Skocz do zawartości

Timberland Splitrock 2 - nierówny połysk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum. Jestem posiadaczem widocznych na zdjęciach butów Timberland Splitrock 2. Mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać na nich jednakowego połysku. Lewy but wygląda jakby był wykonany z innego (gorszego) gatunku skóry.

 

Buty zostały wyczyszczone za pomocą TARRAGO Universal Cleaner, następnie natłuszczone TARRAGO Dubbin. Potem był stosowany krem TARRAGO Shoe Cream, a następnie pasta TARRAGO Shoe Polish. Efekty wyszły jak widać na zdjęciach. Czy istnieją jakieś sposoby aby na obu butach uzyskać identyczny połysk, bądź też aby oba z nich były równie matowe?

 

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mi42 ten lewy (znaczy prawy) jest na 100% wykonany z kawałka gorszej jakości, prawdopodobnie takiego idącego pod brzuch albo gardziel. Widać to po fałdach. Znam ten fenomen z wielu butów, ostatnio z moich Corcoranów 1500. Ten "gorszy" ma skórę z tendencją do "sfalczania" i rozciągania się ale olej i  dobry tłuszcz dużo tutaj pomagają. Piszę z własnego, przed paroma dniami uzyskanego doświadczenia. Zastosowałem zestaw by AXE i cóż... Cudów nie ma, olśniony też nie jestem ale, qrde, jest na prawdę lepiej.

Z połyskiem będą u Ciebie problemy, bo to taka marna skórka jest ale jak pisze nie_problem - połysk to nie konieczność tylko zbędny luksus a do tego taktycznie do kitu bo but światło odbija i może Cię zdradzić :lol:

 

Od siebie dodam tyle, że takie buty bym reklamował i byłbym nawet gotowy iść przed sądy. One chyba nie były tanie i według mnie jest to poprostu olewarstwo od strony producenta. Mi to raz tłumaczył pewien pracownik Haixa. Powiedział ile kosztuje metr kwadratowy takiej skóry no i on poprostu nie może kroić wyłącznie z pleców, czyli zejście na brzuch i gardziel to ekonomiczna konieczność. Ja to postrzegam inaczej ale mnijsza o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matzeDziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Buty kupiłem z przeceny, moja wina, że nie obejrzałem ich dokładnie przed zakupem a dopiero przy pierwszym pastowaniu. Niestety ale w czasie ich zakupu bardzo słabo znałem się na temacie butów skórzanych. Zastanawiam się jeszcze czy nie potraktować ich renomatem. Czy polecany przez Ciebie zestaw (zwłaszcza tłuszcz HP Oil Saphir - nie ukrywam, że w mojej ocenie dość drogi) jest w sposób istotny lepszy od tłuszczu który zastosowałem (TARRAGO Dubbin). Pytam bo zastanawiam się czy warto jeszcze inwestować w te buty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tarrago wchodzi w skład tego zestawu. On nie uczyni cudu ale jajokś tam poprawi. Do tego najpierw olejkiem popryskać i dać mu wsiąknąć (max 24h). Co do "słabo znałem się na temacie butów skórzanych": Przy zakupie raczej nie masz szansy rozpoznania tego niechlujstwa. But świeżo zrobiony, wszystko jeszcze sztywne, napięte, macasz i jakoś oba takie same. Dopiero przy chodzeniu się to uwidacznia. A inwestować moim zdaniem warto. Taka zaprawa w/g AXE trzyma min. 4 miesiące, nawet 6 i niby wysoka cena ma się już inaczej. Robisz na wiosnę i na zimę i jest spoko. Noś te buty i już. Nie rozlecą się i nie rozszerzą. Jest pewien optyczny mankament, ja tego na śmierć nie znoszę ale ja to ja. Pamiętam jeszcze, że reklamowłem z tego właśnie powodu Haix Tibet i mi uznali ale to już bardzo stara baśń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.