Skocz do zawartości

Zmiana koloru butów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno mnie nie było...wiadomo praca,praca i o rodzinie należy pamiętać.

Długo zabierałem się do takich prac, jak zmiana koloru obuwia, zazwyczaj malowaliśmy na czarno, brąz,ogólnie ciemne odcienie.

Klientów na taką usługę nie było zbyt wielu, ale ostatnio trafiło się kilka par do lekkiej metamorfozy, więc postanowiłem stanąć na wysokości zadania i w miarę własnych umiejętności, sprostać wymaganiom klientów. Chciałbym również zaznaczyć fakt, iż skłoniły mnie do tych realizacji, prace kolegów które oglądałęm na forum. Zawsze jakoś broniłem się od tego typu prac, wymagają one sporego nakłądu pracy a klient nie zawsze chce bądź nie jest w stanie docenić naszej pracy. Tak czy siak trafiły na warsztat dwie pary, jedna z górnej pułki, druga z trochę niższej, ale każdą skórę należy traktować tak samo ?

Oczywiście proszę o opinie, komentarze i konstruktywną krytykę , zwłaszcza bardziej doświadczonych kolegów.

IMG_20180801_150928.jpg

IMG_20180801_150939.jpg

IMG_20180801_150946.jpg

IMG_20180802_141520.jpg

IMG_20180802_163215.jpg

IMG_20180802_163230.jpg

IMG_20180802_163241.jpg

IMG_20180802_163255.jpg

IMG_20180810_165722.jpg

IMG_20180810_165729.jpg

IMG_20180810_165736.jpg

IMG_20180810_165747.jpg

IMG_20180825_123032.jpg

IMG_20180825_130537.jpg

IMG_20180825_130604.jpg

IMG_20180825_130646.jpg

IMG_20180825_130658.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajnie pod warunkiem, że klient właśnie tego oczekiwał. Nie jestem pewien czy połysk jest wynikiem oświetlenia czy faktycznie świeci, tak jak zdjęcia pokazują, bo klient tego oczekiwał, ale zwłaszcza na sneakersach raczej szuka się matowego wykończenia, które prezentuje się bardziej naturalnie niż połysk. Jeżeli nie testowałeś jeszcze tego finishera, to polecam spróbować przy jakiejś okazji:

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-matt-maker.html

 

Daje naprawdę o wiele lepszy mat niż wszystko, co dotychczas widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie podoba się połysk w takich butach. Ale to jak wiadomo zależy od wielu rzeczy, min. tego z czego jest wykonany but, jak wchłania się farba, jaka to jest farba i samego wykończenia. Dużo zależy tez od tego ile klient jest w stanie zapłacić za usługę. Generalnie wyszło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 15:52, nie_problem napisał:

Bardzo fajnie pod warunkiem, że klient właśnie tego oczekiwał. Nie jestem pewien czy połysk jest wynikiem oświetlenia czy faktycznie świeci, tak jak zdjęcia pokazują, bo klient tego oczekiwał, ale zwłaszcza na sneakersach raczej szuka się matowego wykończenia, które prezentuje się bardziej naturalnie niż połysk. Jeżeli nie testowałeś jeszcze tego finishera, to polecam spróbować przy jakiejś okazji:

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-matt-maker.html

 

Daje naprawdę o wiele lepszy mat niż wszystko, co dotychczas widziałem. 

Dziękuje za opinie, jak pisałem zaczynam wchodzić w kompleksowe malowanie, i jeszcze sporo pracy mnie czeka. Jeśli chodzi o prace które zamieściłem, to muszę przyznać że były to raczej budżetowe tematy i troche dla stałego klienta, któremu nie można odmówić. Założenie proste, w damskich zmienić kolor na czerwony i tylko czerwony. Połysk wynika z zastosowania pasty z naturalnym woskiem i lekkiego wypolerowania. Natomiast druga para , miała zostać uratowana, żeby jeszcze posłużyła. Założeń typu konkretny odcień, sposób wykończenia nie było, stąd efekty widoczne na zdjęciach. Sneakersy po malowaniu,  zostały potraktowane woskiem naturalnym, tak żeby w różnych warunkach można było je użytkować. Oczywiście inwencja twórcza moja, cena rozsądna, klient zadowolony.

Przy następnych tego typu usługach , postaram się podpytać klienta, co do jego oczekiwań i zaproponować np: matowe wykończenie.

Jeszcze raz dzięki za opinie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rurov napisał:

Mnie osobiście nie podoba się połysk w takich butach. Ale to jak wiadomo zależy od wielu rzeczy, min. tego z czego jest wykonany but, jak wchłania się farba, jaka to jest farba i samego wykończenia. Dużo zależy tez od tego ile klient jest w stanie zapłacić za usługę. Generalnie wyszło dobrze.

 

Dziękuje za opinie, Generalnie zgodze się że wyszło dobrze, zwłaszcza że nie było wielu założeń czy wymagań ze strony klienta. Po krótce napisze tylko, że po oczyszczeniu i odtłuszczeniu buty zostały pomalowane dwa razy, cienkimi warstwami, ponieważ jestem zwolennikiem nakładania kilku cienkich warstw niż jednej konkretnej, która gdzieś tam kiedyś sobie może popękać. Kwestia wykończenia, powiem że po mojemu, mianowicie zawsze lubiłem nadawać obuwiu lekki połysk lub mega lustro. Wynika to z tego , co wpojono mi podczas nauki.... w skrócie można by napisać że te wszystkie nano protektory które stały się ostatnio modne może zastąpić odpowiednia warstwa odpowiedniego wosku. Oczywiście nie każdy lubi tego typu wykończenia, więc trzeba elastycznie podchodzić do tematu.

No i kwestia ceny, ma tu jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.