Skocz do zawartości

regeneracja butów Heierling


qaz

Rekomendowane odpowiedzi

Po mojemu szef AXE316 ma rację ;)

 

Ja bym jednak je sobie jeszcze pomalował na jakiś ciemny brąz, bo wykończenie już zdrowo styrane, a i kolor taki za blady jak dla mnie ;)

A farby Teinture Saphir i do zamszu i do licówki się nadają, także gdybyś chciał ten zamsz zachować to też się da na upartego, malując po całości :)

 

No, ale to subiektywna ocena i musiałoby Ci się chcieć, bo to trochę zabawy z tym jest.

 

Tu coś na wzór:

http://www.wbutach.pl/topic/219-kompleksowa-renowacja-skory-na-texas-steer/

 

Wyszło pięknie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej butki były tylko używane, ale nie znam całej ich przeszłości - wiem tylko gdzie chodziły i najprawdopodobniej chyba nie były niczym traktowane. Ostatnia podróż to alpejskie błoto - które doprowadziło do puszczenia wody do środka :(

Teraz chciałem się za nie wziąć i doprowadzić do stanu takiego jak widziałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujecie zabawę na całego :)

W takiej sytuacji wziąć sobie za przykład tego linka jaki podał nie_problem?

 

http://www.wbutach.p...na-texas-steer/

 

Takie same środki brać pod uwagę do moich butów - chodzi mi przygotowanie do malowania , no i samą farbkę?

To miałbym jeszcze pytanko - taki cały zestaw można nabyć w firmie Danbis? Jak można byłoby uzyskać z nimi kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Dawno się nie odzywałem, ale byłem troszkę zalatany.

Rozpocząłem działanie z bucikami :))

Na początek w ruch poszło mydełko - faktycznie czyści równo, odsłoniła się skóra spod warstwy farby (fotki wrzucę później).

Przy okazji - w jakiej proporcji rozrobić terpentynę z woskiem (wagowo czy objętościowo - bo napisane jest tylko 1:1) na szwy?

Pozdrawiam :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Sorki, ze teraz, ale chciałbym przekazać nastepujące info:

- pomalowałem buciki - częściowo tzn. część buta nie ruszałem i nie malowałem

- następnie zakonserwowałem i zostały uzyte poraz pierwszy w lutym na wyjeździe w Góry Sowie - do chodzenia w śniegu

- sprawiły sie bardzo dobrze - na czwarty dzień pusciły plamke wilgoci :))

Podsumowując muszę stwierdzić, że zabezpieczenie jakie zostało na nich zrobione sprawiło się ekstra i woda im nie zagroziła :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście :)

Teraz jeszcze jedno sobie uzmysłowiłem, że przy malowaniu skóry one stanowią różny podkład. W moim przypadku jeden kawałek skóry na jednym bucie był błyszczący a na drugim bucie w tym samym miejscu matowy - i to dopiero zauważyłem po malowaniu - wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i to wyszło po malowaniu. Ale to nie jest najważniejsze - grunt, że sucho w bucikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.