Jump to content

HI-TEC


nie_problem
 Share

Recommended Posts

Tak mi się spodobała ta reklama, że postanowiłem opisać markę szerzej. Także napoczynam wątek, żeby nie zapomnieć. A żeby nie było pusto, to wklejam post z wątku "Kampanie Reklamowe" :

 


 

I na życzenie Blatio, coś specjalnego :)

 

Niskobudżetowa Kampania Hi-Tec, która zrobiła furorę - zobaczcie na liczbę odsłon Youtube.

 

liquidmtjpg-08a91539b91ee5ae.jpg

 

Najpierw obejrzyjcie film reklamowy:

 

 

Reszta pod spoilerem (nie otwieraj póki nie obejrzysz filmu) ;)

 

 

Bieganie po wodzie (liquid mountaineering) jednak niemożliwe

 

Muszę się do czegoś przyznać (z wstydem). Myślałem że bieganie po wodzie jest prawdziwe przez pierwsze 30 sekund video. Oglądanie tych mężczyzn biegnących przez wodę i czekanie na to aż zaczną się w nią zagłębiać było dosyć ekscytujące.

 

Wszyscy w tym video przygotowanym w dokumentalnym stylu, jak żywcem wyjętym z jednego z ekstremalnych programów telewizyjnych wyglądali na naprawdę zaangażowanych w ten pomysł. Jednak, logiczne pytania zaczęły przepływać przez moją głowę.

 

Zacząłem myśleć o wszystkich sposobach, w jaki mogliby oszukiwać. Dodatkowo, z subtelnie wkomponowaną informacją o butach Hi-Tec gdzieś w pobliżu 1:28 trwania filmu, zaczęło być dla mnie całkiem jasne że to może być reklama.

 

Wiele osób jednak przyjęło to bezkrytycznie. Jak widać na poniższym video całkiem poważnie potraktował to jeden z reporterów.

 

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid1125919467?bctid=85728190001

 

 

Wyszło na to że miałem rację. Przyjrzałem się bliżej opisowi filmu i znalazłem link do strony Hi-Tec, twórcy „magicznych” butów. Można tam również przeczytać:

 

„After two weeks of worldwide buzz, we have decided to come clean and reveal that Hi-Tec were behind the ‘Liquid Mountaineering’ viral. „

 

Hi-Tec wypuściło również poniższe video, pokazujące jak wpadli na pomysł tej świetniej kampanii wirusowej.

 

 

Wytyczne Hi-Tec dla agencji reklamowej CCCP były bardzo jasne: „Make us famous”. Z prawie 4 milionami obejrzeń video na YouTube i ogromnego zainteresowania mediów, mogę powiedzieć że świetnie wykonali to zadanie. Osobiście, po potwierdzeniu że to wirusowe video i bieganie po wodzie nie jest prawdziwe, musiałem zobaczyć je jeszcze raz. Czyli chociaż może nie jest to najlepiej zakamuflowane video wirusowe, na pewno było bardzo dobrze przygotowane i sprawia, że chce je obejrzeć jeszcze raz, a później podzielić się nim z swoimi znajomymi.

 

Łukasz Sikora – Ardeum.pl

 

źródło:

http://ardeum.pl/bieganie-po-wodzie-liquid-mountaineering-jednak-niemozliwe/

 

 

 

 

http://www.oregonlive.com/business/index.ssf/2011/04/hi-tecs_youtube_video_liquid_m.html

 

http://www.hi-tec.com/infinity-run/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja kiedyś miałem parę trekingowych butów tej marki. Dokładnie to model Frontier WP

Dokładnie taki 6904_4.jpg

Wytrzymały 2 lata. Na ich usprawiedliwienie mogę powiedzieć że w ogóle o nie nie dbałem :blush:

Pękła skóra (nubuk). W jednym bucie na zgięciach na wysokości palcy. W drugim na łączeniu z podeszwą.

Sądzę że dużo w tym mojej winy. Trochę troski i na pewno przetrwały by dłużej. Wykonane były bowiem w miarę solidnie i z całkiem niezłych materiałów. No i były wygodne.

 

Ale to było kilka lat temu. Od tego czasu mam wrażenie że jakość spadła drastycznie. Jakiś czas temu oglądałem w sklepie te buty (albo bardzo podobne) http://www.hi-tec.com.pl/V-lite%20Altitude%20Ultra%20Luxe%20wpi.html . Nie wzbudziły mojego zaufania. Skóra jakaś taka cienka, klej wychodzący z podeszwy. Oglądałem 2 czy 3 pary, żeby nie było że to jednostkowy przypadek.

 

Reklamy może i dobre, produkty jednak słabe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A jak oceniacie w ogóle obuwie marki Hi-Tec? Ja sam nie mam żadnych doświadczeń. Ktoś użytkuje?

Ja właśnie się przymierzam do kupna trekkingów, bo można znaleźć dobre ceny w zimie poza sezonem. Na razie badam teren i patrzę co można dostać ciekawego za rozsądną kasę. Czytałem trochę o butach Hi-Tec. Generalnie opinie są podzielone. Zauważyłem, że hardkorowcy, którzy każdą wolną chwilę spędzają w górach odradzają. Problem w tym, że sami polecają buty za ok. 1000 zł albo droższe :-/

Ludzie, którzy chodzą po górach od czasu do czasu i nie zdobywają Mont Blanc w każdy wolny weekend ;-) piszą że jak na tą półkę cenową to porządne i wytrzymałe buty (przykładowa recenzja: http://ngt.pl/528,hi-tec-ascent.html). Czyli zależy co kto lubi i w jakich warunkach będzie używał butów.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Pod koniec grudnia 2022 r. kupiłem w Annopol Factory w Warszawie w sklepie Hi-tec Turystyczne buty męskie Canori Mid. Po trzech miesiącach chodzenia do pracy, spacery, razem przez ok. 90 dni przeszedłem ok. 250 km, czyli mało, podeszwa praktycznie niezniszczona. Pojawiło się pęknięcie pionowe na lewym bucie - strona zewnętrzna w miejscu zgięcia stopy przy chodzeniu. Na prawym bucie po prawej stronie w przedniej części stopy podeszwa odeszła od skóry na długości ok. 8 centymetrów. Obecnie firma odmawia uznania reklamacji spowodowanej ewidentną wadą obuwia. Słaba jakość chińskiego obuwia, odradzam zakup obuwia tej firmy, w szczególności tego modelu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
W dniu 6.12.2011 o 12:56, nie_problem napisał:

Ha - fajne. A jak oceniacie w ogóle obuwie marki Hi-Tec? Ja sam nie mam żadnych doświadczeń. Ktoś użytkuje?

Gdybym pisał opinie tydzień temu była dobra: super wygodne buty ...niestety dzisiaj po 4-5 miesiącach użytkowania odpadła podeszwa w lewym bucie a prawy się rozkleja (po związaniu go sznurkiem dotarłem jakoś do auta około 8 km) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.