Skocz do zawartości

Co zamiast Tarrago Mink Oil?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

dawno mnie tutaj nie było, ale wracam z prośbą o poradę. Mianowicie kończy mi się Tarrago Mink Oil używany przeze mnie do wszystkich butów czy to z licówki czy z nubuku. Aczkolwiek nie jest z tego produktu do końca zadowolony ponieważ nawet mimo czyszczenia tarrago cleanerem czy renomatem potrafi nie do końca się wchłonąć pozostawiając lepką powierzchnię do której przywiera bród. Pytanko, który tłuszcz do skór lepiej by się zachował? Dodam, że mam jeszcze Tarrago Nano Oil Protector tylko mam wątpliwości czy zapewnia właściwe odżywienie szczególnie w zimie? Może SAPHIR BDC HP Oil Protector albo DUbbin bądź Mink Oil ale od Saphira?

 

Hmm?

 

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcze generalnie są lepkie. Zwróć uwagę czy nie aplikujesz ich po prostu za dużo. Skóra może po prostu nie jest w stanie więcej wchłonąć. One są bardzo wydajne i należy je stosować w minimalnych ilościach. Możesz próbować wymienionych tłuszczów alternatywnie, ale nie jestem pewien czy po prostu nie lepiej przejść na balsamy, który również natłuszczają, ale w mniejszym stopniu - Onguent, NanoCream ... skóra powinna być zadowolona i w tym przypadku lepkości prawdopodobnie unikniesz. 

 

No i natłuszczanie wszystkich butów chyba nie jest dobrym pomysłem, chyba że wszystkie buty to mocne buty w teren z grubych skór. Tłuszcz generalnie stosuje się do regeneracji mocno przesuszonych skór, do zmiękczania skór lub zaprawy tłuszczowej butów w teren właśnie. Buty do codziennego użytku czy buty wizytowe można spokojnie pielęgnować kremami i balsamami. Tłuszcz (jeżeli skóra faktycznie tego wymaga) ewentualnie raz na sezon/dwa w zależności od potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli generalnie proponowałbyś na casualowych butach regularniejsze stosowanie Onguenta bądź Nanocream zamiast natłuszczania dedykowanym mink oil bądź dubbinem? Onguenta mam, Nanocream nie, ale z opisu wynika, że to produkt zbliżony do Onguenta. W sumie może to i lepsze rozwiązanie. Bo faktycznie onguent jest fajny, a jeśli się go połączy z nano oil protectorem to powinien być wystarczający:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.