Jump to content
paaawel5

Zagniecenia, pomarszczenia, czy da sie cos z tym zrobic ?

Recommended Posts

4 godziny temu, MOD napisał:

Są i farbki! Co będziesz malował?

Takie oto Derby, ale to za jakiś czas dopiero:) 751892889_3_644x461_hiszpanskie-buty-szyte-recznie-gyw-firmy-yanko-rozmiar-10-uk-44-buty.jpg.4e80e41faacb6f665afc54a4e8a6699c.jpg

Jak wspomniałem wcześniej, tu i teraz postaram się przedstawić proces regeneracji mojego obuwia roboczego:)

Buty przed renowacją wyglądały tak: IMG_20180918_130157.thumb.jpg.dd330ded139bf4c59f7ff66c23ea0793.jpg

Po renowacji wyglądają tak: IMG_20180922_140303.thumb.jpg.9493a8c51726c5ac9d3f83831735e950.jpg

No cóż, przepraszam za jakość, zdjęcia wykonuję telefonem który premierę miał 2 lata temu. 

PS: Za uwagi odnośnie fotografii byłbym wdzięczny:) 

Otóż tak, z czego korzystałem? 

Korzystałem z Saphir renovator cream, Saphir pommadier cream i Saphir pate de luxe. 

Krok 1. Swoją pracę zacząłem od oczyszczenia obuwia i nałożenia delikatnymi, kolistymi ruchami, renovatora . Odczekałem 5 minut a następnie gdy skóra puściła całą chemię, która była na niej , delikatnie usunąłem środki znajdujące się na obuwiu. Starałem się być delikatny aby nie uszkodzić oryginalnej farby. 

Krok 2 polegał na odżywieniu skóry i koloru, do tego celu użyłem pommadier cream. Nałożyłem 3 warstwy, delikatnymi kolistymi ruchami. Po nałożeniu każdej warstwy czekałem 5 minut aby środek wchłonął w skórę, po czym cały but polerowałem. 

Krok 3 polegał na nadaniu obuwiu ( cholewka i piętka ) efektu lekkiej patyny ( jak widać na załączonym obrazku ) . Do tego celu wykorzystałem 9 warstw pate de luxe. Pierwsze 5 warstw rozprowadzałem na sucho, kolejne 4 warstwy rozprowadzałem z kropelką wody. Po nałożeniu każdej warstwy czekałem 5 minut aż wosk się utrwali, a następnie polerowałem miejsce w którym nakładałem ten wosk.

PS: Przez cały zabieg obuwie spędziły z prawidłami w środku. 

Po wszystkim czuję trochę satysfakcji, buty które poddałem renowacji w swojej historii nie stały obok takich produktów jakimi Ja je potraktowałem. Na pewno wiązało się to z tym że efekt nie robi takiego wow ale jest wystarczający aby przekonać kilku znajomych aby i oni powierzyli mi swoje obuwie. 

Póki co to wszystko, jutro idę do pracy, zobaczę jak teraz się spiszą w akcji. 

W razie pytań postaram się odpowiedzieć, pomóc. Jeżeli macie uwagi, będę wdzięczny za każdą:) 

IMG_20180922_140303.jpg

Edited by kuba560x

Materiał tych czarnych niestety nie wygląda na dobry. Z resztą na to wskazuje też ich cena w sumie. Natomiast z tymi Yanko to już zabawa przednia. One dają bardzo duże możliwości. Można i bawić się w malowanie. Można bawić się również w lustra :) Baw się wobec tego dobrze :) 

Cześć! Jakiś czas temu odnowiłem moje pracownicze kopciuchy, problem w tym że użyłem wosku aby nadać im połysku na cholewce i piętce. Czas przyniósł że lakier na cholewce, punktowo został zdarty. Źle to wygląda.... Nie mam aktualnie ich przy sobie aby pokazać to na grafice. 

Nałożyłem 9 warstw wosku, 5 na sucho i 4 z kroplą wody. Nie wiem czy są jakieś inne techniki nakładania wosku aby ten wytrzymywał więcej i nie ścierał się. 

Z góry dziękuję za odpowiedź:) 

Cytat

Dokładnie! One są w bardzo dobrym stanie, ale coś czuję, że kolega @kuba560x ma ochotę na eksperymenta :)

Całe życie eksperymentuję ^^ 

Cześć,

kupiłem sobie ostatnio trzewiki i już po 5 dniach mam takie zagniecenia. Jak mogę im zapobiec? Czy markowa pasta do skóry licowej wystarczy? Mam olej w sprayu,  regeneracyjny krem do skór licowych. Czy nazwy marek mogę tu podawać? Dodam, że prawidła stanowi papier i folia.

IMG_20191110_190456.jpg

Cały wątek na ten temat:

Tam też przeniesiemy Twoją sprawę.  Obstawiam, że po przeczytaniu będziesz znał wszystkie odpowiedzi :)