Jump to content

Recommended Posts

Obawiam się, że to bardzo ciężki temat. Kiedyś gwarancja nie obejmowała systemów. Ta firma kiedyś pokazywała wymianę spodu z systemem, ale domyślam się,  że w takim wypadku potrzebny zamiennik i koszty nie są niskie:

http://obuwnik.pl/

 

Było tu już kilka takich zapytań, kiedyś  ktoś sugerował zalanie systemu czymś ... ale szczerze, to nie mam pojęcia czy to się sprawdza i czy w ogóle ma sens ... 

Link to comment
Share on other sites

Wypełnienia piankowe stanowią układ amortyzacyjny platform spodowych wspierane systemem amortyzacji AIR MAX (poduszką gazową w strefie pięt) winny zapewniać z natury znakomite właściwości w zakresie odpowiedniego tłumienia wstrząsów i uderzeń stóp. System skonstruowany z punktu widzenia producenta do amortyzacji uderzeń dość często  znacznie przewyższających wagę samego użytkownika, projektowany w cyklach ciągłych od wielu lat przez firmę Nike.

Problem w tym że ścianki zewnętrzne z PU systemu nie wytrzymują dość często obciążeń i pękają. Nie dość że system traci swoje funkcje to jeszcze użytkownik narażony jest na kontuzje np. podczas czynnych treningów. 

Buty powinieneś zareklamować. Sprzedawca nie reaguje to "biegnij" do Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta. Mają teraz dużo większe kompetencje oraz wsparcie obligatoryjne w postaci przepisów pro - konsumenckich. Stracisz troszkę energii oraz włożysz maksimum zaangażowania. Z pewnością jednak nie warto odpuszczać.

 

Pozdrawiam    

Link to comment
Share on other sites

@DRONCONI, ano właśnie! I mnie trzasnął system w MAXach, ale po 6 latach więc nie narzekam. Może mógłbyś jednak z własnego doświadczenia zareko[beeep]wać jakieś buty do biegania z bardzo dobrą amortyzacją dla ciężkiego zawodnika - 110kg? Chciałbym chronić stawy tak dobrze jak się da podczas treningów.

Link to comment
Share on other sites

Dla stopy neutralnej warte uwagi:

1. ASICS GEL-NIMBUS 19

2. ASICS GEL-CUMULUS 19

3. SAUCONY TRIUMPH ISO

4. HOKA ONE ONE CLIFTON

 

Są to modele ce[beeep]ące się się bardzo dobrą amortyzacją a przy tym wyekslpoatowanie obuwia jest adekwatne do intensywności użytkowej.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.