Skocz do zawartości

pomarszczony nubuk


kinga1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 mam prosbę o fachowa poradę.

 

Kupiłam buty z nubuku od badury, bardzo ładne a i do marki do tej pory nie miałam uwag.

 

Buty kupiłam wysylkowe i prawy but miał lekkie pomarszczenia, ale w zasadzie uznałam że szkoda mi czasu a ażtaka pedantka nie jestem.

Pierwszy to mój nubuk, zaczełam o tym czytać i kombinować. Faktura jest dla mnie za delikatna.

 

podelikatnym przemyciu (b. delikatnym) były odbarwienia, spryskałam renowatorem czarnym i zaipregnowałam, Poczym na prawym bucie zrobily sie odgniecenia pomarszczenia juz wyrażne i nieestetyczne .

 

Nie chcę się bawić w reklamacje - bo szkoda czasu a decyzja nie zawsze satysfakcjonująca. Uznałam że but ten został mi sprzedany wadliwy i jest przesuszony.

 

Moje pytanie - jak samodzielnie to  załatwić - przyjmuje najbardziej hardcorowe rozwiązania. No chetnie to komuś oddam do zrobienia, tylko to nie mógło by trwac dłużej niż dta tygodnie...a i też chce się zorientowac sama w temacie, by mnie nikt nie czarował . Czy to jest wogóle do uratowania?

 

Dodam że nie zależy mi na nubukowej fakturze - mogę ją zapastować równie dobrze pasta do licówek - chodzi mi żeby but oddzyskał gładkość ( w miarę możliwości), a wygląda jak pomarszczona twarzą staruszki. Lewy but pielegnowalam identycznie i tak sie nie zachowuje.

 

Czy to może nie jest kwestia nawilżenia buta - i wypchania go od wewnątrz,?

Edytowane przez kinga1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak wygląda problem. Zdarza się, że ludzie oczekują, że buty w czasie użytkowania będą cały czas wyglądały, jak na półce sklepowej, a to niemożliwe. Cholewka pracuje, na skórze muszą pojawić się pewne zmiany. Domyślam się, że w Twoim wypadku nie jest to przewrażliwienie i problem jakiś wystąpił, ale jedno zdjęcie będzie lepsze niż 14 stron tekstu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziękuje dobry człowieku :)

 

Więc poniżej zdięcie, w tej chwili wypchalam je  i posmarowałam jakiś tłustym kremem do butów  - wiec te zmarszki się ugładziły, nie chce tego narazie wyciagac , bo są delikatnie wilgotne  i chce żeby przeschly.

 

 

Zdięcie drugie  gdzie naciskam (zdjęcie tego nie odddaje -  to takie liczne drobniutkie ale widoczne zmarszczki wokół).  Tak wygląda cały but -tzn przód stopy, gdy buta zaloże i zaczne z nim pracować, lub nacisne w innym miejscu palcem  (teraz jest wypchany i wyglada ok) lewy jest ok i nic sie z nim nie dzieje. To jest takie wrażenie jakby to bylo bardzo delikatne lub jakby się coś rozwarstwiło w skórze - i mam wrażenie ,że trzeba bylo by to czymś posmarowac co by głeboko wnikneło w skórę i to związało na nowo. Buty sa dopiero po kilku wyjsciach, kubiłam je ze wzgledu na fason ( a nie ten cały nubuk) idealny wąskie dopasowe- zdazyła juz je pokochać :>  i po prostu nie chce  żadnych innych, chce je uratować.

 

Bardzo dziękuję.

 

 

3 strona.jpg

1 stro.jpg

 

kurcze zdjęcia tego nie odddają, to jest tak jakby cos było nie halo z ta samą wierzchnią, warstwą, jakby było poluzowna odlepiona.

A nie chce teraz z tym kombinować i naciskać w innych miejscach i fotografować (to by pokazało problem) , bo są w tym nawilżeniu teraz wypchane i nie chce ich męczyć.

Edytowane przez kinga1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba, aż takim estetą to nie jestem, bo dla mnie problemu nie ma :) 

 

To są ostatecznie buty, a nie wyroby biżuteryjne, które oglądać wypada z naciskiem na każdy detal :) But pracuje i pozostają po tym ślady. Nie jestem szewcem, i być może doszło do jakiegoś obluzowania w korelacji podszewka/międzypodszewka/materiał wierzchni ... ale ja prawdopodobnie nie robiłbym z tego problemu. Jak na żywo nie wygląda to dla Ciebie dobrze, to chyba optymalnie skonsultować to z dobrym szewcem, który będzie miał okazję organoleptycznie ten przypadek zbadać. Moja opinia jest oczywiście subiektywna i mogę się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no wiem one sa teraz wypchane i dlatego nie ma problemu .

 

To nie jest typowe -mwyobraż sobie że one są wszedzie tak jak nacisnełam - ta skóra jest jak farfocle - teraz są wypchane i dlatego zapręzone wyglądaja dobrze, ja wyciągne wypełnie - sa fatalne. maja pamarszczenie w każdym punkcie z przodu.

 

Pyatnie - czy jest mozliwe by ta jakoś związac- usztywnić ta skórę. I pytanie gdzie to zrobić we wrocławiu - i nie czekać miesiąca na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto jak się zachowuja dwa buty gdy je naciskam. a zdjęcia i tak nie ooddają tego , juz pomijam jakie to parszywe w dotyku. górne zdjęcie to but prawy wadliwy, trochę to papier - zmoczona tekture w dotyku przypomina.

IMG_9040.JPG

 

 

Edytowane przez kinga1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, wydaje mi się jedank że to  jest wada produkcyjna, zaprasowali to , jak dojechalo do domu to jakoś wyglądalo a po kilku noszenia skóra jest luźna.

 

Będę reklamować to, bo nie wierze że to da się naprawić. Mam jedno pytanie jeszcze- ponieważ ja przy tych butach kombinowałam , zakładalam kremu pasty - no i ingerencja moja jest.

 Myśle o tym żeby nim zareklamuje, dać do dobrego szewca- ktróry dobrze je wyczysci i doprowadzi do stanu jakby sprzed moich ingerencji - nie jakis ekstremalnych bo niczym radykalny nie traktowałam - tak by moc to skutecznie reklamować. a same buty mialy zale dwie no 10  wyjść - sa uzytkowane, ale róznoie miedzy butami sa diametralne.jesli idzie o jakośc.

 

 

czy to rozsądny pomysł?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie było łatwo, ale sie udało. Po bojach, 20 telefonach do sklepu , 3 pismach mam  nowe obuwie.

 

 

I teraz mam pytanie, skąd mam wiedzieć czy ten nubuk jest olejowany?

 

Bo najchegniej to był poddała je impregnacji olejowanej ( nie interesuje mnie tak bardzo faktura). Natomiast producent nie podaje rodzaju skóry poza tym że pisze nubuk.

Impregnaty w areaozolu, klasyczne wydaje mi sie za bardzo wysuszają.

 

czy każdy nubuk moge zaolejować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejowany nubuk jest charakterystyczny - w pracujących miejscach cholewki lub po przejechaniu paznokciem pozostają na nim jaśniejsze ślady. Zerknij tu:

 

Pewnie każdy nubuk można potraktować olejem, ale czy da to oczekiwany efekt w każdym przypadku to nie wiem. Zrób próbę na języku, oceń czy ci pasuje i pewnie będziesz wiedziała więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.