Jump to content

Jak wyczyścić te buty nubukowe?


kusy6
 Share

Recommended Posts

Witam, żeby nie było że nie czytałem, bo czytałem sporo jak to wyczyścić, wiem że nie można ich moczyć (nubuk od Wojasa), więc najpierw kupiłem gumkę jak widać na zdjęciach, i gumką schodzi trochę brud ale nie całkowicie. No więc w kolejnym etapie zamówiłem sobie polecaną na różnych forach piankę Bufalo, też nie działa. Jak widać na zdjęciach buty są brudne, nie tylko w kilku miejscach jakieś plamki ale ogólnie są zabrudzone że najchętniej to bym je całe do pralki wrzucił. Jak je wyczyścić? Już pół roku brudne leżą bo nie mam na nie pomysłu. Nie ma na szczęście na nich jakiś poważnych plam z oleju itd, tylko normalne zabrudzenia.

CAM00772.jpg

CAM00774.jpg

CAM00775.jpg

CAM00776.jpg

Link to comment
Share on other sites

To co jest zaznaczone to nie jestem pewny czy brud czy przetarcie, raczej brud, ale chodzi o to że buty po za tym są ogólnie też brudne i chciał bym by ktoś mi doradził czym je wyczyścić bo ta pianka to pic na wodę, a gumka to też tak jak dosłownie trzepanie dywanu zamiast wypranie go. Nie ma innego sposobu na takie buty? Tak naprawdę po 2-3 dniach chodzenia buty się znowu zabrudzą więc przecież nie można chyba zamiast czyścić to co chwile nakładać pigment?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że są na to całkiem proste sposoby :)

 

Wszystko ładnie opisane. Zmieniasz tylko kolory Nubuck/Suede Renovatorów jeżeli będziesz chciał rekoloryzować w którymś momencie:

 

W sumie standard - dobry cleaner + NANO i jest spokój :) 

Jak użyjesz NANO raz na jakiś czas nie będziesz musiał zbyt często martwić się czyszczeniem. Z resztą ten produkt może być stosowany prawie do wszystkich skór i materiałów:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok nano już używałem i mam.

Dobra kupuje ten saphir i sprawdzę efekt.

Tylko wytłumaczcie mi zasadę działania tego specyfiku.

- Rozcieńczam ten płyn z wodą pół na pół, maczam w roztworze szczoteczkę i nanoszę roztwór ze szczoteczki na brudnego buta i wcieram, i wcieram, i wcieram, i płukam szczoteczkę i znowu wcieram. A co dzieje się z brudem? Szczoteczka go niby zbiera i wypłukuję go w wodzie w której płukam szczoteczkę?

Link to comment
Share on other sites

Rozcieńczać możesz 50/50 albo inaczej. W zależności od tego, jaką moc roztworu chcesz osiągnąć. Płyn się pieni, piana działa głęboko i wyciąga brud. Jak już wyczyścisz, wtedy już czystą szczoteczką i czystą wodą wypłukujesz pozostałości. Schnie w temperaturze pokojowej. Buty wypełnij gazetami, wyciągaj je jak nasiąkną. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Użyłem tego saphir omnidaim, pomogło prawie całkiem, jak wyschły to przetarłem jeszcze gumową szczotką i brud zszedł do końca.

 

Tylko w dalszym ciągu nie wiem czy dobrze robię, i czy po wyszczotkowaniu mogę buta podłożyć pod kran z bieżącą wodą i wypłukać pozostałości płynu wraz z brudem, ponieważ przemaczanie podobno szkodzi temu materiałowi. Ktoś podpowie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.