Skocz do zawartości

Jak wyczyścić te buty nubukowe?


kusy6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żeby nie było że nie czytałem, bo czytałem sporo jak to wyczyścić, wiem że nie można ich moczyć (nubuk od Wojasa), więc najpierw kupiłem gumkę jak widać na zdjęciach, i gumką schodzi trochę brud ale nie całkowicie. No więc w kolejnym etapie zamówiłem sobie polecaną na różnych forach piankę Bufalo, też nie działa. Jak widać na zdjęciach buty są brudne, nie tylko w kilku miejscach jakieś plamki ale ogólnie są zabrudzone że najchętniej to bym je całe do pralki wrzucił. Jak je wyczyścić? Już pół roku brudne leżą bo nie mam na nie pomysłu. Nie ma na szczęście na nich jakiś poważnych plam z oleju itd, tylko normalne zabrudzenia.

CAM00772.jpg

CAM00774.jpg

CAM00775.jpg

CAM00776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest zaznaczone to nie jestem pewny czy brud czy przetarcie, raczej brud, ale chodzi o to że buty po za tym są ogólnie też brudne i chciał bym by ktoś mi doradził czym je wyczyścić bo ta pianka to pic na wodę, a gumka to też tak jak dosłownie trzepanie dywanu zamiast wypranie go. Nie ma innego sposobu na takie buty? Tak naprawdę po 2-3 dniach chodzenia buty się znowu zabrudzą więc przecież nie można chyba zamiast czyścić to co chwile nakładać pigment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są na to całkiem proste sposoby :)

 

Wszystko ładnie opisane. Zmieniasz tylko kolory Nubuck/Suede Renovatorów jeżeli będziesz chciał rekoloryzować w którymś momencie:

 

W sumie standard - dobry cleaner + NANO i jest spokój :) 

Jak użyjesz NANO raz na jakiś czas nie będziesz musiał zbyt często martwić się czyszczeniem. Z resztą ten produkt może być stosowany prawie do wszystkich skór i materiałów:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nano już używałem i mam.

Dobra kupuje ten saphir i sprawdzę efekt.

Tylko wytłumaczcie mi zasadę działania tego specyfiku.

- Rozcieńczam ten płyn z wodą pół na pół, maczam w roztworze szczoteczkę i nanoszę roztwór ze szczoteczki na brudnego buta i wcieram, i wcieram, i wcieram, i płukam szczoteczkę i znowu wcieram. A co dzieje się z brudem? Szczoteczka go niby zbiera i wypłukuję go w wodzie w której płukam szczoteczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczać możesz 50/50 albo inaczej. W zależności od tego, jaką moc roztworu chcesz osiągnąć. Płyn się pieni, piana działa głęboko i wyciąga brud. Jak już wyczyścisz, wtedy już czystą szczoteczką i czystą wodą wypłukujesz pozostałości. Schnie w temperaturze pokojowej. Buty wypełnij gazetami, wyciągaj je jak nasiąkną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Użyłem tego saphir omnidaim, pomogło prawie całkiem, jak wyschły to przetarłem jeszcze gumową szczotką i brud zszedł do końca.

 

Tylko w dalszym ciągu nie wiem czy dobrze robię, i czy po wyszczotkowaniu mogę buta podłożyć pod kran z bieżącą wodą i wypłukać pozostałości płynu wraz z brudem, ponieważ przemaczanie podobno szkodzi temu materiałowi. Ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.