż teraz :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są, cały dzień czekałem na zamówienie ale już jest w moim labolatorium:) 

Postaram się jeszcze dzisiaj popracować przy moim obuwiu roboczym :)

IMG_20180921_171934.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, MOD napisał:

Są i farbki! Co będziesz malował?

Takie oto Derby, ale to za jakiś czas dopiero:) 751892889_3_644x461_hiszpanskie-buty-szyte-recznie-gyw-firmy-yanko-rozmiar-10-uk-44-buty.jpg.4e80e41faacb6f665afc54a4e8a6699c.jpg

Jak wspomniałem wcześniej, tu i teraz postaram się przedstawić proces regeneracji mojego obuwia roboczego:)

Buty przed renowacją wyglądały tak: IMG_20180918_130157.thumb.jpg.dd330ded139bf4c59f7ff66c23ea0793.jpg

Po renowacji wyglądają tak: IMG_20180922_140303.thumb.jpg.9493a8c51726c5ac9d3f83831735e950.jpg

No cóż, przepraszam za jakość, zdjęcia wykonuję telefonem który premierę miał 2 lata temu. 

PS: Za uwagi odnośnie fotografii byłbym wdzięczny:) 

Otóż tak, z czego korzystałem? 

Korzystałem z Saphir renovator cream, Saphir pommadier cream i Saphir pate de luxe. 

Krok 1. Swoją pracę zacząłem od oczyszczenia obuwia i nałożenia delikatnymi, kolistymi ruchami, renovatora . Odczekałem 5 minut a następnie gdy skóra puściła całą chemię, która była na niej , delikatnie usunąłem środki znajdujące się na obuwiu. Starałem się być delikatny aby nie uszkodzić oryginalnej farby. 

Krok 2 polegał na odżywieniu skóry i koloru, do tego celu użyłem pommadier cream. Nałożyłem 3 warstwy, delikatnymi kolistymi ruchami. Po nałożeniu każdej warstwy czekałem 5 minut aby środek wchłonął w skórę, po czym cały but polerowałem. 

Krok 3 polegał na nadaniu obuwiu ( cholewka i piętka ) efektu lekkiej patyny ( jak widać na załączonym obrazku ) . Do tego celu wykorzystałem 9 warstw pate de luxe. Pierwsze 5 warstw rozprowadzałem na sucho, kolejne 4 warstwy rozprowadzałem z kropelką wody. Po nałożeniu każdej warstwy czekałem 5 minut aż wosk się utrwali, a następnie polerowałem miejsce w którym nakładałem ten wosk.

PS: Przez cały zabieg obuwie spędziły z prawidłami w środku. 

Po wszystkim czuję trochę satysfakcji, buty które poddałem renowacji w swojej historii nie stały obok takich produktów jakimi Ja je potraktowałem. Na pewno wiązało się to z tym że efekt nie robi takiego wow ale jest wystarczający aby przekonać kilku znajomych aby i oni powierzyli mi swoje obuwie. 

Póki co to wszystko, jutro idę do pracy, zobaczę jak teraz się spiszą w akcji. 

W razie pytań postaram się odpowiedzieć, pomóc. Jeżeli macie uwagi, będę wdzięczny za każdą:) 

IMG_20180922_140303.jpg

Edytowane przez kuba560x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Materiał tych czarnych niestety nie wygląda na dobry. Z resztą na to wskazuje też ich cena w sumie. Natomiast z tymi Yanko to już zabawa przednia. One dają bardzo duże możliwości. Można i bawić się w malowanie. Można bawić się również w lustra :) Baw się wobec tego dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi