Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

zacznę od tego, że jestem kobietą i uwielbiam męskie, eleganckie obuwie. Przez długi czas zazdrościłam Panom możliwości kupienia i noszenia przepięknych modeli (możemy oglądać je np. na fotografiach wstawianych na forum). Z tej zazdrości zrodził się pomysł wykonania własnoręcznie pary,  pasującej na moją damską stopę. W pierwszej kolejności padło na szare oksfordy. Efekt  na tamtą chwilę mnie osobiście zadowolił, ale oceńcie sami:

 

1116086119_butyszare2.thumb.png.a0f6efda7ead523dab9c293fb65ae6c4.png

1191487971_Bytyszare.thumb.png.ce93f117279df3e5562269ebb0ea33f4.png

 

Od tamtej pory przeszukuję Internet i odnajduję fantastyczne modele obuwia , które oczywiście chciałabym mieć w swojej kolekcji (niestety czas i finanse nie pozwalają na zrealizowanie wszystkich zachcianek :) Niemniej jednak jakiś czas temu zafascynowały mnie monki i pośpiesznie zaprojektowałam sobie taki model:

 

monki2.thumb.png.8ac483473a2b75da07cffc1f32ce8705.png

monki.thumb.png.917da0de638062c417951bdc859093cf.png

Po wykonaniu obu par sama widzę wiele mankamentów, które trzeba poprawić. Interesuje mnie jednak opinia i konstruktywna krytyka osób będących w branży obuwniczej jak również pasjonatów doceniających piękno obuwia. Może macie dla mnie jakieś cenne wskazówki, które przydadzą się w przyszłości? Osobiście mam sporo pytań dotyczących materiałów używanych do produkcji oraz technik, ale to może później jak znajdę więcej czasu.

Ciekawa jestem czy znacie kobiety lubiące takie fasony? Kobiety, które lubią płaski obcas i męski charakter obuwia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w stanie wykonać takie buty to nade wszystko SZACUN :hi:

 

Technicznie nie ważę się nawet próbować, bo czuję, że wiedza moja do pięt Twojej nie dorasta, ale podejdę do tematu estetycznie. Ja wręcz uwielbiam widok kobiety, która potrafi klasyczne modele tego typu wkomponować we własną stylizację. U nas niestety cały czas jest to rzadkość, ale są marki i kobiety, które próbują. Kobiety kupują, albo małe rozmiary męskich modeli klasycznych, albo po prostu damskie (trudnoosiągalne). Tak naprawdę damskie od męskich różnią się zazwyczaj jedynie kopytem. Te damskie są smuklejsze dostosowane do anatomii przeciętnej stopy damskiej. Podam kilka przykładów, a może coś Cię zainspiruje:

 

Damska kolekcja Yanko ze sklepu PATINE:

https://blog.patine.pl/yanko-wmns/

 

Buty z tej oferty u pań:

 

 

 

Męskie buty klasyczne na damskich stopach:

 

 

 

 

Na tym blogu znajdziesz w niektórych wpisach bardzo fajne stylizacje z takimi butami właśnie:

http://silkandwool.pl/

 

I jest to styl, który uwielbiam. Jeżeli zestaw jest spasowany ze smakiem, uważam taki styl za bardzo kobiecy i sexy :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za uznanie :) 

 

Firmę YANKO znam i bacznie obserwuję. Podglądam fasony i zazdroszczę jakości skór. Pewnie nigdy nic u nich nie kupię bo zrobienie samemu ma kilka plusów.

Po pierwsze frajda z procesu tworzenia (a wcześniej z planowania i projektowania).

Po drugie znam swoje stopy, wiem, że są wybredne i każdy najdrobniejszy szczegół jest ważny (np. niższa pięta buta).

Po trzecie taniej wychodzi wykonanie butów samemu :)

 

Przymierzam się do zrobienia balmorali z wysoką cholewą, ale na razie czas na to nie pozwala. No i sztyblety też mi się marzą, tylko obawiam się ich ćwiekowania. W podbiciu pewnie były problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie zupełnie spoko..ja sam mogę powiedzieć, że mi pasują damskie tenisówki. Na lato do krótkich spodenek zawsze szukam "małych" dopasowanych butów i jak zaczynam mierzyć to się okazuje, że najlepiej pasują mi damskie modele, nie wiem w sumie czemu są nazywane damskimi i czymś się ich damskość odróżnia od męskości innych...no ale jak się dowiaduję że są "damskie" to rezygnuję i szukam podobnych. Jak ci pasują męskie to chyba zupełnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.