Skocz do zawartości

Czy da się coś zrobić z tymi cudeńkami?


Gość Flawless

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałbym uratować pewne buty, które znalazłem niedawno w swoim garażu. Są cudowne, lecz zniszczone. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, więc jeżeli możecie, bardzo bym prosił o doradzenie konkretnych działań z nimi lub podesłanie mi jakichś poradników dotyczących właśnie renowacji tego typu obuwia.

 

 

20751450_10203987478484553_1756069949_n.jpg

20751508_10203987478564555_105557226_n.jpg

20786299_10203987478444552_135974798_n.jpg

20793396_10203987478524554_924037428_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestudiuj te wątki:

 

Ewentualnie ten dział:

https://www.wbutach.pl/forum/227-malowanie-skór-licowych/

 

Wiele zależy od jakości skóry/materiału, z jakiego buty są wykonane. Dobre jakościowo skóry o wiele łatwiej wyprowadzić na prostą. Skóry mocno korygowane, dwoiny, syntetyki ... bywają wyzwaniami bardzo trudnymi do ogarnięcia. Obawiam się, że praca z twoją parą może nie być łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MOD napisał:

Wiele zależy od jakości skóry/materiału, z jakiego buty są wykonane. Dobre jakościowo skóry o wiele łatwiej wyprowadzić na prostą. Skóry mocno korygowane, dwoiny, syntetyki ... bywają wyzwaniami bardzo trudnymi do ogarnięcia. Obawiam się, że praca z twoją parą może nie być łatwa.

 

Cześć! Szczerze powiedziawszy to te buty oraz wszystkie inne jakie posiadam to dość tanie buty, chyba najdroższe to moje brogsy od Badury, uroki bycia biednym studentem :D

Może i praca z moją parą nie będzie łatwa, ale wiesz, to też nie jest tak, że chciałbym aby te buty były jak nowe. Będąc szczerym - nawet mi na tych butach nie zależy. Po prostu chciałbym poćwiczyć na nich renowację obuwia i przy okazji nieco zagłębić się w ten temat. Ale dziękuję za cenne rady, na innym forum zostałem zlinczowany za pokazywanie obuwia w takim stanie, trudno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie oceniać, ale gdybyś zapytał o opinię to i ja bym te buty "przemilczał" - zarówno pod względem estetyki, jak i jakości użytych materiałów. Szkoda byłoby mi na nie po prostu czasu, ale przecież nie musi nam się podobać to samo :) Jeżeli masz ochotę zacząć dbać o buty i trochę mocniej się tym zarazić, proponuję kupić kilka podstawowych, uniwersalnych dobrej jakości produktów i na początku trochę się tym bawić, eksperymentować, próbować. Żadna teoria nie zastąpi praktyki. Tu jest takie małe kompendium wiedzy:

http://pastadobutow.pl/

 

Poradnik oparty na najlepszych i dość kosztownych środkach. Myślę, że na razie nie ma sensu byś inwestował w tę najwyższą półkę, ale poczytać warto. Kupić możesz zawsze odpowiedniki tych produktów z jakiejś średniej półki  (polecam TARRAGO).

 

Edukacyjnie ogarnij sobie jeszcze te wpisy:

http://blog.multirenowacja.pl/renowacja-butow-cholewek/

 

http://blog.multirenowacja.pl/techniki-aplikowania-kremow-woskow/

 

I inne na tym blogu. Jak widzisz pojęcie pielęgnacji czy renowacji butów to temat rzeka, a prawdziwi butoholicy mogą o tym bez końca, ale więcej na razie się już nie rozpisuję, bo zwariujesz :) Jak zaczniesz wchodzić w ten świat to i obuwniczy gust powoli zacznie się zmieniać, także nie przejmuj się krytyką. Chyba każdy z nas nosił kiedyś coś, co dziś już nie przejdzie :) Powodzenia!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradniki, na pewno przeczytam i się przydadzą. Jakieś zaskórniaki odłożone mam, więc produkty też się kupi. Wiesz, nigdy się tym nie zajmowałem, więc taka renowacja tych butów, które podesłałem to będzie taka dość próbna - żebym zobaczył, co z czym się je i jaki produkt daje jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.