Jump to content

Co zamiast Tarrago Mink Oil?


Recommended Posts

Hej,

 

dawno mnie tutaj nie było, ale wracam z prośbą o poradę. Mianowicie kończy mi się Tarrago Mink Oil używany przeze mnie do wszystkich butów czy to z licówki czy z nubuku. Aczkolwiek nie jest z tego produktu do końca zadowolony ponieważ nawet mimo czyszczenia tarrago cleanerem czy renomatem potrafi nie do końca się wchłonąć pozostawiając lepką powierzchnię do której przywiera bród. Pytanko, który tłuszcz do skór lepiej by się zachował? Dodam, że mam jeszcze Tarrago Nano Oil Protector tylko mam wątpliwości czy zapewnia właściwe odżywienie szczególnie w zimie? Może SAPHIR BDC HP Oil Protector albo DUbbin bądź Mink Oil ale od Saphira?

 

Hmm?

 

Dzięki z góry :)

Link to comment
Share on other sites

Tłuszcze generalnie są lepkie. Zwróć uwagę czy nie aplikujesz ich po prostu za dużo. Skóra może po prostu nie jest w stanie więcej wchłonąć. One są bardzo wydajne i należy je stosować w minimalnych ilościach. Możesz próbować wymienionych tłuszczów alternatywnie, ale nie jestem pewien czy po prostu nie lepiej przejść na balsamy, który również natłuszczają, ale w mniejszym stopniu - Onguent, NanoCream ... skóra powinna być zadowolona i w tym przypadku lepkości prawdopodobnie unikniesz. 

 

No i natłuszczanie wszystkich butów chyba nie jest dobrym pomysłem, chyba że wszystkie buty to mocne buty w teren z grubych skór. Tłuszcz generalnie stosuje się do regeneracji mocno przesuszonych skór, do zmiękczania skór lub zaprawy tłuszczowej butów w teren właśnie. Buty do codziennego użytku czy buty wizytowe można spokojnie pielęgnować kremami i balsamami. Tłuszcz (jeżeli skóra faktycznie tego wymaga) ewentualnie raz na sezon/dwa w zależności od potrzeb. 

Link to comment
Share on other sites

OK czyli generalnie proponowałbyś na casualowych butach regularniejsze stosowanie Onguenta bądź Nanocream zamiast natłuszczania dedykowanym mink oil bądź dubbinem? Onguenta mam, Nanocream nie, ale z opisu wynika, że to produkt zbliżony do Onguenta. W sumie może to i lepsze rozwiązanie. Bo faktycznie onguent jest fajny, a jeśli się go połączy z nano oil protectorem to powinien być wystarczający:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.