Skocz do zawartości

Pierwszy raz posiadam Timberlandy - co powinienem zrobić?


mateuszor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się niedawno posiadaczem Timberlandów Roll-Top. Nie są to nówki, tylko odkupione po bardzo korzystnej cenie od znajomego. Nigdy wcześniej nie posiadałem Timberlandów ani żadnych innych butów z nubuku. Tutaj więc rodzi się moje pytanie - jak o nie zadbać? Zbliża się zima, deszcze coraz bardziej obfite - nie chcę po jednym wyjściu na dwór mieć butów do wyrzucenia. Druga kwestia to drobna renowacja. Jak pozbyć się plam i małych defektów (rysy, wgniecenia)? Myślę, że zdjęcia dobrze pokazują o co mi chodzi. Wiem, że pewnie nie raz już podobne pytania padały na tym forum, ale ja zawsze wolę otrzymać pomoc indywidualnie.

IMG_0707.jpg

IMG_0708.jpg

IMG_0709.jpg

IMG_0710.jpg

IMG_0711.jpg

IMG_0712(Edited).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w temacie tu:

 

Jeżeli chodzi o te ryski, to próbuj najpierw szczotkami i gumką. Zagniecenia cholewki w pracujących miejscach to normalna sprawa. Trzymaj buty na prawidłach to trochę to zminimalizujesz, ale walczyć z tym nie warto, bo to walka skazana na klęskę. But pracuje to jest po tym ślad i tyle. Trzeba polubić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MOD napisał:

Wszystko w temacie tu:

 

Jeżeli chodzi o te ryski, to próbuj najpierw szczotkami i gumką. Zagniecenia cholewki w pracujących miejscach to normalna sprawa. Trzymaj buty na prawidłach to trochę to zminimalizujesz, ale walczyć z tym nie warto, bo to walka skazana na klęskę. But pracuje to jest po tym ślad i tyle. Trzeba polubić :)

 

Dzięki za pomoc! Zdjęcie nie do końca dobrze wyszło - nie chodziło mi w sumie o zagięcia, bo to wiadomo, że sprawa nie do ominięcia. Nie widać tego zbytnio na tej fotce, ale są tam ciemniejsze plamki. Co do tej kwestii właśnie, ten TARRAGO Sandal Cleaner będzie się nadawał do tych Timberlandów? Nie ukrywam, że nie chciałbym inwestować zbyt wiele w środki konserwujące, bo zaraz wyjdą mnie drożej niż same buty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandal Cleaner? Chyba nie za bardzo :) To produkt dedykowany sandałom. Nim dobrze i skutecznie czyści się sandałowe wkładki przesiąknięte potem i kurzem. Te Timby, a sandały to raczej 2 różne światy :) Co do cen środków, to środków czyszczących/pielęgnujących do butów nie kupuje się do jednej pary. Takie środki w każdym domu powinny po prostu być, jeżeli dba się o buty. A jak ich nie ma, to kiedyś ten wydatek należy ponieść. Błędnym jest myślenie, że "kupuję środki do jednej pary butów". Przecież nie sposób ich zużyć do 1 pary. No chyba, że przez pół życia ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń z timberlandowym, ale brandy zazwyczaj zlecają produkcję swoich preparatów kierując się ceną, a nie jakością. Produkt Saphira to koncentrat do rozcieńczania z wodą. W ten sposób możesz regulować jego moc. Może być bardzo silny, albo stosunkowo delikatny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.