Jump to content

Problem z konserwacją butów zimowych New Balance H754LFT


bialas6666

Recommended Posts

Witam. Mam lekki problem z konserwacją butów New Balance 754. Buty nowe, skóra nasmarowana pastą woskową Granger G-WAX. Odczekane 24h, następnie 2 warstwy Tarrago nanoprotector w odstępach czasu 1h. Pierwsze wyjście było w porządku, lekki deszczyk nie wsiąkał w skórę (licową?). Drugiego dnia wyjście i jakby zabezpieczenia nie było - buty przyjmowały wodę jak gąbka. Macie jakieś pomysły? 

Pozdrawiam

new-balance-754-brown.jpg

Link to comment
Share on other sites

Albo woski, albo aerozole. Ja przy licówkach częściej stawiam na kremy, balsamy, tłuszcze ... bo poza ochroną dobre środki posiadają jeszcze właściwości regeneracyjne, odżywcze ... itd. Natomiast na jasnych skórach trzeba uważać, bo tłustawe preparaty mogą ją przyciemniać. Tu próbowałbym stosować Nano Cream lub Onguent

 

Oczywiście poprzedzając użycie próbą na skrawku. Jak nie będziesz zadowolony to próbuj kolejnych środków, do skutku :) Zauważ jednak, że ten model sam w sobie jest dość dobrze chroniony gumowym otokiem. Górną część cholewki wystarczy utrzymywać w dobrym stanie i masz spokój na wiele sezonów. Zwróć tylko jeszcze uwagę na utrzymanie wnętrze, bo w tych futerkach potrafią się cuda dziać. Z tego względu wolę inwestować w skarpety z merynosa niż w buty z futrzanym wnętrzem :) 

 

Uwaga! Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.